1.Спрощена, інкрементна розробка. Програміст концентрується на розробці невеликих блоків коду, таким чином просуваючись в розробці. Це краще, ніж заздалегідь виконати велику роботу з проектування і потім виявити в проекті масу неузгодженостей. Також однією з основних переваг TDD є те, що вже на початку розробки одержується робоча система, нехай і з обмеженою функціональністю.
2.Можливість постійного регресійного тестування. В програмуванні часто зустрічається ефект доміно – коли невелика зміна в якійсь частині програми може потягти за собою непередбачувані зміни у функціонуванні всієї системи. Частиною TDD є проведення регресійного тестування після внесення кожної зміни в код, що дає можливість виявляти помилки зразу після їх внесення і таким чином захищає програміста від необхідності високовартісного виправлення помилок в майбутньому.
3.Покращена комунікація і централізація знань. Тести є хорошим методом документування коду – більш точним, ніж словесна або графічна форма і дає можливість розробнику описати ідеї дизайну своєї програми в формі, яка буде зрозумілою іншим.
4.Покращене розуміння вимог до програми, і, відповідно, покращений дизайн програми. Написання тестів до коду дає можливість поглянути на неї спочатку з точки зору користувача і уяснити вимоги до програми краще.
5.Покращена інкапсуляція і модульність. В процесі розробки програміст може внести в код небажані зв’язки між класами. Один з принципів TDD стверджує, що unit-тести повинно бути легко виконати. Це означає, що потрібно мінімізувати вимоги необхідні для запуску тестів. Фокусування на простоті тестів веде до покращення модульності класів, зменшуючи залежності.
6.Зменшення складності за рахунок не внесення надлишкового коду. Розробники часто вносять в код надлишкові методи в сподіванні, що ті потім знадобляться, намагаючись зробити програму більш гнучкою, більш придатною до модифікації в майбутньому. Це веде до збільшення складності програми. Наявність набору тестів дає програмісту більшу впевненість в позитивному результаті внесення змін (навіть досить суттєвих) в код і це приводить до відсутності необхідності в надлишковому коді.