МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Тема 11. Адвокатура України
Роль правника у демократичному суспільстві. Адвокатура в системі судово–правоохоронних органів України. Поняття та завдання адвокатури в Україні. Правове регулювання діяльності адвокатури в Україні. Принципи і організаційні форми діяльності адвокатури. Сутність вимог до осіб, які бажають займатися адвокатською діяльністю. Завдання кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури. Види адвокатської діяльності. Правове становище адвоката в Україні: професійні права та обов'язки. Оплата праці адвоката. Надання адвокатом юридичної допомоги на громадських засадах. Дисциплінарна відповідальність адвоката та припинення адвокатської діяльності. Гарантії адвокатської діяльності та адвокатська таємниця. Соціальні права адвоката та його помічника.
Тема 12. Нотаріат України Правозахисна сутність нотаріальної діяльності. Поняття і призначення нотаріату. Завдання нотаріату. Правове регулювання нотаріальної діяльності. Принципи нотаріальної діяльності. Система органів нотаріату. Державні нотаріальні контори в системі органів нотаріату. Державні нотаріальні архіви в системі органів нотаріату. Приватні нотаріуси в системі органів нотаріату. Посадові особи, які уповноважені до вчинення окремих нотаріальних дій. Консульські і дипломатичні установи України, які уповноважені вчиняти нотаріальні дії. Кваліфікаційні комісії нотаріату, як учасники правовідносин щодо нотаріальної діяльності. Органи юстиції як учасники правовідносин щодо нотаріальної діяльності. Сутність вимог до осіб, які бажають займатися нотаріальною діяльністю. Реєстрація приватної нотаріальної практики. Відповідальність за неналежне вчинення нотаріальних дій. Перелік нотаріальних дій. Загальні правила вчинення нотаріальних дій.
ПЛАНИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
Практичні заняття з дисципліни «Організація судових та правоохоронних органів України» мають сприяти поглибленому засвоєнню знань, здобутих на лекціях і під час самостійного вивчення предмета. На практичних заняттях студент повинен перевірити і закріпити свої знання, розкрити творче мислення через набуття навичок усного викладання матеріалу; навчитися застосовувати здобуті знання у практичній діяльності. Підготовка студентів до практичних занять потребує глибокого вивчення законів та інших нормативних актів, які регулюють діяльність судових і правоохоронних органів (Конституція України, закон України «Про судоустрій та статус суддів», «Про Вищу раду юстиції», «Про міліцію», «Про прокуратуру», «Про Конституційний суд України», «Про службу безпеки України», «Про нотаріат», «Про адвокатуру» та ін.). При вивченні дисципліни «Організація судових та правоохоронних органів України» слід спиратися на закріплені у Конституції України принципи верховенства права, пріоритетності забезпечення прав і законних інтересів людини і громадянина, конституційні засади судочинства. Загальне правило проведення практичних занять: на кожне практичне заняття студенти повинні мати готовність на рівні лекційного матеріалу та володіння матеріалом наданим для самостійній підготовці. Самостійна робота студентів над кожною темою є обов’язковою і необхідною умовою засвоєння матеріалу курсу. Питання для самостійній підготовці надані в кожному плані практичного заняття. Питання не завжди відтворюють лекційні. Пропонується більш детальніше розкрити тему, закріпити знання виконанням письмових завдань. Наприкінці кожної теми надається перелік нормативно-правових актів та джерел Інтернет рекомендованих для ознайомлення. При опрацюванні нормативного матеріалу треба використовувати лише чинні нормативно-правові акти, з останніми змінами та доповненнями до них. Суттєвим недоліком при підготовці до практичних занять є посилання на застарілий нормативний матеріал. Студенти, які були відсутні на практичному занятті, відпрацьовують тему цього заняття самостійно і складають її викладачеві. Перелік рекомендованої учбової та юридичної літератури до всіх тем надається наприкінці всіх планів практичних занять.
ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №1 Читайте також:
|
||||||||
|