Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вимоги до оформлення звіту

Звіт виконується на стандартних листах формату А4. Звіт повинен містити:

- титульний лист, на якому вказується : організація, в якій виконана робота, назва роботи, курс, група, ініціали та прізвище виконавця, ініціали та прізвище викладача, який роботу приймає;

- тему роботи та завдання на виконання роботи;

- за необхідністю короткі відповіді на контрольні питання;

- хід роботи, де надаються тексти HTML документів, які містять PHP скрипти у відповідності із завданням та вказуються місця їх знаходження (повний шлях до документа із вказівкою IP-адреси хоста);

- висновок про виконану роботу.


Лабораторна робота №1

Використання масивів і рядків у PHP

Мета роботи: практичне застосування і закріплення придбаних знань про методи роботи з масивами та з рядками в мові програмування PHP.

Теоретичні відомості

Масиви

Як і кожна мова програмування, РНР була би неповною, якби вона не включала можливості визначення та керування масивами. РНР підтримує одновимірні й асоціативні масиви. Крім того, у РНР також підтримуються й багатовимірні масиви.

Масиви є змінними, які містять безліч елементів, індексованих за допомогою чисел або імен. Функція array() у РНР застосовується для визначення масиву і запису в нього значень. Цю функцію можна використовувати, скажемо, так:

$Student = array ("Іванов", "Петров", "Сидоров");

До елементів у масиві $Student можна тепер звертатися, використовуючи ім'я змінної й індекс у такий спосіб:

print "$Student [1]";

В результаті буде надруковане прізвище Петров, що фактично є другим елементом у масиві, тому що індекси масиву починаються з 0.

Асоціативні масиви індексовані рядками, а не числами. Це корисно при описі вмісту елемента, що використовує індекс.

Для визначення асоціативного масиву використовується функція array(), причому для кожного елемента необхідно визначити і ключ, і значення. У наступному прикладі створюється асоціативний масив $Contacts, що містить три елементи: LastName, Phone і Email.

$Contacts = array(LastName=>"Іванов", Phone=>"2730000",

Email=>"ivanov@zntu.edu.ua");

Тепер можна звертатися до кожного з полів $Contacts:

print $Contacts[Email];

У результаті буде виведене значення ivanov@zntu.edu.ua.

РНР також підтримує багатовимірні масиви. Багатовимірний масив можна представити як масив масивів. Наприклад, можна визначити масив $Contacts, що містить безліч записів для різних контактів. Визначення виглядає так:

$Contacts[l] = array(LastName=>"Іванов", Phone=>"2730000",

Email=>"ivanov@zntu.edu.ua");

$Contacts[2] = array(LastName=>"Петров", Phone=>"2730001",

Email=>"petrov@zntu.edu.ua");

Тепер, якщо потрібно витягти адресу електронної пошти Петрова, код буде виглядати так:

print $Contacts[2][Email];

Для присвоєння значень списку змінних в одній операції використовується функція list(). Звичайно вона застосовується для присвоєння змінним декількох значень, що повертаються іншою функцією.

У РНР є безліч функцій, що дають можливість програмісту керувати, сортувати і повертати інформацію про масив. Ці функції забезпечують швидкі й прості способи роботи з даними масиву.

Рядки

РНР включає безліч вбудованих функцій для керування і форматування рядків. Ці функції забезпечують методи визначення довжини рядка, пошуку підрядків у рядку, видалення пробілів у рядку, заміну підрядків, зміна регістра рядка і т.д.

Функція printf() запозичена з мови програмування С. Ця функція дає можливість надрукувати рядок і змінні будь-яким образом. Розглянемо наступний приклад:

printf("This is a formatted number: %d\n", 1957 );

Виводиться число 1957 у десятковому вигляді, що визначається специфікатором %d. Існують й інші специфікатори для функції printf(), наприклад, специфікатори, що будуть друкувати значення в шістнадцятирічному вигляді, у ASCII-вигляді, вісімковому, двійковому або у вигляді числа з плаваючою крапкою.

Функція strlen() повертає довжину рядка. Ця функція корисна для перевірки помилок і форматування. У наступному прикладі розглядається використання функції і тип інформації, що повертається нею:

$Test = "This is a test string";

print strlen($Test); // виводить число 21

Функція substr() повертає частину повного рядка, обумовлену цілим числом. Це ціле число задає кількість символів, що повертаються. Позитивне значення приводить до відліку символів від початку рядка, а негативне – до відліку від кінця рядка. Наприклад:

$date = "03-0ctober-1957";

$Test = substr ( $date, 10) print $Test;

// Виводить рядок "03-October"

Функцію trim() корисно використовувати для видалення в змінній зайвих символів або пробілів. Ця функція видаляє пробіли на початку і кінці рядка, наприклад:

$Test = " A String with spaces ";

