Лекція 7. Повітря робочої зони, мікроклімат виробничих приміщень і способи його покращення (1 год.)
Повітря робочої зони, температура, вологість, чистота повітря. Нормування і контроль параметрів мікроклімату. Склад повітря робочої зони, джерела забруднення газами, парою, пилом, димом, мікроорганізмами. Поняття про гранично допустимі концентрації шкідливих речовин.
Вимоги до освітлення виробничих приміщень. Основні визначення. Природне, штучне, комбіноване освітлення. Джерела штучного освітлення. Проектування систем освітлення.
Рекомендована література: [1, 2, 3, 4, 5, 7, 14].
Лекція 8. Заходи і засоби захисту від вібрації ( 1 год.)
Джерела, класифікація і характеритики вібрації. Наслідки впливу вібрації на людину. Заходи колективного та індивідуального захисту від вібрацій.
Рекомендована література: [1, 2, 3, 4, 5, 7, 24].
Лабораторна робота 2. Захист від шуму, ультразвуку, інфразвуку ( 2 год.)
Дослідження параметрів і гігієнічна оцінка виробничого шуму.
Параметри звукового поля. Класифікація шумів за походженням, спектром та часом і тривалістю. Джерела і параметри інфразвукових та ультразвукових коливань. Методи і засоби захисту від шуму, інфразвуку та ультразвуку.
Рекомендована література: [1, 2, 3, 4, 5, 7, 24].
Завдання для самостійної роботи ( 2 год.)
Електромагнітні поля та випромінювання радіочастотного діапазону, заходи і засоби захисту.
Джерела, особливості і класифікація електромагнітних випромінювань. Характеристики електромагнітних полів та їх нормування. Захист від електромагнітних випромінювань і контроль.
Рекомендована література: [1, 2, 3, 4, 5, 7, 24].
Завдання для самостійної роботи ( 1 год.)
Випромінювання оптичного діапазону, заходи і засоби захисту.
Класифікація та джерела випромінювань оптичного діапазону. Особливості інфрачервоного, ультрафіолетового та лазерного випромінювання, засоби захисту.