Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фізкультурно-спортивні товариства, асоціації, спілки

В системі фізкультурного руху функціонують громадські організації. Найбільш чисельну їх групу складають фізкультурно-спортивні товариства.

На сьогодні в Україні функціонує чотири таких товариства: “Україна”, “Колос”, “Спартак”, “Динамо”. Вони побудовані за територіально-відомчим принципом, а органи управління формуються в них шляхом виборів. Фінансуються громадські органи управління з різних джерел, в останні роки вони частково фінансуються із державного бюджету.

Ф і з к у л ь т у р н о ‑ С п о р т и в н е т о в а р и с т в о п р о ф с п і л о к

"У к р а ї н а" - є масовою, добровільною, самостійною громадською організацією, яка на умовах індивідуального і колективного членства об'єднує громадян,

громадські організації, трудові колективи промислових підприємств, колективи вищих і середніх спеціальних навчальних закладів з метою організації та всебічного сприяння розвитку фізичної культури, створення належних умов для зміцнення здоров'я народу України. Товариство є незалежним від державних, господарських, політичних та інших громадських організацій. Керується Конституцією законами України та статутом Товариства. Товариство співпрацює з іншими фізкультурними організаціями України, органами державної влади і управління, кооперативами, творчими та громадськими організаціями. Діяльність Товариства поширюється на територію України. Головними завданнями Товариства є широкий розвиток масового фізкультурного руху в профспілкових виробничих організаціях, навчальних закладах України та підготовка спортивних резервів, використання фізичної культури як засобу духовного впливу, національного відродження і зміцнення здоров'я трудящих та членів їх сімей.

Товариство є юридичною особою, має прапор, емблему, нагрудні знаки, іншу атрибутику. Основою Товариства є первинні фізкультурно-спортивні організації: колективи фізкультури, фізкультурно-оздоровчі, спортивні клуби, які створюють за місцем роботи, навчання або проживання членів товариства.

Діяльність виборних органів Товариства будується на принципах колективного керівництва і підзвітності перед первинними організаціями.

Формування виборних органів здійснюється знизу - доверху шляхом висунення кандидатур і виборів безпосередньо на зборах, конференціях, пленумах, де одночасно вирішуються питання кількості членів у виборних органах. Вищим органом Товариства є з'їзд, який скликається 1 раз на 5 років. В період між з'їздами, по мірі необхідності, може скликатися Всеукраїнська конференція. Діяльністю Товариства, в межах повноважень, визначених з'їздом, керує Центральна Рада У його складі працюють районні, міські, обласні організації та організація Кримської автономної республіки.

Вищим органом названих організацій є конференції, що скликаються один раз у 5 років. В період між конференціями діяльністю організацій керують відповідні ради, які репрезентують Товариство у стосунках з державними, господарськими, профспілковими та іншими організаціями на місцях. Одночасно з радами обираються ревізійні комісії, які здійснюють контроль за станом їх фінансово-господарської діяльності.

Кошти Товариства утворюються з внесків, пожертв, виставок, лотерей, лекцій, спортивних та інших заходів, прибутків від виробничої, господарської та видавничої діяльності. Право розпоряджатися коштами належить виборним органам Товариства. Всі кошти від господарської та виробничої діяльності використовуються тільки для виконання статутних цілей та завдань.

Для задоволення фізкультурних потреб працівників залізничного транспорту та членів їх сімей організовані спортивні клуби "Локомотив". Вони працюють у складі ФСТП "Україна". Кожна з 6 залізниць, що є в Україні, має спортивний клуб у підпорядкуванні управління залізниці. Названому клубу підпорядковуються клуби відділків залізниці, державних підприємств з перевезення вантажів та пасажирів, культурно-спортивні комплекси, дитячо-юнацькі спортивні школи.

Фінансування залізничних фізкультурних ланок здійснюється державною адміністрацією залізничного транспорту України "Укрзалізниця" та профспілкою працівників залізничного транспорту.

Фізкультурно - спортивне товариство "КОЛОС" агропромислового комплексу України - є масовою, добровільною, самостійною громадською організацією, яка об'єднує на умовах індивідуального і колективного членства громадян України, підприємства і організації АПК, підприємства і організації інших галузей народного господарства, розташовані в сільській місцевості.

Товариство побудоване за територіально - галузевим принципом. Його основа - первинні фізкультурні організації (осередки). Первинні організації можуть об'єднуватись у районні, обласні та республіканські ради Товариства, з якими вони будують свої взаємовідносини на основі угод і уповноважують їх вирішувати програмні та статутні завдання на відповідних рівнях.

Формування керівних виборних органів Товариства відбувається шляхом висування кандидатур і виборів безпосередньо на конференціях, пленумах.