$Test = trim($Test);

print $Test; // виводить рядок без пробілів

Функції strtoupper() і strtolower() перетворюють зазначений рядок, відповідно до верхнього і нижнього регістра. Часто при порівнянні рядків складно перевірити всі можливі випадки. Оскільки ці функції перетворять рядок до одного регістра, порівняння спрощується. Приклад використання функцій strtoupper() і strtolower():

$Test = "This Is A mIxEd Up StRiNg";

$Upper = strtoupper($Test);

print $Upper;

// виводить рядок "THIS IS A MIXED UP STRING"

$Lower = strtolower($Test);

print $Lower;

// виводить рядок "this is a mixed up string"

Функція explode() описана в такий спосіб:

array explode(string separator, string s);

Дана функція повертає масив рядків, у якому кожен елемент є фрагментом рядка s, відділеним символами, обумовленими через параметр separator. Наприклад:

$Arr = explode("," , "1,2,3"); // $Arr = (1, 2, 3)


Файли

Безперечно, доступ до файлів є важливою функцією практично у всіх мовах, але особливо він важливий при створенні Web-додатків. Мається на увазі те, що Web не має стану – звичайно програма завершує виконання і користувачу повертається документ HTML (виключення складають аплети; вони завершуються, коли користувач залишає Web-сторінку). Файли (і бази даних, що являють собою структуровані файли) дозволяють запам'ятовувати останнє відвідування користувача, або, у деяких випадках, його останню дію.

Доступ до файлів у РНР багато в чому нагадує подібного роду операції в мові С. Спочатку файл відкривається і змінної привласнюється повернутий покажчик файлу, після чого стає можливим читання і запис у файл (у залежності від використовуваного режиму) за допомогою доступу до його покажчика. Розглянемо приклад читання файлу і порядкову печатку його вмісту:

<?php

$fp = @fopen ("Strings.txt", "r") //Відкриття файлу

or die("Cannot Open File"); //Вихід якщо помилка

while ($line = @fgets ($fp, 1024))

{ //Читання рядка з файлу

print $line; //Друк ліченого рядка

}

@fclose($fp) //Закриття файлу

or die("Cannot Close File"); //Вихід, якщо помилка

?>

Операція @ може передувати будь-якому PHP-вираженню і вказує інтерпретатору на необхідність ігнорувати будь-які помилкові повідомлення.

Мовна конструкція die() має наступний прототип:

void die(sting message);

Ця функція виводить повідомлення і припиняє аналіз сценарію. Значення при цьому не повертається.

Функція fopen() відкриває покажчик файлу у файловій системі. Перший аргумент являє собою файл, що відкривається. Це може бути локальний файл, Web-адреса (повинна починатися з запису http:// і завершуватися слешем, тобто косою рискою /), або FTP-сервер (повинен починатися з запису ftp://). Другий аргумент задає режим, у якому необхідно відкрити файл. У даному випадку файл відкривається для читання. Нижче приводиться таблиця кодів, використовуваних для відкриття файлу, і відповідних їм режимів.

 

Таблиця 1.1 – Таблиця кодів, використовуваних для відкриття файлу

Код Режим
"r" Відкриття з доступом для читання; покажчик файлу встановлюється на початок файлу.
"r+" Відкриття з доступом для читання і запису; покажчик установлюється на початок файлу.
"w" Відкриття з доступом для запису; покажчик установлюється на початок файлу. Якщо файл існує, його вміст видаляється. Якщо файл не існує, він створюється.
"w+" Відкриття з доступом для читання і запису; покажчик установлюється на початок файлу. Якщо файл існує, його вміст видаляється. Якщо файл не існує, він створюється.
"a" Відкриття з доступом для запису; покажчик встановлюється в кінець файлу. Якщо файл не існує, він створюється.
"a+" Відкриття з доступом для читання і запису; покажчик встановлюється в кінець файлу. Якщо файл не існує, він створюється.

Приєднання символу "b" до кожного з цих кодів повідомляє РНР, що файл двійковий. Це даремно для UNIX, однак необхідно для систем, подібних Windows, де між двійковими та ASCII-файлами існують визначені розходження. Крім того, при відкритті Web-адрес, або з'єднанні з FTP-серверами можна використовувати тільки режим "r".

Функція fopen() служить лише одним із засобів відкриття файлів. Для відкриття файлу і порядкового друкування його вмісту можна звернутися до функції file():

<?php

$f_contents = file("somefile.src");

foreach ($f_contents as $line)

{

print $line;

}

?>

Щоб уникнути деяких помилок при роботі з файловою системою, можна використовувати функцію file_exists(), що перевіряє існування файлу.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  5. II. Загальні вимоги до розробки екскурсії
  6. III ОФОРМЛЕННЯ І ЗАХИСТ РОБОТИ
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  11. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  12. IV. ВИБІР КОНТРОЛЬНИХ ЗАВДАНЬ ТА ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ




Переглядів: 381

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ | Завдання на виконання роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.