Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Змістовий модуль 2. Консульська робота та практика багатосторонньої дипломатії.

Тема 5. Встановлення консульських відносин та відкриття консульських установ (9 год.)

Питання визнання держави та встановлення консульських відносин. Історія становлення консульського інституту.

Дипломатичні та консульські відносини: спільне та особливе. Основні умови та принципи встановлення консульських відносин і відкриття консульських установ. Правове оформлення домовленості про встановлення консульських відносин: консульські договори та конвенції; обмін нотами, листами, телеграмами, опублікуванню комюніке тощо.

Поняття “консульська установа” та “консул”. Класи консульських установ. Структура та персонал консульських установ. Призначення глави консульської установи. Консульський патент. Екзекватура. Консульський округ. Порядок призначення і вступу на посаду консульських посадових осіб. Внутрішня організація і методи роботи консульської установи. Штатні та позаштатні консули. Практика призначення позаштатних (почесних) консулів в Україні. Консульський корпус і проблема старшинства. Завершення консульської місії. Формування та етапи становлення консульської служби України.

Тема 6. Функції консульських установ. Консульські привілеї та імунітети (9 год.)

Функції дипломатичних і консульських представництв: спільне та особливе.

Основні напрямки діяльності консульських установ та засоби їх виконання. Функції консульств щодо фізичних та юридичних осіб акредитуючої країни. Консульська легалізація. Консульські функції щодо суден акредитуючої держави. Особливі випадки виконання консульських функцій. Засоби виконання консульських функцій.

Історія виникнення та формування інституту консульських привілеїв та імунітетів. Спільне та відмінне в правовому положенні дипломатів і консулів з точки зору привілеїв та імунітетів. Основні види привілеїв та імунітетів в сучасній консульській практиці. Привілеї та імунітети консульства як закордонного органу держави. Консульська пошта. Особисті привілеї та імунітети консульських посадових осіб. Коло осіб, які мають право користуватися консульськими привілеями та імунітетами. Віденська конвенція про консульські зносини 1963 р. Консульський Статут у національному законодавстві. Двосторонні договори як основа правового регулювання консульських відносин між державами.

Тема 7. Спеціальні місії та практика багатосторонньої дипломатії (9 год.)

Поняття “спеціальна місія” в дипломатичній практиці. Історія зародження та розвитку інституту спеціальних місій. Особливості та переваги форми дипломатії, що не потребує наявності дипломатичних чи консульських відносин та взаємне визнання між державами. Зростання ролі та значення спеціальних місій на сучасному етапі.

Класифікація спеціальних місій. Характерні риси дипломатії спеціальних місій: тимчасовий та конкретно-цільовий характер їх завдань. Порядок призначення глави спеціальної місії, її склад, повноваження, функції та засоби виконання. Завершення роботи спеціальної місії. Привілеї та імунітети спеціальнихмісій;їх визначення у національному законодавстві. Конвенція про спеціальні місії від 4 грудня 1969р. як міжнародно-правова основа сучасної дипломатії спеціальних місій.

Поняття “міжнародна організація” та класифікація сучасних міжнародних організацій. Роль і значення інституту постійних представництв при міжнародних організаціях у сучасній дипломатичній службі. Головна відмінність між посольством та постійним представництвом при міжнародній організації. Заснування постійних представництв при міжнародних організаціях: структура та персонал. Процедура видачі повноважень главі постійного представництва при міжнародній організації. Функції постійного представництва та засоби їх виконання. Привілеї та імунітети постійних представництв при міжнародних організаціях. Постійні представництва України при міжнародних організаціях: історія створення та особливості діяльності.Віденська конвенція про представництво держав у їхніх відносинах з міжнародними організаціями універсального характеру від 14 березня 1975р.

Делегації, які направляються для участі в роботі сесії міжнародних організацій та їх органів як тимчасові закордонні органи зовнішніх зносин держави. Делегації спостерігачів в органах міжнародних організацій.

Поняття та види міжнародних конференцій, нарад, конгресів, симпозіумів тощо: їх роль, місце та значення в сучасній дипломатичній практиці. Питання дипломатичної практики в роботі міжнародних конференцій і нарад.Порядок скликання міжнародних конференцій. Визначення кола держав-учасниць міжнародних нарад і конференцій, правові аспекти їх участі. Вироблення переліку питань для обговорення. Порядок відкриття конференції. Прийняття регламенту. Питання про голову конференції. Інститут співголів. Секретаріат конференції та інші її органи. Мова міжнародних форумів та форма прийняття рішень.

Тема 8. Методи та засоби дипломатичної комунікації (7 год.)

 

Головні принципи, правила і методи усного дипломатичного спілкування та ведення дипломатичних переговорів. Культура мови. Вміння логічно викладати думку. Здатність слухати співрозмовника та переконувати його в раціональності ваших поглядів. Емпатія. Нюанси усного дипломатичного спілкування. Значення акценту. Телефонна розмова. Ведення офіційних переговорів. Мирне врегулювання спорів. Посередництво. Неформальна бесіда. Розмова «тет–а-тет». Розмова «of the record”.

Поняття і зміст письмових актів дипломатії. Категорії дипломатичних документів. Дипломатична кореспонденція як базова форма дипломатії. Основні види документів дипломатичної кореспонденції: нота (вербальна, особиста); пам'ятна записка; меморандум. Порядок їх складання, оформлення та відправки. Мова дипломатичних документів. Протокольні формули.

Міжнародні договори. Внутрішньовідомча дипломатична документація. Нові види дипломатичної документації: послання глав держав та законодавчих органів, ноти тазаяви МЗС, заяви для преси тощо.



Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. II. Самостійна робота студентів.
  3. III. КРИТЕРІЇ ДОПУСКУ ДО СКЛАДАННЯ ПІДСУМКОВОГО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ (ЕКЗАМЕНУ).
  4. IV. ВИХОВНА РОБОТА В КЛАСІ
  5. IV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА СТУДЕНТІВ.
  6. IV. КЕРІВНИЦТВО, КОНТРОЛЬ І НАДАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПРАКТИКАНТАМ.
  7. IV. Науково-дослідницька робота.
  8. IV. Практична робота.
  9. IV. Робота над темою уроку
  10. Qорганізаційне середовище, в якому виконується робота
  11. V міні – модуль
  12. V. Робота з підручником




Переглядів: 899

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Змістовий модуль 1. Дипломатія та дипломатична практика. | Тема 4. Дипломатичні привілеї та імунітети. (9 год.)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.