Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні правила при ремонті блоків живлення

Перед тим, як приступити до лагодження джерела живлення, необхідно, по-перше, переконатися у справності шнура і наявності напруги в мережі. Для цього найчастіше достатньо мати під рукою звичайний тестер. Потім варто оглянути деталі пристрою візуально для виявлення зовнішніх пошкоджень радіоелементів: резисторів, дроселів, трансформаторів, транзисторів, варістора, запобіжником. Звертати увагу тут варто буквально на все: на колір корпусу і радіоелементів, наявність слідів кіптяви, відколи, тріщини, наявність сторонніх предметів.

Несправність запобіжника зі скляним корпусом визначається візуально по відсутності проводить жала, по металевому нальоту на склі, по руйнуванню скляного корпусу.

Наступний, не менш важливий етап - визначення типу блоку живлення і схеми технічних рішень. На цьому етапі необхідно, в тому числі, визначити елементну базу і тип мікросхем транзисторів і вже після цього почати перевірку елементів.

У разі перегоряння запобіжника обов'язково треба перевірити струмовий резистор, терморезистор, варістор, ключовий транзистор, конденсатор вихідного фільтра і діоди випрямного моста. Особливу увагу необхідно звернути на справність ШІМ-контролера (керуючої мікросхеми) блоку живлення.

Після того, як всі дефектні елементи виявлені, важливо зробити висновок про можливість їх заміни на аналогічні: підбір варто здійснювати за допомогою довідників і технічної інформації на радіоелементи. Особливо обережно необхідно міняти діоди, конденсатори, дроселі, ключові транзистори. При установці на радіатор ключового транзистора або потужної гібридної мікросхеми встановлювана деталь повинна бути ізольована слюдяними прокладками, теплопровідної гумою або теплопроводящую пасту. Після запаювання транзистора необхідно ще раз використати тестер, щоб упевнитися у відсутності контакту з радіатором. Якщо необхідна заміна запобіжника, то важливо пам'ятати, що сила струму його спрацьовування складає близько 3А: більша кількість ампер може призвести тільки до великих поломок.

Коли всі елементи будуть замінені на справні, не зайвим буде здійснити пробний запуск джерела живлення: як правило, це роблять за допомогою звичайної електролампи на + 12В і + 24В потужністю 10-60Вт. Контроль рівня вихідних напруг перед включенням здійснюється за допомогою вольтметра. Також перед включенням замість мережевого запобіжника можна поставити електролампу на 220В потужністю 100-150Вт: при включенні пристрою вона повинна світитися, але не дуже яскраво. Занадто яскраве світло свідчить про надмірне споживання потужності, що може призвести до короткого замикання.

При тестовому включенні блоку живлення важливо дотримуватися правил техніки безпеки: постійно перебувати в захисних окулярах на випадок виходу з ладу електролітичних конденсаторів, звертати увагу на звуки (свист, клацання) і запахи (дим, гар), які свідчать про неліквідованих несправності. При поломці запобіжників нерідко спостерігаються іскри і спалаху. Якщо ж проблеми все-таки виникли, то найважливіше забезпечити можливість миттєвого відключення стенду з перевіряється джерелом живлення від електромережі.

 


 


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА.
  2. I. ОСНОВНІ ЕТАПИ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  3. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  4. II. Основні засоби
  5. II. ОСНОВНІ ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВИХ КОЛЕКТИВІВ
  6. II. Правила щодо аргументів.
  7. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  8. III. Основні обов'язки робітників та службовців
  9. IV. Основні обов'язки адміністрації
  10. IV. Правила
  11. V. Етичні правила психологічних досліджень
  12. V. ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ




Переглядів: 503

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ремонт блоку живлення LCD монітора | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.039 сек.