Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Використання осцилографа при тестуванні моніторів

Осцилограф (рис. 2.5) має звичайну для приладів подібного класу структурну схему. Вона містить канал вертикального відхилення (КВВ), канал горизонтального відхилення (КГВ), калібратор, електронно-променевий індикатор з високовольтним джерелом живлення і низьковольтне джерело живлення.

КВВ складається з вхідного дільника, попереднього підсилювача, лінії затримки і підсилювача. Він призначений для посилення сигналу в частотному діапазоні 0...10 Мгц до рівня, необхідного для отримання заданого коефіцієнта відхилення по вертикалі (10 мВ/под... 5 В/под з кроком 1-2-5), з мінімальними амплітудно-частотними і фазочастотними спотвореннями.

КГВ включає підсилювач синхронізації, тригер синхронізації, схему запуску, генератор розгортки, схему блокування і підсилювач розгортки. Він призначений для забезпечення лінійного відхилення із заданим коефіцієнтом розгортки від 0,1 мкс/под до 50 мс/под з кроком 1-2-5.

Калібратор виробляє сигнал для калібрування приладу по амплітуді і часу.

Вузол електронно-променевого індикатора складається з електронно-променевої трубки (ЕПТ), схеми живлення ЕПТ і схеми підсвітки.

Низьковольтне джерело призначене для живлення всіх функціональних пристроїв напругою +24 В і ±12 В.

Рис. 2.5 Осцилограф

При виготовленні і ремонті радіоелектронної апаратури встановлюються різні радіоелементи. Щоб переконатися в їх справності, проводиться попередній (вхідний) контроль, який можна здійснювати за допомогою приставки до будь осцилографу. Принципова схема приставки зображена на рис.2.6.

Приставка до осцилограф дозволяє перевіряти практично всі елементи, що встановлюються у радіоелектронні пристрої побутової апаратури: від резисторів до керованих вентилів (тиристорів), а також дає можливість оцінити якість потенціометрів, котушок індуктивності, справність перемикачів, реле, трансформаторів і т. д.

Таким чином, один осцилограф може замінити майже всю вимірювальну лабораторію вхідного контролю. Необхідно мати на увазі, що осцилограф служить не тільки для спостережень різних процесів, пов’язаних із зміною форми напруги.

Рис. 2.6 Принципова електрична схема приставки до осцилограф

Рис. 2.7 З’єднання приставки з осцилографом

Приставка збирається в металевому або пластмасовому корпусі розмірами 50 X 75 X 100 мм з використанням малогабаритного трансформатора, понижуючого напругу з 220 до 6,3 В. Потужність трансформатора невелика (20 мВт), а споживаний струм не перевищує 2-3 мА.

Робота з приставкою. Виводи приставки 1, 2, 3 з’єднують з відповідними виводами осцилографа (рис. 2.7) та переводять в режим роботи із зовнішньою синхронізацією або з розгорткою від зовнішнього джерела. Підключають приставку до мережі. На екрані з’явиться горизонтальна лінія (якщо виводи 1 і 2 не замкнуті). Потім натискають кнопку КН1, лінія на екрані осцилографа повинна при цьому відхилитися на деякий кут. Ручками «Посилення по горизонталі», «Посилення по вертикалі» і «Установка по вертикалі» домагаються того, щоб лінія розташовувалася в центрі екрану під кутом 45 до горизонтальної осі. Довжина зображення повинна дорівнювати половині діаметра екрану (рис. 2.8).

Досліджуваний елемент завжди підключають до виводів приставки 3 та 2. Вертикальна лінія на екрані (рис. 2.8) свідчить про коротке замикання, горизонтальна – про обрив в ланцюзі або в елементі. Характер зображення на екрані осцилографа визначається залежністю опору випробуваного елемента від величини і полярності підводиться до нього синусоїдальної напруги.

Напівпровідникові діоди. Полярність включення і вид кривих на екрані показані на рис. 2.8, а, б. При зворотному включенні діода виходить крива, зображена на рис. 2.8, в. Так можна визначити висновки анода і катода діодів, у яких стерта маркування.

Якщо вершина кута на екрані округлена або одна з його сторін багато більше іншої, або напрямок прямих сильно відрізняється від горизонтального і вертикального, то діод повинен бути забракований.

Рис. 2.8 Осцилограми, отримані при перевірці електрорадіоелементів

Тунельні діоди. Спосіб включення показаний на рис.2.8, тобто Характеристика справного діода зображена на малюнку (крива 1). Іноді, збільшуючи посилення по горизонталі, вдається отримати картину, показану на малюнку (крива 2), яка являє собою типову характеристику тунельного діода. Перед перевіркою інших деталей ручку «Посилення по горизонталі» необхідно перевести в положення, знайдене під час калібрування.

Керовані вентилі (тиристори) (рис. 2.8, ж). Вид Ірольтамперной характеристики для справного елемента (з відключеним керуючим виводом-УЕ) показаний на рис. 2.8, ж, 1. Коли керуючий електрод з’єднують із затиском 2, тиристор відкривається і промінь малює на екрані криву, схожу на характеристику дабичного діода, включеного в провідному напрямку (рис. 2.8, ж, 2),

Транзистори. Підключення їх до приставці показано на рис 2.8, з. Якщо виводи емітера і колектора поміняти місцями, малюнок на екрані не зміниться (база залишається не підключеної). Промінь на екрані прокреслити горизонтальну лінію, вона може бути злегка зігнута. Потім приєднують базу до затискача 2 і отримують характеристику, зображену на Ррис. 2.8, з (1 – для транзистора типу р-п-р, 2 – для «типу п-р-п). Це ще один спосіб визначення висновків електродів невідомих транзисторів. При перемиканні виведення бази на зажим 3 ^ першому осцилограма, зображена на Рис. 2.8, з, буде відповідати транзистору п-р-п.

Якщо при випробуваннях транзисторів на екрані не з’явиться характеристика у вигляді букви L, це означає, що в ланцюзі електродів транзистора є обрив. Коли один з відрізків осцилограми (Букви L) зігнутий, це означає, що несправний один з р-п переходів транзистора.

Вигин вертикальної лінії свідчить про великому опорі в прямому напрямку, нахил горизонтальної лінії – про малий Зворотному опорі переходу (великий зворотний струм колектора). Відхилення сторін кута від горизонталі і вертикалі вказує на погану якість переходів.

Зазвичай у могутніх транзисторів (навіть у найкращих) завжди спостерігається великий зворотний струм колектора. Тому спочатку треба випробувати кілька справних потужних транзисторів і потім вже по ІНМ, як за еталонами, перевіряти інші. Явища, що вказують на коротке замикання або обрив в транзисторі, однакові для всіх типів транзисторів.

 

 


Читайте також:

  1. V. Робочий час і його використання
  2. VI. Рекомендації щодо безпечного використання сільськогосподарської техніки при виконанні основних технологічних операцій у тваринництві
  3. XIII. Використання амортизаційних відрахувань
  4. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
  5. АЕРОЗОЛІ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ
  6. Актуальні смуги гідрологічних об’єктів та їх використання
  7. Альтернативна вартість та її використання у проектному аналізі
  8. Аналіз використання встаткування
  9. Аналіз використання капіталу.
  10. Аналіз використання матеріальних ресурсів
  11. Аналіз використання матеріальних ресурсів.
  12. Аналіз використання обладнання.




Переглядів: 982

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Типові несправності моніторів та способи їх усунення. | ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ГІГІЄНА КОРИСТУВАЧА ЕОМ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.