1. Внутрішньополітичне становище в Україні кін. 1917 р.:
а) Україна і Жовтнева революція. ІІІ Універсал. Проголошення Української Народної Республіки. Державотворча діяльність Центральної Ради в умовах проголошеної УНР;
б) Перший Всеукраїнський з’їзд рад. Історичне значення і суперечливість його рішень. Проголошення у Харкові радянської влади. Перший радянський уряд України. Соціально-політична база більшовизму в Україні;
2. Загострення відносин між УНР і більшовицьким режимом. Агресивна війна радянської Росії проти УНР. Бій під Крутами. Повстання робітників заводу “Арсенал”. Перша спроба радянізації України та наростання опору проти “червоного” терору.
3. Причини проголошення ІУ Універсалу, його зміст та наслідки.
4. Урядова криза лютого-березня 1917 р. Діяльність німецької військової адміністрації на Україні. Конституція УНР. Причини падіння УЦР та її історичне значення.
5. Національно-культурне будівництво і релігійне життя в період Центральної Ради.
Терміни:національно-демократична революція, Українська Центральна Рада, Тимчасовий уряд, Установчі збори, Український Національний конгрес, українізація військ, “Вільне козацтво”, Універсал, автономія, федеративна республіка, Генеральний Секретаріат, “Статут вищого управління України”, “Тимчасова інструкція Генерального секретаріату Тимчасового уряду”, передпарламент, ультиматум, Конституція, українізація, автокефалія.
Реферати:“Українська Центральна Рада як вищий політичний орган влади в Україні”,“Історичний досвід державотворення в період Української Центральної Ради”, “Українська Центральна Рада і Раднарком: від політичних протиріч до збройного конфлікту”, “Бій під Крутами”, “Четвертий Універсал в оцінках сучасників та істориків”, “Роль української еліти в моделюванні національної державності у 1917-1918 рр.”.