Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



РОБОЧА ПРОГРАМА

ВСТУП

Розвиток економіки на сучасному етапі тісно пов’язаний зі зміцненням і поширенням ринкових принципів господарювання. А в процесі становлення ринкових відносин в Україні буде посилюватися невизначеність (попит, ціни) та конкуренція. Щоб вижити за таких умов, керівникам підприємств необхідно впроваджувати нові технології й технічні новинки, приймати сміливі та нетрадиційні рішення, а це підвищує ступінь економічного ризику. Тому слід навчитися прогнозувати події, оцінювати рівень ризику, йти на нього, але не виходити за межі допустимого. Основні завдання під час прийняття рішень – це врахування ризику, керування ним, зведення до прийнятних меж, зниження можливих збитків. Отже, важливою проблемою є оцінювання ризику в різних сферах економічної діяльності, розвиток відповідних механізмів моніторингу та менеджменту ризику.

Метою викладання дисципліни «Економічні ризики» є підготовка висококваліфікованих спеціалістів, які мають достатні теоретичні знання стосовно методів вимірювання економічного ризику, а також уміють самостійно застосовувати здобуту інформацію в практичній діяльності. Вивчення цього курсу допоможе сформувати науково-методичну базу спеціаліста для прийняття ефективних рішень в умовах невизначеності.

Предметом вивчення курсу «Економічні ризики» є господарська діяльність підприємств в умовах невизначеності та ризику.

У результаті вивчення дисципліни студенти повинні:

§ зрозуміти, що на економічні процеси впливають некеровані чинники, що ці процеси розвиваються здебільшого в умовах невизначеності, конфліктності, принципової неможливості здійснення економічних прогнозів, необхідних для прийняття раціональних рішень. Усе це необхідно свідомо враховувати в господарській діяльності та в теоретико-економічних дослідженнях;

§ засвоїти основні принципи проведення аналізу ризику, його моделювання, врахування і управління ним;

§ оволодіти навичками самостійно виконувати якісний аналіз, ідентифікацію ризику й оцінювати ступінь ризику, використовуючи певні методи розрахунку ступеня ризику, контролювати, моделювати та враховувати ризик, управляти ним, застосовуючи відповідні методи, що є в арсеналі економічної ризикології.

Для вивчення курсу «Економічні ризики» необхідні знання таких спеціальних дисциплін:

· математична статистика і теорія ймовірності;

· комп’ютерна техніка та технологія;

· основи економічної теорії;

· економіка підприємства;

· фінанси й кредит;

· інвестиційна діяльність.

Для студентів денної форми навчання передбачений певний обсяг практичних занять і самостійної роботи відповідно до тематичного плану дисципліни, закріпленого в робочій програмі курсу.

Після закінчення теоретичного навчання студенти складають залік.

 


РОБОЧА ПРОГРАМА

Модуль 1. Сутність, класифікація економічних ризиків і методи їх оцінювання Тема 1. Сутність економічного ризику та його класифікація Підприємництво і ризик. Ризик як історична й економічна категорія. Основні риси ризику. Сторони ризику та джерела його виникнення. Функції ризику. Різні підходи до класифікації ризиків. Зв’язок ризику і прибутку, залежність ризику та втрат. Поняття і види втрат. Побудова схеми зон ризику. Характеристика факторів ризику. Ставлення до ризику суб’єктів прийняття рішень.
Тема 2. Оцінювання ризику Послідовність оцінювання економічного ризику. Загальні методи оцінювання ризику. Класифікація методів кількісного оцінювання ризику. Статистичний метод оцінювання ризику. Метод дерева рішень. Експертний метод оцінювання ризику. Оцінювання ризику за допомогою методу аналогій. Метод доцільності витрат. Методи оцінювання інвестиційних ризиків. Метод аналізу чутливості. Комбінований метод. Оцінювання економічного ризику на основі аналізу фінансової діяльності підприємств. Нормативний метод.
Тема 3. Характеристика основних видів ризиків Загальна характеристика ризиків у діяльності підприємства. Сутність і класифікація виробничих та комерційних ризиків. Природа виробничих ризиків. Класифікація виробничих ризиків підприємства. Фактори виробничого ризику. Ризики непотрібності виробленої продукції. Ризики невиконання господарських контрактів. Ризики підсилення конкуренції. Ризики виникнення непередбачених витрат і зниження доходів. Ризики втрати майна. Зовнішні та внутрішні причини виникнення ризикових ситуацій у виробничій діяльності. Методи оцінювання виробничого ризику підприємства. Сутність фінансових ризиків. Класифікація фінансових ризиків. Характеристика інвестиційних ризиків. Характеристика ризиків, пов’язаних із купівельною спроможністю грошей.
Тема 4. Основні підходи до моделювання економічного ризику. Основні засади та способи управління економічним ризиком Прийняття рішень в умовах невизначеності й ризику. Постановка і розв’язання задач оптимізації рішень в умовах ризику. Вибір рішення про ризикованість проекту на основі втрат прибутку. Оцінювання економічного ризику на основі аналізу фінансової діяльності підприємств. Основні підходи до моделювання економічного ризику. Методи оцінювання інвестиційних ризиків. Розроблення заходів, які пом’якшують вплив ризикованих ситуацій у діяльності підприємства. Основні підходи до моделювання економічного ризику. Метод Монте-Карло і його застосування для оцінювання стратегій, пов’язаних із ризиком. Методи аналізу ігор зі природою. Сутність системи менеджменту ризику. Принципи побудови ризик-менеджменту на підприємстві. Узагальнена блок-схема процесу управління ризиком. Класифікація способів зменшення ризику. Економічний і правовий напрями розподілу ризику. Страхування – один із зовнішніх способів зниження ризику. Внутрішні засоби зменшення ризику. Сутність диверсифікації у широкому спектрі економічних проблем. Запаси та резерви як способи зниження ступеня ризику.

ПЛАНИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ, ЗАВДАННЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ, ТЕМИ РЕФЕРАТІВ

 


Читайте також:

  1. DEVICE - Визначити пристрій для якого компілюється програма
  2. II. ПРОГРАМА КУРСУ
  3. II. РОБОЧА ПРОГРАМА
  4. III. GPSS — програма імітаційної моделі ЕОМ
  5. III. Програма
  6. III. Програма
  7. Блок-схема Програма
  8. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
  9. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
  10. Виробнича потужність і виробнича програма бізнес-центру
  11. Виробнича програма підприємства.
  12. ВИРОБНИЧА ПРОГРАМА ТА ЇЇ РЕСУРСНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ. ПЛАНУВАННЯ ВИТРАТ ПІДРОЗДІЛІВ ПІДПРИЄМСТВА.




Переглядів: 482

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
B. нижнього краю щитоподібного хряща | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.