Похибка приладу, як ми зазначали відноситься до систематичних похибок і є паспортною характеристикою приладу. Вона визначається для всієї сукупності приладів даного виду шляхом порівняння показів приладів досліджуваної партії з показами еталонного приладу (шляхом градуювання). За значення похибки приладу приймається найбільше з набутих значень. При роботі з окремим приладом конкретна величина похибки приладу невідома, але розміщена у відомих межах, які указуються в паспортних даних приладу.
Похибка вимірювальних приладів визначається класом точності. Клас точності більшості приладів рівний максимально можливій відносній похибці приладу, вираженій у відсотках від величини верхньої межі шкали. Значення класу точності такого приладу маркується поряд з його шкалою у вигляді числа (не обведеного в кружок або зірочку!). Позначимо клас точності . Згідно визначення класом точності приладу називається величина:
,
де xiприл- максимально можлива абсолютна похибка приладу для i-го вимірювання, xmax - величина верхньої межі шкали вимірювального приладу.
Звідси слідує, що
,
а максимальна відносна похибка приладу для i-го вимірювання обчислюється за формулою:
(%).
Так, наприклад, у вольтметра класу точності 0,2, що використовується для вимірювання напруги до Vmax = 300 В, максимальна відносна похибка приладу для верхньої межі вимірювань рівна 0,2%. А при вимірюванні напруги V = 50 В максимальна відносна похибка зростає до величини 1,2%. Отже, при вимірюванні поблизу нуля (у першій половині шкали) значно зменшується точність вимірювання. Тому вимірювання в початковій частині шкали небажані.
Якщо клас точності не вказаний, то за похибку приладу можна прийняти половину ціни найменшої поділки на шкалі. Звичайно ця величина знаходиться в узгоджені з класом точності.