Блоки живлення LCD (РК) монітора ламаються часто. Щоб надійно його полагодити, необхідно обґрунтовано і коректно вказати на несправні компоненти пристрою, а потім скласти план по їх придбання та заміни.
Типи блоків живлення
Джерела живлення в ЖК моніторах бувають двох видів: внутрішні і зовнішні. Перші розміщуються в корпусі монітора і з'єднуються з мережевим кабелем за допомогою зовнішнього роз'єму 220В. Недоліком такої конструкції є наявність імпульсного перетворювача високої потужності всередині монітора, що може негативно впливати на його роботу.
При наявності зовнішнього джерела живлення монітор поставляється разом із зовнішнім мережним адаптером, який теж по суті являє собою імпульсний перетворювач. Подібний пристрій більш надійно, оскільки дозволяє виключити з монітора силовий каскад.
Для обох варіантів конструкції монітора можливо кількість шин від однієї до трьох, з напругою +3.3 В, +5 В, +12 В. Перший показник призначається для напруги живлення цифрових мікросхем, другий використовується як чергової напруги, третій - для живлення інвертора ламп задньої підсвічування і драйверів LCD панелі. Для зовнішнього блоку живлення всі три варіанти формуються з однієї-єдиної вхідний шини 12-24В за допомогою перетворювачів постійного струму.
Діагностика ушкоджень блоку живлення РК монітора
Коли блок живлення виходить з ладу, то діагностику ушкоджень необхідно виконувати в строгій черговості, щоб не погіршити поломку. Виробляти будь-який ремонт можна тільки після попередньої діагностики всього пристрою.
У більшості досвідчених технічних фахівців існують свої методики діагностики, відпрацьовані на практиці роками. Але навіть професіоналам вкрай бажано дотримуватися певних правил, щоб звести до мінімуму ймовірність помилки при діагностиці.