Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Похибка приладу

Похибка приладу, як ми зазначали відноситься до систематичних похибок і є паспортною характеристикою приладу. Вона визначається для всієї сукупності приладів даного виду шляхом порівняння показів приладів досліджуваної партії з показами еталонного приладу (шляхом градуювання). За значення похибки приладу приймається найбільше з набутих значень. При роботі з окремим приладом конкретна величина похибки приладу невідома, але розміщена у відомих межах, які указуються в паспортних даних приладу.

Похибка вимірювальних приладів визначається класом точності. Клас точності більшості приладів рівний максимально можливій відносній похибці приладу, вираженій у відсотках від величини верхньої межі шкали. Значення класу точності такого приладу маркується поряд з його шкалою у вигляді числа (не обведеного в кружок або зірочку!). Позначимо клас точності  . Згідно визначення класом точності приладу називається величина:

,

де xiприл- максимально можлива абсолютна похибка приладу для i-го вимірювання, xmax - величина верхньої межі шкали вимірювального приладу.

Звідси слідує, що

,

а максимальна відносна похибка приладу для i-го вимірювання обчислюється за формулою:

(%).

Так, наприклад, у вольтметра класу точності 0,2, що використовується для вимірювання напруги до Vmax = 300 В, максимальна відносна похибка приладу для верхньої межі вимірювань рівна 0,2%. А при вимірюванні напруги V = 50 В максимальна відносна похибка зростає до величини 1,2%. Отже, при вимірюванні поблизу нуля (у першій половині шкали) значно зменшується точність вимірювання. Тому вимірювання в початковій частині шкали небажані.

Якщо клас точності не вказаний, то за похибку приладу можна прийняти половину ціни найменшої поділки на шкалі. Звичайно ця величина знаходиться в узгоджені з класом точності.

 


Читайте також:

 1. Абсолютна похибка наближеного
 2. Будова рухомої частини приладу.
 3. Відносна гранична похибка складе
 4. Гранична похибка вибірки (див. пит. 81)
 5. Довірчий інтервал з урахуванням випадкової похибки і похибки приладу
 6. Експериментальні виміри. Принцип вимірів і роботи приладу
 7. За допомогою приладу Панкевича
 8. Опис приладу
 9. Опис приладу
 10. Опис приладу
 11. Опис приладу
 12. Опис приладу
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Обробка результатів прямих вимірювань. | Довірчий інтервал з урахуванням випадкової похибки і похибки приладу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.