Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



РАСТРОВА ГРАФІКА

ВИДИ КОМП'ЮТЕРНОЇ ГРАФІКИ

КОМП'ЮТЕРНА ГРАФІКА В ІНТЕРНЕТІ

Необхідність широкого використання графічних програмних засобів стала особливо відчутною у зв'язку з розвитком Інтернету і, в першу чергу, завдяки службі World Wide Web, що зв'язала в єдину «павутину» мільйони окремих «домашніх сторінок». Навіть збігла подорожі по цих сторінках достатньо, щоб зрозуміти, що сторінка, оформлена без комп'ютерної графіки, не має шансів виділитися на тлі щонайширшого круга конкурентів і привернути до себе масову увагу.

Потреба в розробці привабливих Web-сторінок у багато разів перевищує можливості художників і дизайнерів, яким можна було б доручити цю роботу. У зв'язку з цим сучасні графічні засоби розробляються з таким розрахунком, щоб не тільки дати зручні інструменти професійним художникам і дизайнерам, але і надати можливість для продуктивної роботи і тим, хто не має необхідних професійних навиків і природжених здібностей до художньої творчості.

Не дивлячись на те що для роботи з комп'ютерною графікою існує безліч класів програмного забезпечення, розрізняють всього три види комп'ютерної графіки. Це растрова графіка, векторна графіка і фрактальна графіка. Вони відрізняються принципами формування зображення при відображенні на екрані монітора або при друці на папері.

Растрову графікузастосовують при розробці електронних (мультимедійних) і поліграфічних видань. Ілюстрації, виконані засобами растрової графіки, рідко створюють уручну за допомогою комп'ютерних програм. Частіше для цієї мети використовують сканують ілюстрації, підготовлені художником на папері, або фотографії. Останнім часом для введення растрових зображень в комп'ютер знайшли широке застосування цифрові фото- і відеокамери. Відповідно, більшість графічних редакторів, призначених для роботи з растровими ілюстраціями, орієнтована не стільки на створення зображень, скільки на їх обробку. У Інтернеті поки застосовуються тільки растрові ілюстрації.

Основним елементом растрового зображення є крапка. Якщо зображення екранне, то ця крапка називається пікселем. Залежно від того, на яка графічна роздільна здатність екрану налаштована операційна система комп'ютера, на екрані можуть розміщуватися зображення, що мають 640x480, 800x600, 1024x768 і більш за пікселів.

З розміром зображення безпосередньо пов'язана його роздільна здатність. Цей параметр вимірюється в крапках на дюйм (dots per inch – dpi). У монітора з діагоналлю 15 дюймів розмір зображення на екрані складає приблизно 28x21 см. Знаючи, що в одному дюймі 25,4 мм, можна розрахувати, що при роботі монітора в режимі 800x600 пікселів роздільна здатність екранного зображення 72 dpi.

При друці роздільна здатність повинна бути набагато вище. Поліграфічний друк повнокольорового зображення вимагає 200-300 dpi. Стандартний фотознімок розміром 10x15 см повинен містити приблизно 1000x1500 пікселів.

Неважко також встановити, що всього таке зображення матиме 1,5 млн. крапок, а якщо зображення кольорове і на кодування кожної крапки використано три байти, то звичайній кольоровій фотографії відповідає масив даних розміром понад 4 Мбайт.

Великі об'єми даних – це основна проблема при використанні растрових зображень. Для активних робіт з ілюстраціями великих розмірів типу журнальної смуги потрібні комп'ютери з виключно великими розмірами оперативної пам'яті (128 Мбайт і більш). Зрозуміло, такі комп'ютери повинні мати і високопродуктивні процесори.

Другий недолік растрових зображень пов'язаний з неможливістю їх збільшення для розгляду деталей. Оскільки зображення складається з крапок, те збільшення зображення приводить тільки до того, що ці крапки стають більшими. Ніяких додаткових деталей при збільшенні растрового зображення розглянути не вдається. Більш того, збільшення точок растру візуально спотворює ілюстрацію і робить її грубою. Цей ефект називається пікселізацією.


Читайте також:

  1. Асимптоти графіка функції
  2. Векторна графіка
  3. Вступ. Фонетика і фонологія. Орфоепія. Графіка й орфографія. Лексикологія. Фразеологія. Лексикографія.
  4. Графіка
  5. ГРАФІКА
  6. ГРАФІКА
  7. ГРАФІКА
  8. Лекція 12.2 Компютерна графіка. Растрова графіка
  9. Лекція 12.3 Компютерна графіка. Тривимірна графіка
  10. Побудова графіка при впливі на тривалість кількох факторів
  11. Побудова графіка функції.
  12. Побудова п’єзометричного графіка.




Переглядів: 1043

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПОНЯТТЯ ПРО КОМП’ЮТЕРНУ ГРАФІКУ | При різних роздільних здатностях

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.