ТЕМА 1. ВСТУП. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ОХОРОНУ ПРАЦІ. Нормативно-правові акти з охорони праці.
Лекція (2 год.)
Основні поняття у галузі охорони праці, їх термін та законодавче визначення Основні законодавчі акти про охорону праці: Конституція України, КЗпП України, Закон України “Про охорону праці”, “Про пожежну безпеку” та ін. Правове поле цих актів законодавства і коло питань, на які поширюється їх дія щодо охорони праці. Основні положення законодавства України про працю та охорону праці. Підзаконні нормативні акти з охорони праці.
Нормативні акти про охорону праці, що діють у межах підприємства, порядок розробки та затвердження. Інструкції з охорони праці, види, порядок розробки та затвердження
Дисциплінарна, адміністративна, матеріальна та кримінальна відповідальність за порушення законодавства та нормативних актів про охорону праці, за створення перешкод для діяльності посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці і представників професійних спілок.
Семінар– 2 год.
І. РОЗГЛЯД ТЕОРЕТИЧНИХ ПИТАНЬ:
1. Основні етапи становлення та розвитку законодавства про охорону праці.
2. Мета курсу“Охорона праці в галузі”, особливості предмету правового регулювання.
3. Загальна характеристика Закону України “Про охорону праці” від 14 жовтня 1992 року та ін. законів та підзаконних нормативних актів з охорони праці.
4. Державні нормативні акти про охорону праці (порядок прийняття, опрацювання та скасування).
5. Стан охорони праці в Україні.
6. Основні принципи державної політики в галузі охорони праці.
7. Основні напрямки діяльності МОП в сфері охорони праці. Міжнародне співробництво в галузі охорони праці.