Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Аналого - цифровий перетворювач

Аналого - цифровий перетворювач (АЦП) побудований за класичною схемою послідовних наближень з пристроєм вибірки/зберігання (ПВЗ). Кожний з аналогових входів може бути з’єднаний з входом ПВЗ через аналоговий мультиплексор. Пристрій вибірки/зберігання має свій власний підсилювач, який гарантує, що вимірюваний аналоговий сигнал буде стабільним протягом всього часу перетворення. Розрядність АЦП складає 10 біт при нормованій погрішності +/- 2 розряди. АЦП може працювати в двох режимах - одноразове перетворення по будь-якому вибраному каналу і послідовний циклічний опит всіх каналів. Час перетворення вибирається програмно за допомогою установки коефіцієнта ділення частоти спеціального предділільника, що входить до складу блоку АЦП. Воно складає 65...260 мкс для всієї решти мікроконтролерів, що мають в своєму складі АЦП. Важливою особливістю аналого-цифрового перетворювача є функція подавлення шуму при перетворенні. Користувач має можливість, виконавши короткий ряд програмних операцій, запустити АЦП в той час, коли центральний процесор знаходиться в одному з режимів зниженого енергоспоживання. При цьому на точність перетворення не робитимуть вплив перешкоди, що виникають при роботі процесорного ядра.

Режими зниженого енергоспоживання

AVR - мікроконтролери можуть бути переведені програмним шляхом до одного з шести режимів зниженого енергоспоживання. Для різних сімейств AVR і різних мікроконтролерів в межах кожного сімейства змінюються кількість і поєднання доступних режимів зниженого енергоспоживання. У різних режимах відключаються різні вузли (процесор, тактовий генератор, таймери, система переривань і т.п.), тому енергоспоживання в цих режимах розрізняється і може складати від одиниць мкА до одиниць мА. Вихід з режимів зниженого енергоспоживання можливий по перериванню від одного з включених вузлів.

Напруга живлення, температурні діапазони

AVR функціонують в широкому діапазоні напруги живлення від 1,8 до 6,0 Вольт. Енергоспоживання в активному режимі залежить від величини напруги живлення, від частоти, на якій працює AVR і від конкретного типу мікроконтролера. Температурні діапазони роботи мікроконтролерів AVR - комерційний (0С...70С) і індустріальний (-40С...+85С).


Assembler для AVR


Читайте також:

 1. Аналіз двотактних перетворювачів напруги
 2. Аналого – дискретні підсилювачі
 3. Аналого-цифровий перетворювач
 4. Аналоговий компаратор
 5. Аналоговий рівень доведення
 6. Аналоговий сигнал Цифровий сигнал
 7. Аналоговий сигнал Цифровий сигнал
 8. Аналогові вимірювальні прилади
 9. Аналогові обчислювальні електронні машини.
 10. АНАЛОГОВІ СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ
 11. Аналогово-цифрові, цифро-аналогові перетворювачі. Кодоперетворювачі
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Універсальний асинхронний приймач-передавач | Початкові коди

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.