У принципі емоції «вибиваються» тільки емоціями. Важливим фактором у придушенні негативних емоцій є воля. Воля — це зусилля, спрямоване на виконання акту при наявності мотиву діяльності і перешкод. Жінки в більшому ступені піддані емоційним реакціям.
Зменшення емоційної напруги досягається за рахунок надання персоналу максимально повної інформації, набуття навичок поведінки (тренованості) в екстремальних ситуаціях.
Зняття емоцій може бути і медикаментозним, за допомогою препаратів, що пригнічують емоційні центри (андаксин, тріоксазин та ін.). Величина негативної емоції випливає від величини стресу.
Для того щоб уникати стресових ситуацій слід прислухатися таких порад.
Не намагатися „переробити” людей на свій копил, ніколи не зможете переробити іншу людину – ви здатні змінити тільки себе. Не залишайтеся сам на сам зі своїми неприємностями, не шукайте самотності і не впадайте у свої болісні переживання. Намагайтесь, навпаки, цей негатив розрядити. Допомагає відверта бесіда з другом та близькими. Надмірну емоційну напругу знімає будь –яка фізична активність, займіться будь – якою фізичною роботою, фітнесом, спортом - і побачите результат.
Перелік запитань
1. Навести визначення стресу і дати оцінку небезпеки його в життєдіяльності людини.
2. Типи життєвих характерів.
3. Вплив життєвих характерів на стресові ситуації.
4. Вплив емоцій на психологічний стан людини.
5. Визначення типу характеру за методом Айзенка.
6. Зміни фізіологічних функцій людини під час стресової інформації.