У першому питанні розкрити сутність поняття «геополітика», історію геополітичних учень. Законів геополітики та їх роль у міждержавних відносинах, геополітичні парадигми зовнішньої політики країн світу.
У другому питанні акцентувати увагу на значенні поняття «міжнародні відносини», їх структурі, діалектиці взаємозв`язку з внутрішньою політикою держав, критеріях класифікації форм і видів міжнародних відносин.
У третьому питанні проаналізувати взаємовідношення національних і загальнолюдських інтересів, процеси інтеґрації та дезінтеґрації у системі міжнародних відносин; «баланс сил» та «баланс інтересів» у світовій політиці. Проблеми формування колективної безпеки. Роль ООН, інших міжнародних організацій у забезпеченні миру, безпеки, консенсусу.
Тема 29 Україна у новому геополітичному просторі
План
1. Україна – суб’єкт міжнародної політики.
2. Національні інтереси України та система їх пріоритетів.
3. Українсько-російські відносини та політика Заходу.
Література: [3, 6, 25, 27, 30, 33, 45, 46].
Основні тези для підготовки до теми № 29
У першому питанні розкрити історичну зумовленність самоствердження України як суб`єкта міжнародної політики. Місце України у сучасному геополітичному просторі. Політичні чинники входження України до міжнародних структур. Перспективи європейської інтеграції України, здобутки та проблеми, які цьому заважають, шляхи їх розв`язання.
У другому питанні проаналізувати основні напрями і пріоритети зовнішньополітичної діяльності української держави, національні інтереси та проблему національної безпеки України.
У третьому питанні дослідити особливості сучасних українсько-російських відносин та перспектив їх розвитку в умовах євроінтеграції України.
Тема 30 Політичні аспекти глобальних проблем сучасності
План
1. Єдність і різноманітність сучасного світу.
2. Характеристика глобальних проблем сучасності.
3. Пошуки шляхів розв’язання найвпливовіших проблем сьогодення.