Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Змістовий модуль 1. Дипломатія та дипломатична практика.

Тема 1. Поняття дипломатії та дипломатичної служби. Державні органи зовнішніх зносин та дипломатична служба (11 год.)

Зовнішні зносини і дипломатія. Поняття і визначення "дипломатія", "дипломат", "дипломатична служба". Форми та методи дипломатії. Дипломатія як мистецтво ведення переговорів та укладення міжнародних договорів. Виникнення та формування основних історичних типів дипломатії. Характеристика сучасної дипломатії. Становлення дипломатичної служби як виду державної служби. Віденський регламент 1815 р. Аахенський протокол 1818 р. Підготовка дипломатичних кадрів та новітні тенденції в організації дипломатичної служби. Становлення та розвиток української дипломатії та дипломатичної служби.

Поняття та особливості державних органів зовнішніх зносин, їх роль та місце в структурі державної влади.

Система органів зовнішніх зносин держави: загальні принципи її організації, залежність від форми правління та політичного устрою. Центральні (внутрішні) органи зовнішніх зносин: конституційні та спеціалізовані (конвенційні). Закордонні органи зовнішніх зносин: постійні та тимчасові.

Конституція України про компетенцію Верховної Ради, Президента та Кабінету Міністрів у сфері зовнішніх зносин держави. Міністерство закордонних справ України – головний (провідний) орган у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин України та координації заходів у цій сфері: структура МЗС України, основні історичні віхи формування протягом ХХ ст. Принципи, форми організації і методи роботи дипломатичної служби України, проблеми її кадрового забезпечення. Закон України “Про дипломатичну службу” ( 20 вересня 2001р.).

Основні нормативно-правові акти, що регламентують правове регулювання зовнішніх зносин між державами та дипломатичної діяльності.

Тема 2. Встановлення дипломатичних відносин та дипломатичні представництва (9 год.)

Міжнародно-правове визнання держави (визнаннядержави де-юре та де-факто) та підстави для встановлення дипломатичних відносин. Правове оформлення домовленості про встановлення дипломатичних відносин. Види дипломатичних представництв та порядок їхнього відкриття. Віденська конвенція про дипломатичні зносини 1961р. про порядок встановлення дипломатичних відносин між державами. Поняття "поновлення дипломатичних відносин" та політико-правові умови його реалізації.

Процедура призначення глави дипломатичного представництва. “Агреман”. Відмова в агремані та її юридичні наслідки. “Персона грата” та “персона нон грата”. Постанова Верховної Ради України "Про порядок призначення глав представництв України в іноземних державах та при міжнародних організаціях" від 15 липня 1994 р.

Класи глав дипломатичних представництв, їх акредитація в державах перебування. Вірчі грамоти та процедура їх вручення. Порядок призначення та вступу на посаду співробітників дипломатичного представництва. Особливості призначення військових (військово-морських, військово-повітряних) аташе.

Завершення дипломатичної місії. Порядок відзиву глав дипломатичних представництв. Відкличні грамоти. Право держави перебування оголошувати членів персоналу дипломатичного представництва "персоною нон грата". Інші випадки завершення місії.

Тема 3. Дипломатичне представництво: структура, персонал, функції. Галузева дипломатія (9 год.)

Дипломатичне представництво як постійний закордонний орган зовнішніх зносин держави. Структурні частини і підрозділи посольств і місій. Внутрішня організація роботи дипломатичних представництв. Методи роботи дипломатичних представництв. Планування роботи дипломатичних представництв. Розпорядження Президента України "Про положення Про дипломатичне представництво України за кордоном" від 22 жовтня 1992 р.

Персонал дипломатичних представництв: проблема чисельності та міжнародно-правові шляхи її вирішення. Категоризація персоналу дипломатичних представництв: дипломатичний персонал, адміністративно-технічний та обслуговуючий персонал. Розподіл обов’язків серед членів дипломатичного персоналу дипломатичного представництва. “Дипломатичні класи”, “дипломатичні ранги”, “дипломатичні посади”. Внутрішня охорона посольства: функціональні обов'язки та правовий статус.Поняття “дипломатичний корпус”. Дуаєн дипломатичного корпусу: порядок призначення та функції.

Основні функції дипломатичних представництв: функція представництва, функція дипломатичного захисту, функція ведення переговорів, інформаційна функція, функція заохочення дружніх відносин між акредитуючою державою та країною перебування і розвитку їх взаємин в сфері економіки, культури і науки. Консульська функція. Особливі випадки виконання дипломатичних функцій. Засоби виконання функцій дипломатичного представництва. Ускладнення та розширення завдань дипломатичних представництв в сучасній дипломатичній практиці. Функції дипломатичного представництва України згідно з "Положенням про дипломатичне представництво України за кордоном" від 22 жовтня 1992 р.

Специфічні галузі дипломатії. Військова дипломатія. Історія походження інституту військового аташату. Економічна дипломатія. Завдання економізації зовнішньополітичної діяльності держави. Дипломатія в культурній сфері. Релігійна дипломатія. Вузькогалузева дипломатія в сучасній дипломатичній практиці.

Тема 4. Дипломатичні привілеї та імунітети (9 год.)

Поняття та походження інституту "дипломатичних привілеїв та імунітетів". Міжнародно-правова основа сучасних дипломатичних привілеїв та імунітетів. Основні дипломатичні привілеї та імунітети. Принцип взаємності як підстава для надання більших, ніж передбачається міжнародним правом, привілеїв та імунітетів.

Види дипломатичних привілеїв та імунітетів. Привілеї та імунітети дипломатичного представництва в цілому. Дипломатична пошта та дипломатичні кур’єри. Особисті привілеї та імунітети персоналу дипломатичного представництва: особиста недоторканність дипломатичного агента, його особистої резиденції, паперів, майна; імунітет від кримінальної, цивільної та адміністративної юрисдикції; митні і податкові пільги і вилучення.

Коло осіб, які користуються привілеями та імунітетами дипломатичного характеру. Національні законодавства про привілеї та імунітети закордонних дипломатичних представництв. Новітні тенденції розвитку дипломатичних привілеїв та імунітетів в сучасній дипломатичній практиці.


Читайте також:

  1. III. КРИТЕРІЇ ДОПУСКУ ДО СКЛАДАННЯ ПІДСУМКОВОГО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ (ЕКЗАМЕНУ).
  2. V міні – модуль
  3. Блок (модуль) 1
  4. Високочастотні перетворювачі модульної структури
  5. Відповідність підсумкових модульних рейтингових оцінок у балах оцінкам за шкалою ECTS та національною шкалою
  6. Відповідність поточної семестрової модульної рейтингової оцінки в балах оцінці за національною шкалою
  7. Дипломатична боротьба за обмеження ядерних озброєнь
  8. Дипломатична діяльність ЗУНР
  9. Дипломатія буржуазного пацифізму: суть, тенденції, ствердження в міжнародній діяльності західноєвропейських країн протягом 1920-х років
  10. ДО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ № 1
  11. ДО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ № 1
  12. ДО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ № 1




Переглядів: 1589

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Шкала відповідності | Змістовий модуль 2. Консульська робота та практика багатосторонньої дипломатії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.