Задача аналізу контактної схеми полягає в побудові відповідної їй бульової функції. Для паралельно-послідовних схем ця задача вирішується на основі того, що паралельне з’єднання контактів відповідає диз’юнкції, а послідовне − кон’юнкції змінних, якими ці контакти позначені в схемі.
При побудові контактної схеми по заданій бульовій функції (синтез) функція може бути задана як логічною функцією, так і таблицею. Часто синтез контактної схеми полягає в тому, що за наперед заданими умовами її роботи складають формулу відповідної бульової функції і за формулою будують саму схему. В усіх випадках насамперед необхідно виразити функції через операції кон’юнкції, диз’юнкції і заперечення. Кожна операція кон’юнкції відповідає послідовному з’єднанню, а операція диз’юнкції − паралельному з’єднанню. В результаті буде одержана послідовно-паралельна контактна схема.
Задача проектування логічних схем полягає в тому, щоб забезпечити реалізацію бульової функції в деякому базисі, який обумовлений наявним набором логічних елементів або вибирається з міркувань найбільшої простоти реалізації даного класу функцій.
Перш за все, дана функція перетворюється до такого виду, щоб вона являла собою суперпозицію тільки тих функцій, які належать до даного базису (наприклад, {НЕ, І, АБО} ), після чого будується логічна схема.
Питання для самоперевірки
1. Яка послідовність дій при побудові контактної (логічної) схеми?
Література: [2], c. 38-43.
Вправи
68. Побудувати контактну схему для функції, заданої наступною таблицею відповідності:
69. Побудувати функцію, яка відповідає наступній контактній схемі
70. Побудувати логічну схему (в базисі {НЕ, І, АБО} ), яка відповідає функції, заданій в задачі 68.