Показує залежність прискорень розгону автомобіля на кожній передачі від швидкості його руху
м/с2, (1.34)
де коефіцієнт визначається по формулі (1.2) або (1.3);
- коефіцієнт обліку інертності обертальних мас автомобіля, величина якого підраховується для різних автомобілів з повним навантаженням по формулі
, (1.35)
де - передаточне число коробки передач береться на кожній передачі.
Результати підрахунків прискорень заносять у табл. 1.3 і зображаються графічно. На графіку рис. 1.6 приведений зразковий вид характеристики прискорень автомобіля. По своєму характеру змін криві прискорень схожі з кривими динамічної характеристики. Різниця спостерігається у відносному розміщенні кривих динамічного фактора та прискорень по висоті графіка із-за впливу інертності обертальних мас автомобіля, враховує мого коефіцієнтом у рівнянні (1.34).
При визначенні величини прискорень автомобіля по формулі (1.34) неминуча деяка неточність. Динамічний фактор підраховується на основі умови сталого режиму роботи двигуна та руху автомобіля. При розгоні, коли режим роботи двигуна не сталий. Потужність та крутний момент двигуна буде нижче, ніж при роботі на сталому режимі, що пояснюється різними факторами.
Величина прискорення може обмежуватися значенням зубчатих коліс з дорогою коефіцієнтом, що характеризується і показана формулою (1.36):