Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Локалізації злоякісних новоутворень і виробничі канцерогенні чинники, що викликають їх виникнення

 

Локалізація злоякісних новоутворень (органи-мішені) Виробничі чинники, вплив яких може призводити до розвитку професійних злоякісних новоутворень Приблизний перелік виробничих процесів і робіт
Губа, порожнина рота Возгони кам'яновугільних, нафтових смол, пеків; комплекс хімічних речовин виробництва гуми та гумових виробів. Виробництво і застосування кам'яновугільних, нафтових смол, пеків, виробництво гуми та гумових виробів.

 

Шлунок Возгони кам'яновугільних, нафтових смол, пеків, нафтові мінеральні масла неочищені або неповністю очищені; комплекс хімічних факторів виробництва гуми та гумових виробів. Нафтопереробне виробництво, виробництво і застосування кам'яновугільних, нафтових смол, пеків, технічного вуглецю, вугільних і графітових виробів, анодних і подових мас з використанням пеків, а також необпалених анодів; виробництво гуми та гумових виробів.
Печінка Вінілхлорид; радіоактивні речовини, тропні до печінкової тканини (полоній, торій і плутоній). Виробництво і застосування вінілхлориду; робота в радіохімічних лабораторіях і виробництвах з радіоактивними речовинами (полоній, торій, плутоній).
Носова порожнина і носові синуси Сполуки нікелю, шестивалентного хрому; аерозоль сірчаної кислоти; деревний пил і газова фаза карбамід-формальдегідних і фенол-формальдегідних смол; деревний пил твердих порід. Отримання і застосування нікелю, хрому та його сполук; виробництво ізопропілового спирту сірчанокислотному методом; деревообробне та меблеве виробництво з використанням карбамід-формальдегідних і фенол-формальдегідних смол у закритих приміщеннях.
Гортань Пил радіоактивних руд; сполуки нікелю; сірчистий іприт; аерозоль сильних неорганічних кислот, що містять сірчану кислоту. Розвідка, видобуток і переробка радіоактивних руд, отримання нікелю; отримання і застосування сірчистого іприту; виробничі процеси, пов'язані з експозицією до аерозолю сильних неорганічних кислот, що містять сірчану кислоту.
Трахея, бронхи і легені Возгони кам'яновугільних, нафтових смол, пеків; аерозоль нафтових мінеральних масел неочищених або неповністю очищених; аерозоль, що містить бензпірен; азбест, тальк, що містить азбестові волокна; сірчистий іприт; сполуки берилію; миш'як і його неорганічні сполуки; сполуки нікелю, шестивалентного хрому; кадмій та його сполуки; бісхлорметиловий і хлорметиловий (технічний) ефіри; відпрацьовані гази дизельних двигунів; пил радіоактивних руд; радон; кристалічний діоксид кремнію. Розвідка, видобуток і переробка радіоактивних руд; видобуток і переробка і застосування азбесту і азбестовмісних матеріалів; видобуток і переробка мідно-сульфідних руд; видобуток, застосування нікелю, хрому; коксохімічне, нафтопереробне і нафтохімічне виробництво; газифікація вугілля, виробництво і застосування кам'яновугільних, нафтових смол, пеків, парафінів, технічного вуглецю, вугільних і графітових виробів, анодних і подових мас з використанням пеків, а також обпалення анодів; виробництво чавуну і сталі (агломераційні фабрики, доменні та сталеплавильні виробництва, гарячий прокат) та лиття з них; мідеплавильне виробництво (плавильний переділ, конверторний переділ, вогняне рафінування), робота в шахтах і рудниках з виробничою експозицією до радону, робота в шахтах і рудниках на транспортних засобах з дизельними двигунами; виробництво гуми та гумових виробів; роботи , пов'язані з видобутком і обробкою порід, що містять кристалічний діоксид кремнію (кварц, граніт, шамот, слюда - сирець); виробництво та застосування пестицидів, що містять миш'як і його неорганічні сполуки.
Кістки Радіоактивні речовини (Радій, стронцій, плутоній). Робота в радіохімічних виробництвах, радіологічних та радіохімічних лабораторіях.
Шкіра Продукти перегонки кам'яного вугілля, нафти, сланців (дьоготь, смола, бітум, парафін, асфальт, мінеральні масла (нафтові і сланцеві) неочищені або неповністю очищені; миш'як і його неорганічні сполуки; іонізуюче випромінювання; ультрафіолетове випромінювання. Коксохімічне і нафтохімічне виробництво, виробництво і застосування кам'яновугільних, нафтових і сланцевих смол, пеків, парафінів. Виробничий контакт з миш'яком і його неорганічними сполуками. Роботи, пов'язані з іонізуючим випромінюванням. Виробнича експозиція до ультрафіолетового випромінювання.
Мезотеліома плеври й очеревини Азбест Видобуток, переробка і використання азбесту і азбестовмісних матеріалів.
Передміхурова залоза Кадмій та його сполуки Роботи, пов'язані з виплавкою кадмію; використання кадмію для покриття виробів електрогальванічним способом.
Сечовий міхур Бензидин, 4-амінобіфеніл, 2-нафтиламін, 1-нафтиламін технічний, що містить більше 0,1% 2-нафтиламіна Експозиція до цих речовин у різних галузях промисловості (переробка кам'яновугільної і нафтової смол, газифікація вугілля, перегонка кам'яного вугілля, виробництво гуми та гумових виробів), виробництво органічних барвників.
Головний і спинний мозок Комплекс хімічних речовин нафтопереробного, нафтохімічного та гумового виробництв; вінілхлорид. Нафтопереробне і нафтохімічне виробництво, виробництво і застосування вінілхлориду, виробництво гуми та гумових виробів.
Кровотворна та лімфатична системи Бензол, вінілхлорид, етилен оксид, іонізуюча радіація. Нафтопереробне і нафтохімічне виробництво, переробка кам'яновугільної, нафтової смол; виробництво і застосування вінілхлориду, виробництво гуми та гумових виробів; робота з джерелами іонізуючого випромінювання.

 

Канцерогенні речовини можуть входити до складу сировини, утворюватися на проміжних стадіях технологічного процесу, утримуватися в кінцевому продукті та / або надходити в навколишнє середовище у вигляді викидів, скидів і твердих відходів.



Читайте також:

  1. N39.0 Інфекція сечовивідних шляхів без уточненої локалізації
  2. XVII ст.). Виникнення козацтва.
  3. Агровиробничі групи грунтів України
  4. Агровиробничі групування ґрунтів господарства
  5. Алгоритм виявлення, оцінки та зменшення ризиків виникнення небезпечних ситуацій на виробництві ( СРС – «А»)
  6. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.
  7. Аналіз причин виникнення проблеми та обґрунтування її розв’язання програмним методом
  8. Аналіз ризику виникнення небезпеки
  9. Аналіз стану дебіторської заборгованості за термінами її виникнення
  10. Аферентні волокна, що викликають активність гальмівного нейрона Г.
  11. Безпека праці у виробничій лабораторії.
  12. Безпосередньо збутові ризики та причини їх виникнення




Переглядів: 499

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПРОФЕСІЙНІ НОВОУТВОРЕННЯ | ВІБРАЦІЙНА ХВОРОБА (ВХ)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.