Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Типи організаційних структур груп для УП

Концепція “управління проектами ” передбачає створення для УП спеціальної групи, яка стає самостійним учасником проекту або входить до складу одного з учасників та здійснює управління процесом реалізації проекту. Ця група створюється на період реалізації проекту і після його завершення розпускається.

На практиці застосовуються два основних принципи формування груп для управління проектами:

- провідні учасники проекту - замовник і підрядчик (крім них можуть бути і інші учасники), створюють свої власні групи, які очолюють менеджери проекту, власне від замовника та підрядчика. Ці менеджери підпорядковуються єдиному менеджеру проекту, яким може бути один з них, в залежності від організаційної форми реалізації проекту;

- для управління проектом створюється єдина група на чолі з менеджером проекту. В групу входять повноважні представники всіх учасників проекту. Всередині кожної фірми-учасниці може створюватись своя група контролю за ходом проекту.

Логіку взаємодії учасників проекту всередині такої групи відображає її організаційна структура. Основні типи оргструктур для груп по УП:

- проектна структура,

- матрична структура,

- використовується також комбінація цих двох типів,

- проект здійснюється у межах функціональної структури фірм учасниць.

У випадку проектної структури персонал робочої групи виділяється для участі в проекті на повний робочий день. Всі працівники підпорядковані безпосередньо менеджеру проекту.

Принцип робочої групи найбільш прийнятний, коли масштаби проекту і тривалість його виконання такі, що персонал може бути зайнятим у проекті на протязі усього робочого дня і коли, в ідеальному варіанті він може розташовуватись в одному місці.

В цілому робоча група проекту - це підрозділ, створений для того, щоб розподіляти робочі завдання у відповідності з вказівками менеджера проекту, а також технічними умовами та процедурами проекту.

Принцип робочої групи не обов’язково гарантує найбільш ефективну діяльність по УП. Однак, зазвичай він робить проект більш економічним, оскільки забезпечується найкраще співвідношення між термінами, витратами та обсягами робіт, а також якістю їх виконання.

При матричній структурі організації менеджер проекту, деякі провідні керівники і частина персоналу групи призначаються для роботи протягом всього робочого дня, а інший персонал направляється в міру необхідності. Зазвичай цей персонал працює одночасно більш ніж над одним проектом.

Матрична структура - це система з відкритими зв’язками і подвійною відповідальністю виконавців будь-якого рівня. Кожний фахівець має дві лінії відповідальності: перша - за якісне виконання своїх функцій в цілому в масштабі всієї фірми, зазвичай, на протязі року; друга - за поточне виконання певної функції у межах проекту.

На практиці на протязі багатьох років матрична організація використовувалась як самий кращий спосіб роботи над проектом. Зараз проектна структура вважається найбільш ефективною і тому популярною.

На практиці можна зустріти підхід, коли група для УП не створюється, а управління проектом здійснюється у межах функціональної структури управління фірм-учасників.

Однак у цьому випадку виникає проблема міжфункціональної координації, вирішення якої можливо лише на самому високому рівні управління. Але керівники цього рівня через велике навантаження не завжди можуть здійснити таку координацію. Тому при використанні цього типу оргструктури, зазвичай, призначається один або декілька координаторів, для забезпечення зв’язків між функціональними підрозділами. Ці координатори можуть бути підпорядкованими керівникам різних рівнів і координують роботи по одному або кільком проектам, співпрацюючи з лінійними керівниками.

Недолік управління проектом, яке здійснюється у межах функціональної структури в тому, що зусилля координатора не завжди досягають мети через недостатність його прямої участі у вирішенні поточних задач, що виникають при виконанні проекту. Цей тип структури використовується, зазвичай, в тих організаціях, де:

- стабільний режим роботи,

- відносно малий вплив зовнішнього середовища,

- незмінна спеціалізація виробництва,

- рівномірний темп розвитку організації.

З порушенням будь-якої з цих умов, наприклад, зі зміною спеціалізації , різким збільшенням обсягів робіт , при переході на нову технологію виробництва, така структура є малоефективною.

Організаційна структура проекту допомагає керівникові розподілити між виконавцями права та обов’язки по окремим роботам або їх частинам.

Оргструктура розробляється для кожної фази ЖЦП на основі узагальненої (базової) оргструктури і за допомогою практичних рекомендацій.


Читайте також:

  1. B. Тип, структура, зміст уроку і методика його проведення.
  2. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  3. I 9. Структура речевого дефекта у детей,
  4. II. СТРУКТУРА ТА ОБСЯГ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  5. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  6. III. Процедура встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури
  7. ISO 15504. Призначення і структура стандарту
  8. ISO 15504.Структура еталонної моделі
  9. IV. Закономірності структурно-функціональної організації спинного мозку
  10. IY.3. Общество и его структура.
  11. L3: технологический детерминизм - R3: исследование машин и систем машин, влияния их изменения на трансформацию структуры и характера общества
  12. VІ. План та організаційна структура заняття




Переглядів: 520

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організаційні форми реалізації проекту | Функції провідних спеціалістів робочої групи УП

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.