Виробничі чинники, вплив яких може призводити до розвитку професійних злоякісних новоутворень
Приблизний перелік виробничих процесів і робіт
Губа, порожнина рота
Возгони кам'яновугільних, нафтових смол, пеків; комплекс хімічних речовин виробництва гуми та гумових виробів.
Виробництво і застосування кам'яновугільних, нафтових смол, пеків, виробництво гуми та гумових виробів.
Шлунок
Возгони кам'яновугільних, нафтових смол, пеків, нафтові мінеральні масла неочищені або неповністю очищені; комплекс хімічних факторів виробництва гуми та гумових виробів.
Нафтопереробне виробництво, виробництво і застосування кам'яновугільних, нафтових смол, пеків, технічного вуглецю, вугільних і графітових виробів, анодних і подових мас з використанням пеків, а також необпалених анодів; виробництво гуми та гумових виробів.
Печінка
Вінілхлорид; радіоактивні речовини, тропні до печінкової тканини (полоній, торій і плутоній).
Виробництво і застосування вінілхлориду; робота в радіохімічних лабораторіях і виробництвах з радіоактивними речовинами (полоній, торій, плутоній).
Носова порожнина і носові синуси
Сполуки нікелю, шестивалентного хрому; аерозоль сірчаної кислоти; деревний пил і газова фаза карбамід-формальдегідних і фенол-формальдегідних смол; деревний пил твердих порід.
Отримання і застосування нікелю, хрому та його сполук; виробництво ізопропілового спирту сірчанокислотному методом; деревообробне та меблеве виробництво з використанням карбамід-формальдегідних і фенол-формальдегідних смол у закритих приміщеннях.
Гортань
Пил радіоактивних руд; сполуки нікелю; сірчистий іприт; аерозоль сильних неорганічних кислот, що містять сірчану кислоту.
Розвідка, видобуток і переробка радіоактивних руд, отримання нікелю; отримання і застосування сірчистого іприту; виробничі процеси, пов'язані з експозицією до аерозолю сильних неорганічних кислот, що містять сірчану кислоту.
Трахея, бронхи і легені
Возгони кам'яновугільних, нафтових смол, пеків; аерозоль нафтових мінеральних масел неочищених або неповністю очищених; аерозоль, що містить бензпірен; азбест, тальк, що містить азбестові волокна; сірчистий іприт; сполуки берилію; миш'як і його неорганічні сполуки; сполуки нікелю, шестивалентного хрому; кадмій та його сполуки; бісхлорметиловий і хлорметиловий (технічний) ефіри; відпрацьовані гази дизельних двигунів; пил радіоактивних руд; радон; кристалічний діоксид кремнію.
Розвідка, видобуток і переробка радіоактивних руд; видобуток і переробка і застосування азбесту і азбестовмісних матеріалів; видобуток і переробка мідно-сульфідних руд; видобуток, застосування нікелю, хрому; коксохімічне, нафтопереробне і нафтохімічне виробництво; газифікація вугілля, виробництво і застосування кам'яновугільних, нафтових смол, пеків, парафінів, технічного вуглецю, вугільних і графітових виробів, анодних і подових мас з використанням пеків, а також обпалення анодів; виробництво чавуну і сталі (агломераційні фабрики, доменні та сталеплавильні виробництва, гарячий прокат) та лиття з них; мідеплавильне виробництво (плавильний переділ, конверторний переділ, вогняне рафінування), робота в шахтах і рудниках з виробничою експозицією до радону, робота в шахтах і рудниках на транспортних засобах з дизельними двигунами; виробництво гуми та гумових виробів; роботи , пов'язані з видобутком і обробкою порід, що містять кристалічний діоксид кремнію (кварц, граніт, шамот, слюда - сирець); виробництво та застосування пестицидів, що містять миш'як і його неорганічні сполуки.
Кістки
Радіоактивні речовини (Радій, стронцій, плутоній).
Робота в радіохімічних виробництвах, радіологічних та радіохімічних лабораторіях.
Шкіра
Продукти перегонки кам'яного вугілля, нафти, сланців (дьоготь, смола, бітум, парафін, асфальт, мінеральні масла (нафтові і сланцеві) неочищені або неповністю очищені; миш'як і його неорганічні сполуки; іонізуюче випромінювання; ультрафіолетове випромінювання.
Коксохімічне і нафтохімічне виробництво, виробництво і застосування кам'яновугільних, нафтових і сланцевих смол, пеків, парафінів. Виробничий контакт з миш'яком і його неорганічними сполуками. Роботи, пов'язані з іонізуючим випромінюванням. Виробнича експозиція до ультрафіолетового випромінювання.
Мезотеліома плеври й очеревини
Азбест
Видобуток, переробка і використання азбесту і азбестовмісних матеріалів.
Передміхурова залоза
Кадмій та його сполуки
Роботи, пов'язані з виплавкою кадмію; використання кадмію для покриття виробів електрогальванічним способом.
Сечовий міхур
Бензидин, 4-амінобіфеніл, 2-нафтиламін, 1-нафтиламін технічний, що містить більше 0,1% 2-нафтиламіна
Експозиція до цих речовин у різних галузях промисловості (переробка кам'яновугільної і нафтової смол, газифікація вугілля, перегонка кам'яного вугілля, виробництво гуми та гумових виробів), виробництво органічних барвників.
Головний і спинний мозок
Комплекс хімічних речовин нафтопереробного, нафтохімічного та гумового виробництв; вінілхлорид.
Нафтопереробне і нафтохімічне виробництво, виробництво і застосування вінілхлориду, виробництво гуми та гумових виробів.
Нафтопереробне і нафтохімічне виробництво, переробка кам'яновугільної, нафтової смол; виробництво і застосування вінілхлориду, виробництво гуми та гумових виробів; робота з джерелами іонізуючого випромінювання.
Канцерогенні речовини можуть входити до складу сировини, утворюватися на проміжних стадіях технологічного процесу, утримуватися в кінцевому продукті та / або надходити в навколишнє середовище у вигляді викидів, скидів і твердих відходів.