Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Типові несправності моніторів та способи їх усунення.

При ремонті моніторів, особливо сучасних, нерідко зустрічаються несправності, пошук і усунення яких викликає певні труднощі не тільки у радіоаматорів, але і у майстрів. Значна їх частина пов'язана з дефектами рядкової розгортки. Річ у тому, що щонайменше відхилення в режимах роботи вузлів рядкової розгортки таких моніторів викликає блокування як її процесорів, так і блоку живлення, а отже, виникають труднощі з їх запуском для традиційної перевірки.

Вирішити в більшості випадків виникаючі проблеми дозволяє так зване тестування навантаження вихідного каскаду рядкової розгортки. Пропонована перевірка може не тільки істотно скоротити час пошуку несправності, але і, що саме головне, чітко відповісти на питання, несправний цей каскад чи ні. Тестування проводять при вимкненому моніторі. Воно виявляє більшість дефектів рядкових трансформаторів і систем, що відхиляють. Цей метод тестування можна використовувати для перевірки блоків розгортки комп'ютерних моніторів і імпульсних джерел живлення з відповідною зміною параметрів сигналу тестуючого пристрою - тестера навантаження.

Суть методу тестування навантаження полягає в тому, що на вихідний каскад рядкової розгортки подають малу напругу живлення (близько 15 В), істотно меншу номінального і замінюючого джерело живлення апарату. Імпульси на виході підключеного до нього тестера, слідуючи з частотою, наприклад, 15625 Гц, імітують роботу транзистора вихідного каскаду. При цьому в рядковому трансформаторі і відхиляючій котушці виробляються коливання, що досить точно відображають його роботу, тільки амплітуда струмів та напруги приблизно в 10 разів менше робочої амплітуди.

Використовуючи такий тестер, а також міліамперметр і осцилограф, перевіряють роботу вихідного каскаду. Практика показує, що вказану перевірку при пошуку несправностей в ланцюгах рядкової розгортки доцільно проводити завжди.

Рис. 2.1 Принципова схема тестера навантаження

 

Принципова схема тестера навантаження представлена на рис. 2.1. Його польовий транзистор VT1 грає роль силового ключа, що підключається в необхідній полярності до транзистора вихідного каскаду рядкової розгортки. На затвор польового транзистора поступають імпульси із генератора, зібраного на мікросхемі DD1. Тривалість імпульсів регулюють змінним резистором R4, а частоту проходження – змінним резистором R1. Тумблер SA1 призначений для перемикання режимів перевірки: «Тест» або «Прозвонка».

У режимі тестування частоту генератора виставляють рівній робочій частоті імпульсного перетворювача досліджуваного пристрою. Для рядкової розгортки телевізора вона рівна 15625 Гц, а для монітора VGA може бути 31,5 кГц або вище. У режимі «Прозвонка» частота генератора – близько 1 кГц. Тривалість імпульсів і частоту для телевізора вибирають так, щоб час відкритого стану польового транзистора був рівний 50, а закритого стану - 14 мкс.

Польовий транзистор зашунтований захисним діодом VD1, що підвищує надійність тестера. Він є швидкодіючим пороговим обмежувачем напруги 350 В, що захищає транзистор від високовольтних викидів при тестуванні. Можна, звичайно, відмовитися від його використання, але тоді це понизить надійність приладу.

Рис. 2.2 Друкарська плата тестера

 

Конструктивно тестер виконаний у вигляді плати з окремим блоком живлення. Тестер зібраний на друкарській платі з односторонньо фольгованого склотекстоліту, креслення якого представлене на рис. 2.2.

У пристрої застосовані змінні резистори Сп4-1 або будь-які інші, відповідні по габаритах, постійні резистори МЛТ, ОМЛТ, С2-ззн і подібні. Конденсатори С2, С6 – будь-які оксидні з мінімальним струмом витоки, останні – К10-17 або Км. Конденсатор С5 припаюють між виводами живлення мікросхеми DD1 або з боку друкарських провідників, або з боку деталей, розташувавши його над нею. Як вихідні виводи («Вихід» і «Загальний») використані гнучкі контакти від роз'ємів завдовжки 15...20 мм.

Налагодження зводиться до установки міток частоти і тривалості імпульсів, відповідних режимам тестування, на шкалах змінних резисторів.

Тестер навантаження «навішують» на плату досліджуваного пристрою – припаюють два гнучкі виводи («Вихід» і «Загальний») плати до точок паяння колектора і емітера вихідного транзистора тестованого рядкового розгортки так, як видно на 1-ій с. обкладинки. При цьому потрібно не забути подати напругу живлення (+Uпит = 15 В) на її вихідний каскад.

 


Читайте також:

  1. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  2. Атипові форми.
  3. Багатофакторна матриця «Мак-Кінсі», її зміст, способи використання , достоїнства і недоліки.
  4. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  5. Біологічні способи лікування ран.
  6. БУДОВА, ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛІВ ТА СПОСОБИ ЇХ ВИЗНАЧЕННЯ
  7. Валютний курс і способи його визначення
  8. Варіанти і способи вимірювань характеристик телефонних каналів
  9. Вивчення теми « Приголосні звуки. Тверді і м’які приголосні, способи їх позначення на письмі »
  10. Вивчіть способи зображення піктограм (значків) у вікні.
  11. Види і способи вибіркового спостереження.
  12. Види середніх величин та способи їх обрахування.




Переглядів: 1288

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Використання осцилографа при тестуванні моніторів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.