Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Характеристика спеціальних систем танкера

Вантажна система танкера – основна система на наливному судні.

Призначена для прийому і викачування вантажу в порту. Включає в себе вантажні насоси (зазвичай, відцентрові), трубопроводи, компенсатори, арматуру, приймальні пристрої в танках, розподільні пристрої (маніфольди). Насоси вантажний системи працюють при видачі вантажу, все інше - і при видачі, і при прийомі вантажу. Вантажні насоси можуть також перекачувати вантаж всередині судна, брати участь у митті танків.

Зачисна система. Дублює майже повністю вантажну систему, але має діаметри труб і арматури в 2 - 3 рази меншого розміру, насоси об'ємного типу. Поняття «зачистка» танка (не плутати з мийкою і видаленням твердих забруднень) означає видалення залишків вантажу після « зриву» відцентрового насоса через прохвата повітря. У приймача насоса в танку (його називають «Храпко») утворюється воронка, через яку у вантажний трубопровід всмоктується повітря. Продуктивність насоса спочатку падає, а при вмісті повітря в рідині близько 10 % за об'ємом він припиняє повністю подачу вантажу. Висота цієї воронки досягає 0,8 м. Час повної зачистки становить близько 30 % загального часу вивантаження.

Баластова система – система ізольованого від вантажу баласту, яким заповнюються баластні танки, коли судно здійснює рейс без вантажу. Наявність незалежної системи не виключає прийом забортної води в чисті чи брудні вантажні танки, якщо цього вимагає обстановка.

Газовідвідна система призначена для запобігання підвищенню тиску або вакууму в танку вище допустимого, так як це може призвести до деформації або руйнуванню стінок вантажний ємності. Розрізняють «Велике дихання» - виникнення в танку тиску/ваккум при вантажно- розвантажувальних і баластних операціях, і «мале дихання» - зміна тиску газо- повітряних середовища при температурних коливаннях зовнішнього повітря, які найчастіше відбуваються при зміні часу доби.

Система підігріву вантажу. Деякі сорти рідких вантажів мають велику в'язкість і температуру застигання і їх неможливо або важко викачати з танків. Для деяких вантажів потрібно підтримку певного температурного режиму під час транспортування. Для цього на танкерах існують трубні теплообмінні системи, через які прокачується теплоносій.

Система інертних газів використовуються на танкерах для витіснення з вантажних і відстійних танків вибухонебезпечних газоповітряних сумішей та підтримання в них атмосфери з низьким вмістом кисню, при якому виключено виникнення вибуху і пожежі.

Система миття танків служить для видалення з танків залишків вантажу і очищення їх поверхні перед зміною вантажу, оглядом або ремонтом. Мийка танків потрібно також перед прийманням в них чистого баласту.

Система вентиляції призначена для подачі в танки чистого повітря замість будь-яких газів, що ускладнюють дихання, небезпечних для здоров'я людей або вибухонебезпечних.

Система зрошення палуби служить для охолодження палуби при нагріванні її сонцем з метою зниження втрат від випаровування вантажу.

На танкерах є системи, які, будучи загальносуднову, можуть бути задіяні в експлуатації ємностей і систем вантажного комплексу. Такі системи можуть бути або спільними для всього судна, наприклад системи виявлення та гасіння пожеж, або є резервними по відношенню до якогось компоненту спеціальної системи, наприклад, насосів подачі забортної води до системи інертних газів. Такі системи вивчаються іншими дисциплінами і в даній роботі не розглядаються.


Читайте також:

 1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
 2. BANKING SYSTEM. Банковская система
 3. D – моделювання в графічній системі КОМПАС
 4. D. СОЦИОИДЕОЛОГИЧЕСКАЯ СИСТЕМА ВЕЩЕЙ И ПОТРЕБЛЕНИЯ
 5. Demo 7: Модель OSI (модель взаімодії відкритих систем)
 6. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
 7. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
 8. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
 9. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
 10. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
 11. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
 12. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція 27, 28 | Вантажні, зачисні і баластні системи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.