Вищим органом Товариства є республіканський з'їзд, який скликається, як правило, один раз на п'ять років. З'їзд обирає Центральну Раду товариства та його голову, Центральну контрольно-ревізійну комісію. Центральна Рада товариства керує його діяльністю в межах повноважень, визначених з'їздом, проводить пленарні засідання за потребою. Для керівництва діяльністю Товариства між пленумами, Центральна Рада на своєму пленарному засіданні обирає заступників голови та президію Центральної Ради. При Президії Центральної ради можуть створюватись комітети, комісії та інші формування.

Центральна ревізійна комісія Товариства здійснює контроль за виконанням рішень вищих органів Товариства, доцільне використання коштів бюджету, проводить ревізії та перевірки фінансово-господарської діяльності підвідомчих установ, підприємств і спортивних споруд.

Районні міжгосподарські фізкультурно-спортивні клуби, районні та обласні ради Товариства створюються для проведення на території району і області всієї організаційно - практичної роботи, визначеної Статутом Товариства, надання всебічної допомоги первинним організаціям.

Кошти Товариства утворюються з фінансування профспілки працівників АПК та інших галузевих комітетів профспілки, соціального страхування, місцевих бюджетів, надходжень від проведення різноманітних платних заходів і палатних послуг населенню власної господарської діяльності, спонсорів тощо.

Закон "Про приоритетний розвиток села та агропромислового комплексу України" (1992 р.) дав змогу покращити фінансовий стан ФСТ "Колос" за рахунок збільшення бюджетного фінансування.

Товариство є юридичною особою, має свій прапор, емблему, нагрудні знаки, вимпел, медалі, знак "Почесний член товариства "Колос".

У к р а ї н с ь к е ф і з к у л ь т у р н о - с п о р т и в н е т о в а р и с т в о “Д и н а м о “ ‑ є громадською організацією працівників та військовослужбовців органів внутрішніх справ та державної безпеки України, робітників та службовців установ та підприємств МВС та СБУ, а також членів їх сімей. Товариство побудоване за територіально-відомчим принципом.

Для забезпечення своєї діяльності товариство утворює: виробничі підприємства, асоціації, акціонерні товариства, фізкультурно-спортивні клуби, центри, команди. Здійснює будівництво і експлуатацію спортивних споруд, організує збутову мережу оптової та роздрібної торгівлі, створює свою інформаційно-рекламну базу та видає друковану, відео - і аудіопродукцію, створює творчі та інші об'єднання, майстерні, мисливсько-рибальскі та інші організації і підприємства, здійснює зовнішньоекономічну діяльність.

Первинні організації товариства можуть об'єднуватись за виробничою ознакою і створювати спільні організації. Клуби об'єднують секції з видів спорту і створюються за виробничою, професійною, територіальною ознакою згідно рішення президії відповідної територіальної Ради товариства. Клуби можуть об'єднуватись у асоціації, спілки, інші утворення.

Органи Товариства обираються аналогічно з процедурою обрання, що викладена вище

Республіканська конференція Товариства скликається 1 раз на 4 роки. Вона обирає президію, яка проводить свої засідання 1 раз на квартал. Структура управління Товариством є трьох ланковою: республіканська рада, ради територіальних організацій, ради первинних організацій. Територіальні організації товариства: Кримська автономна республіканська, 24 обласних, Київська міська. Первинні організації працюють в установах, навчальних закладах, частинах і з'єднаннях військ, правоохоронних органів країни.

Кошти Товариства складаються з щорічних внесків; відрахувань від прибутку підприємств, що входять до структури територіальних організацій; експлуатації спортивних споруд і баз, проведення змагань, платних послуг, господарської та комерційної діяльності, спонсорів, фірмової торгівлі, лотерей, аукціонів, видавничої діяльності.

Фінансові прибутки Товариства використовуються на досягнення його статутних цілей, розвиток соціально-економічних програм. Товариство є власником промислових підприємств, спортивних споруд, риболовецько-мисливських та оздоровчих спортивних баз з їх рухомим і нерухомим майном, обладнанням, сировиною та коштами на банківських рахунках.

Товариство має свої прапор, емблему, членський квиток, нагрудний знак і спортивну форму. Воно є юридичною особою.


Читайте також:

  1. Випишіть програмні документи укр. політичного товариства, що існувало у Києві наприкінці 19 ст.
  2. ДОБРОВІЛЬНІ ТА ІНСТИТУЦІАЛЬНІ ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ. АСОЦІАЦІЇ, КОНЦЕРНИ, КОРПОРАЦІЇ, ХОЛДИНГИ
  3. Кредитні спілки
  4. Кредитні спілки як установи парабанківської системи
  5. Професійні спілки
  6. Професійні спілки як суб'єкт трудового права




Переглядів: 2856

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Етапи роботи з клієнтом за моделлю «ведення випадку». | Підсумок

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.