Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Протодержави епохи Великого переселення народів.

Держава готів.На початку нашої ери територію сучасної України опановували різні племена і народи, які залишили глибокий слід в подальшому житті нашого краю, в його державній, матеріальній, правовій і духовній спадщині. Період з IV по VI ст. н.е. увійшов до історії як Велике переселення народів - тобто масове переміщення племен по всій території Європи, яке викликали ріст населення, пошук родючих земель і пасовищ для худоби та прагнення племінної знаті до збагачення військовою здобиччю. Початок йому поклали гуни у 375 році. Але ще до них, германські племена готів, утворивши у І ст. в Скандинавії союз племен, переселилися спочатку в басейн р. Вісли, потім у Прикарпаття, а згодом у Північне Причорномор'я. Тут вони завоювали сарматів, захопили і зруйнували Ольвію і Тіру, підкорили жителів Криму. Готи, які розселилися на захід від Дністра до Дунаю, утворили племінний союз вестготів. На нижній течії Дніпра виникла держава остготів - Рейхготланд з столицею Данпарштадт. Її засновником став рекс (вождь) Германаріх (332 - 375 рр.).

Історик Йордан розповідає, що готи жили родовими общинами і племенами, у яких уже виділялися знать, військові вожді й старійшини. Займалися вони кочовим скотарством, полюванням, збиральництвом, з'являлося орне землеробство. Готи вели торгівлю з сусідніми племенами. А також постійно воювали з ними. Здійснювали походи за Дунай на Балканський півострів та на римські володіння в Західній Європі.[32]

Держава гунів.В 375 році у Причорномор'ї з'являються племена гунів. Одні вчені вважають їх кочовими племенами, вихідцями з Середньої Азії. Інші - державним союзом слов'янських племен, які жили в Придніпров'ї. Гунів очолював каган Баламбер (Велимир). Зруйнувавши Пантикапей і міста на Боспорі Кіммерійському, гуни підкорили остготів і вестготів. Готи рушили на захід через Дунай на Константинополь і через Дунайську рівнину в Центральну і Західну Європу. В 410 р. готи на чолі з Аларіхом захопили і зруйнували Рим. Гунський племінний союз досягає могутності за царя Аттіли (433 - 453 рр), котрий за двадцять років завоював Середньо-Східну Європу. Його данниками стали Західна і Східна Римські імперії. Центр своєї держави Хунгарії Аттіла переніс на Дунайську рівнину (сучасна Угорщина). Мрією гунів було завоювання Галлії.

В 451 р. у битві на Каталаунських полях (на річці Марні біля міста Труа у Франції) вони в союзі з остготами розбили об'єднані війська римського полководця Аеція Гауденція та вестготів. З обох боків у битві брало участь понад 180 тисяч чоловік. Остготи вдерлися в Італію, а вестготи втекли за Піренеї в Іспанію. Проте, після смерті Аттіли, величезна гунська держава занепала і під ударами Візантії розпалася. Гуни розчинилися серед європейських народів.

Тюркські каганати. Через сто років в українські степи приходить нова орда завойовників. У 558р., підкоривши племена, які жили на Дону, в Північне Причорномор'я вдерлися кочові племена аварів. У результаті тривалої війни з праукраїнськими племенами Придніпров'я утворилася нова – держава Аварський каганат. Як і гуни, авари рушили на завоювання Європи. Вони дійшли до Константинополя, але були розбиті візантійським імператором. Тоді свої удари вони спрямували на захід і захопили Паннонію (сучасна Угорщина), яка стала центром каганату. Його очолив хан Боян. Звідси авари нападали на землі франків. Остаточно їх розбив Карл Великий. Авари відкочували на Кавказ, де заселили сучасний Дагестан.

Після них територію українського Причорномор'я опановували кочові племена булгар, які створили племінний союз Велика Булгарія. Булгар у свою чергу витіснили хозари, які заснували досить могутню державу Хозарський каганат зі столицею на Волзі. До неї входили Приазов'я, Причорномор'я та Кримський півострів. У IX ст. через українські землі пройшли племена угрів, які поселилися на Дунаї і створили там державу.[33]Проте, цей час і ця територія уже належали слов’янським племенам, котрі відтепер визначають державно-правовий характер історії нашого краю.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. АНГЛІЙСЬКИЙ ТЕАТР ЕПОХИ РЕНЕСАНСУ
  3. Архіви центральних установ Великого князівства Литовського та Речі Посполитої. Литовська та Коронна метрики. Волинська метрика
  4. Б ) Філософія епохи схоластики
  5. Великого князівства Литовського й Руського
  6. Взаємодія культур і національна самобутність народів. Тенденції культурної універсалізації та її форми.
  7. Визначні художні феномени, епохи і стилі ХІХ ст.
  8. Використання карти великого масштабу проекції Гаусса-Крюгера
  9. Виховання й шкільна освіта в державах Стародавньої Греції. Освіта епохи еллінізму
  10. Гуманізм епохи Відродження і проблема унікальної індивідуальності. Людина як творець самої себе
  11. Гуманістична філософія епохи Ренесансу.
  12. Джерела права Великого князівства Литовського




Переглядів: 1952

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Боспорське царство | Галицько-Волинська держава – правонаступниця Київської Русі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.