Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МОДУЛЬ 4. НОВІТНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ (1945 –2006 рр.)

Україна в роки відбудови і подальшого розвитку народного господарства (1945-1950 pp.) Об'єктивні та суб'єктивні труднощі переходу до мирного будівництва. Зміни в політичній системі України в умовах переходу від війни до миру. Відбудова народного господарства й особливості соціальної політики. Труднощі відбудови сільського господарства. Голод 1946-1947 pp. Соціально-економічні та культурні перетворення в західних областях України. Перші кроки щодо подолання культу особи після смерті Й.Сталіна.
Соціально-економічні та політичні процеси в Україні в др.пол. 50-х - середині 80-х рр. Хрущовська "відлига", її характер в Україні. Економічні реформи М.Хрущова, їх суперечливий і непослідовний характер, загальна спрямованість і значення. Соціальні програми М.Хрущова. Заходи щодо вдосконалення управління і модернізації промисловості. Спроби подолання кризи в сільському господарстві. Участь України в освоєнні східних регіонів СРСР і цілинних земель. Поява дисидентів в Україні. Переміни в кремлівському керівництві у жовтні 1964 р. та їх наслідки для України. Реформи середини 60-х рр., причини їх згортання. Дальше обмеження прав України. Україна в єдиному народногосподарському комплексі СРСР. Політичні репресії 60-70-х рр. Посилення реакції в духовному житті. Розгортання правозахисного і дисидентського руху. Загострення гальмівних процесів у соціально-економічному та суспільно-політичному розвитку України.
Поглиблення кризи тоталітаризму в СРСР і проголошення незалежності України (1985-1991 pp.) Спроби М.Горбачова реформувати суспільство на шляху прискорення, перебудови, гласності та Україна. Національне пробудження українського народу. Спроба серпневого (1991 р.) перевороту в Москві та його наслідки для України. Загальноукраїнський референдум 1 грудня 1991 р. і вибори Президента України. Л.Кравчук - Президент України. Денонсація Договору 1922 р. про утворення СРСР. Угода про Співдружність незалежних держав. Затвердження державної символіки України.
Україна в умовах розбудови незалежності Створення правової бази розвитку України як демократичної держави. Прийняття Верховною Радою України нормативних актів для реформування економіки на шляху підприємництва, переходу до ринкових відносин, приватизації, їх суперечливий характер. Пошуки шляхів виходу з кризи і соціального захисту населення. Кримська автономія. Формування багатопартійності в Україні. Класифікація політичних партій і об'єднань. Прийняття Конституції України. Послання Президента України до Верховної Ради України "Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2001 pp." та "Європейський вибір”. Концептуальні засади "стратегій" економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 pp. Реформи державного ладу в сучасній Україні. Концепція зовнішньої політики України. Політична (конституційна) реформа в сучасній Україні. Проведення президентських виборів 2004 р. Помаранчева революція, її результати. Вибори-2006. Відносини Україна – ЄС, Україна – НАТО, Україна – Росія. Підсумки історичного шляху українського народу і найголовніші уроки історії його змагань за свободу, незалежність, соборність і державність. Перспективи на ХХІ ст.
Сутність та основні напрями сучасної аграрної реформи Місце і роль сільськогосподарського виробництва України в розбудові української держави. Сутність і напрями земельної реформи. Шляхи удосконалення соціально-економічних відносин на селі. Соціально-економічні та правові передумови становлення та розвитку різних форм власності. Плюралізм власності та форм господарювання. Соціальні та соціально-психологічні аспекти реформ у агропромисловому комплексі. Відродження і соціальний розвиток українського села. Демографічно-трудовий потенціал аграрної сфери. Соціальна і виробнича інфраструктура українського села. Зміна соціально-професійного складу сільськогосподарських товаровиробників. Кадрове забезпечення реформ в агропромисловому комплексі. Перебудова вищої сільськогосподарської освіти, форм і методів підготовки спеціалістів для аграрного сектору. Гуманітаризація навчального процесу у ВНЗ аграрного профілю. Екологічні проблеми розвитку агропромислового комплексу. Державна програма екологізації сільськогосподарського виробництва, впровадження технологічних регуляторів. Роль фахівців сільського господарства в раціональному використанні ресурсів.

 


Читайте також:

  1. Http://www.minjust.gov.ua Міністерство юстиції України
  2. I. Флот древньої України
  3. II. Флот княжої України-Руси
  4. III. Козацький флот України
  5. III. КРИТЕРІЇ ДОПУСКУ ДО СКЛАДАННЯ ПІДСУМКОВОГО МОДУЛЬНОГО КОНТРОЛЮ (ЕКЗАМЕНУ).
  6. ISO 15504. Причини та історія створення
  7. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  8. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  9. Q Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України – 1996 - № 30 – Ст. 141
  10. V міні – модуль
  11. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  12. VI. Накази Генерального прокурора України




Переглядів: 478

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні дати для засвоєння з ІІІ модуля | Основні поняття для засвоєння з ІV модуля

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.