Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вивихи акроміального кінця ключиці

Механізм травми. Виникають, головним чином, при падінні на відведену руку або плече. Розрізняють повний і неповний вивих.

Клініка, діагностика. Характерний різкий локальний біль, наявність набряку або випинання круглої форми в ділянці акромiально-ключичного зчленування. При натисканні на дистальний кінець ключиці виникає симптом клавіши. Функція кінцівки не порушена, але відзначається болючість при рухах і ротації плеча. Надпліччя декілька вкорочене і опущене. Рентгенологічний знiмок виконують в положенні зі звисаючим донизу плечем і вантажем на травмовану сторону до 3-4 кг. На рентгенограмі нижній край ключиці знаходиться на рівні верхнього краю акромiального відростка лопатки.

Лікування. Якщо свіжий неповний вивих легко вправляється і між суглобовими кінцями немає м'яких тканин - показано консервативне лікування гіпсовими пов'язками і шинами. Заздалегідь вводиться в суглоб і навколишні м'які тканині 15-20 мл 1% розчину новокаїну. Після цього рука у відведеному положенні поступово відхиляється дозаду. Одночасно пальцем тиснуть на вивихнутий кінець ключиці вниз і трохи допереду. Після вирівнювання рука фіксується торако-брахiальною гіпсовою пов'язкою, або шинами Кузьмiнського, Кожухова та ін. Гіпсову пов'язку і шини накладають терміном на 4 тижні. Працездатність відновлюється через 5-6 тижнів. Повні свіжі і застарілі вивихи доцільно лікувати оперативним методом. Під місцевою анестезією переднє-зовнішнім дугоподібним розтином відкривають доступ до акромiально-ключичного зчленування. Вивихнутий кінець ключиці і акромiальний відросток лопатки звільнюють від рубцової тканини, мобілізують. Дриллю просвердлюють три отвори: один в акромiальному відростку і два - в ключиці. Крізь ці отвори проводять лавсанову нитку або дріт, що зв'язує кінець ключиці з акромiальним відростком і відновлює дзьобо-ключичну зв'язку. М'які тканини над суглобом зшивають.

Ефективним методом оперативного лікування є восьмиподібний погружний шов, розроблений А.П.Мізiним. Лавсанова нитка діаметром 0,9-1,0 мм проводиться через два канали в ключиці знизу догори, перехрещується над її верхнім краєм, а після цього направляється вниз під акромiальний відросток лопатки, де виводиться через два канали знизу догори. Руку хворого відводять до прямого кута. Вивих усувають, нитки натягують і зав'язують подвійним морським вузлом. Рану зашивають пошарово. Руку фіксують на відвідній шині ЦИТО і дещо тиснуть пелотом. При застарілих вивихах необхідно крім зазначеного зробити відновлення дзьобовидно-ключичної зв'язки алосухожилком, або стрічкою з широкої фасції стегна. Після зняття швів накладають торако-брахiальну гіпсову пов'язку на 4 тижні. Термін непрацездатності - 6-8 тижнів.


Читайте також:

  1. V. Архітектурні течії кінця ХІХ – початку ХХ ст.: модерн та конструктивізм (20 хв.)
  2. Адміністративні зміни кінця 18-19 ст. та утворення нових архівів
  3. Академічна філософія кінця – XIX – поч. XX ст.
  4. Архітектура Англії кінця XVIІI – 1-ї третини XIX ст.
  5. Будьте обережними, коли виходите на вулицю. Пам'ятайте, що у ожеледицю найчастіше трапляються струси, переломи, вивихи, розтяги та розриви.
  6. Вивихи гомілки
  7. Вивихи грудинного кінця ключиці
  8. Вивихи плеча
  9. Вивихи плюсневих кісток у суглобі Лiсфранка
  10. Вивихи стегна
  11. Вивихи стопи




Переглядів: 850

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тенолiз | Вивихи грудинного кінця ключиці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.