Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ІСТОРІЯ ЖИТТЯ (Anamnesis vitae)

В даному розділі коротко наводяться біографічні дані щодо місця народження, сім’ї, фізичного та розумового розвитку в дитячому віці, навчання та трудовий анамнез, професійні шкідливості, соціально-побутові умови, харчування, сімейний анамнез (для жінок вказати гінекологічний анамнез: початок менструації, характер, циклічність, кількість вагітностей та пологів, при наявності клімаксу – час настання та його перебіг), шкідливі звички: куріння (з якого віку, кількість пачко-років – кількість років, помножених на кількість пачок цигарок (20 штук), викурених на день), вживання алкоголю (з якого віку, вид напою, кількість, частота), наркотичних речовин (з якого віку, як часто, в якій кількості), алергологічний анамнез (непереносимість ліків, харчових продуктів, сироваток, вакцин тощо, якщо спостерігалася, то коли і як проявлялася), перенесені раніше хвороби, травми, операції (в хронологічному порядку), окремо вказавши вірусний гепатит, венеричні хвороби, туберкульоз, СНІД; спадковий анамнез (стан здоров’я батьків та близьких родичів, якими хворобами хворіють).

Отримані в цьому розділі дані дозволяють виділити фактори, які могли спричинити виникнення даної хвороби або обтяжити її перебіг.

Відставання у фізичному чи розумовому розвитку може бути проявом вродженої патології. Незадовільні умови проживання можуть спровокувати розвиток певних захворювань (сирість, пліснява – бронхіальна астма, холод і підвищена вологість – хвороби нирок, підвищена скупченість людей – гостра ревматична лихоманка, інфекційні хвороби). Особливості харчування можуть провокувати загострення хвороб травного тракту, нераціональне харчування призводить до розвитку ожиріння, атеросклерозу, подагри, білкової чи вітамінної недостатності (вегетаріанство).

Про значення професійних шкідливостей вже згадувалося у паспортній частині, проте вони могли мати місце у попередній трудовій діяльності, а також важливими є і умови праці (переохолодження, перегрівання, надмірна вологість, протяги сприяють ураженню легень та нирок, гіподинамія виступає чинником ризику ішемічної хвороби серця, підйом та перенесення важких вантажів або часта травматизація сприяють розвитку остеоартрозу).

Мено- та метрорагії часто є причиною залізодефіцитної анемії у жінок, патологічний клімакс супроводжується підвищенням артеріального тиску, ранній клімакс часто супроводжується прискоренням розвитку атеросклерозу та остеопорозу.

Куріння є чинником ризику розвитку ішемічної хвороби серця, хронічного обструктивного захворювання легень, раку легень, атеросклеротичного ураження судин іншої локалізації, ГЕРХ, раку стравоходу та шлунка. Зловживання алкоголем (вживання більше 30 г чистого етанолу для чоловіків і 15 г – для жінок на день) призводить до розвитку захворювань шлунку та стравоходу, панкреатитів та алкогольної хвороби печінки. Вживання ін’єкційними наркотиками викликає не лише психічні розлади, але може призвести до гострого інфаркту міокарда (морфін) та інфекційного ендокардиту, зниження імунного статусу.

Наявність алергічного анамнезу передбачає обережність у призначенні будь-яких медикаментозних засобі,в особливо з парентеральним шляхом введення. Наявність медикаментозної алергії передбачає обов’язковий скрині та діагностику лікарем-алергологом.

Вказівка на наявність вірусного гепатиту, венеричних хвороб, туберкульозу та СНІДу зумовлена не лише епідеміологічними вимогами щодо пацієнтів, які перебувають у стаціонарі, а також зростанням поширеності цих захворювань.

Знання перенесених хвороб дозволяє виділити фактори ризику (наприклад артеріальна гіпертензія та цукровий діабет – для виникнення ішемічної хвороби серця, перенесений вірусний гепатит може мати хронічний перебіг і призвести до розвитку цирозу або раку печінки, гостра рематична лихоманка без належного лікування призводить до виникнення набутих вад серця), а також призначити оптимальне лікування при наявності супутніх хвороб. Наприклад, нестероїдні протизапальна препарати мають ульцерогенну дію (протипоказані хворим з ерозивними та виразковими ураженнями шлунково-кишкового тракту), підвищують артеріальний тиск (виникає необхідність в кореції дози гіпотензивних препаратів), бета-адреноблокатори можуть спровокувати бронхоспазм у хворих з бронхіальною астмою та погіршити стан при хронічному обструктивному захворювання легень тощо).

Переважна більшість захворювань передаються за спадковістю, тому обов’язковим повинна бути вказівка на обтяжений чи необтяжений спадковий анамнез.


Читайте також:

  1. Exercise 4. Look at the CV (curriculum vitae). Put the headings from the box in the correct place in the CV.
  2. I. До первісного життя
  3. II. Злочини проти життя та здоров'я особи
  4. ISO 15504. Причини та історія створення
  5. IV. АНАМНЕЗ ЖИТТЯ
  6. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  7. А. 5-7 день життя.
  8. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  9. Австрії: мистецтво повсякденного життя.
  10. Адаптації до паразитичного способу життя
  11. Анамнез життя
  12. Анамнез життя




Переглядів: 584

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ІСТОРІЯ ДАНОЇ ХВОРОБИ (Anamnesis morbi) | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.