Брейн – ринг може відбуватися в масштабі класу, паралельних класів.
Якщо у радіо вікторині бере участь і заохочується команда, то при проведенні брейн – рингу заохочуються окремі учасники, які швидко і вірно відповіли на запитання.
В склад журі входить три і більше людини. У них для контролю списки усіх питань і відповіді для них з визначенням кількості балів за кожну правильну відповідь. Оцінки, які виставляються за відповідь, члени журі показують на відкидних покажчиках, які вміщують цифри”0” до цифри, яка визначає найвищий бал.
Для реєстрації учасників визначається секретар, який видає картки з картону чи ватману 20х15 см з намальованими на них порядковими номерами. По ходу брейн – рингу секретар обраховує відповіді і суму балів, які набрав кожний учасник.
Керівник брейн – рингу ( заступник директора по навчально – виховній роботі ) повертає барабан з пронумерованими кульками, виймає кульку , називає номер, зачитує питання, вислуховує відповідь і по оцінці суддів називає кількість балів за відповідь. Встановлюється час на відповідь: учасники які бажають відповісти на запитання, підносять свій реєстраційний номер і по дозволу керівника відповідають. Кожен член журі демонструє кількість балів за відповідь учасника. Секретар записує трьох – чотирьох учасників, які раніше за всіх підняли картки і отримали кожен з них бали. Після того, як у когось з учасників сума балів зрівняється з контрольною, він визначається переможцем, а послідуючі місця визначаються по найбільшій сумі балів. Для того щоб у журі був час для підрахунку балів, після 3 -4 питань пропонується номер художньої діяльності.