Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Відповідь

Договір поставки - це господарський договір, за яким одна сторона - постачальник - зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві - товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

Предметом поставки є товари, під якими слід розуміти як продукцію виробничо - технічного призначення, так і вироби народного споживання.

Законодавством передбачені випадки розірвання господарського договору та відмови від його виконання. Наприклад, ч. 5 ст. 268 ГК України передбачено, що у разі поставки товарів більш низької якості, ніж вимагається стандартом, технічними умовами чи зразком (еталоном), покупець має право відмовитися від прийняття і оплати товарів, а якщо товари уже оплачені покупцем, - вимагати повернення сплаченої суми. В той же час за ч. 2 ст. 320 цього Кодексу у разі якщо підрядник не береться своєчасно за виконання договору або виконує роботу настільки повільно, що закінчення її до строку стає явно неможливим, замовник має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.

Отже, у даному випадку селянське (фермерське) господарство «Корівонька» має право відмовитися від виконання договору і не приймати від ПП «Наш молочник» неякісну продукцію.

Задача №2
Швейна фабрика, списавши в безакцептному порядку з Бобового комбінату неустойку за недопоставку передбачених договором тканин, пред'явила комбінату претензію по відшкодування збитків, заподіяних їм цією недопоставкою, в розмірі 670 тис гр. Таку суму складали сплаченні фабрикою своїм покупцям штрафні санкції за недопоставку швейних виробів, що мали були виготовленні із зазначених тканин, а також не отримані фабрикою доходи, які вона отримала б, якби комбінат виконав свої зобов'язання за договором. Комбінат задовольнив претензійні вимоги фабрики частково лише в обсязі прямих збитків із урахуванням списаної суми неустойки. В решті претензійні вимоги були відхиленні як такі, що не відповідають чинному законодавству і договору. Не погодившись з позицією комбінату, швейна фабрика звернулась з позовом до арбітражного суду. Вирішить спір.

Відповідь.
Ст.253 ЦК передбачає відповідальність за порушення договору поставки: " Відповідно до Положень про поставки і Особливих умов поставки, зазначених в статті 252 цього Кодексу, стягується неустойка (штраф, пеня) і збитки за порушення обов'язків за договором поставки".
Ст. 203 ЦК: "В разі невиконання або неналежного виконання зобов'язання боржником він зобов'язаний відшкодувати кредиторові завдані цим збитки. Під збитками розуміються витрати, зроблені кредитором, втрата або пошкодження його майна, а також не одержані кредитором доходи, які він одержав би, якби зобов'язання було виконано боржником."
Виходячи з умов задачі, арбітражний суд повинен задовольнити позовні вимоги швейного комбінату.
1. Ч.2 ст. 203 ЦК: "Під збитками розуміються витрати, зроблені кредитором, втрата або пошкодження його майна, а також не одержані кредитором доходи, які він одержав би, якби зобов'язання було виконано боржником."
Ч.1 ст.179 ЦК: "Неустойкою (штрафом, пеньою) вважається певна визначена законом або договором грошова сума, котру боржник повинен виплатити кредитору в разі не виконання або неналежного виконання зобов'язання, зокрема в разі прострочки виконання."
2. Щодо видів неустойки (пені і штрафу) та співвідношення їх із відшкодуванням збитків, то в ч.1 статті 204ЦК говориться наступне, якщо за невиконання або неналежне виконання зобов'язання встановлена неустойка (штраф, пеня), то збитки відшкодовуються в частині, не покритій неустойкою (штрафом, пенею) - залікова неустойка.
Ч.2 ст. 204 Законом або договором можуть бути передбачені випадки:
- коли допускається стягнення тільки неустойки (штрафу, пені), але не збитків - це є виключна неустойка;
- коли збитки можуть бути стягнуті в повній сумі понад
- неустойку (штраф, пеню) - штрафна неустойка;
- коли за вибором кредитора можуть бути стягнуті або неустойка (штраф, пеня), або збитки - альтернативна неустойка.
Стаття 205 ЦК передбачає зменьшення розміру неустойки. Якщо належна до сплати неустойка (штраф, пеня) надмірно велика порівняно з збитками кредитора, суд вправі зменшити неустойку (штраф, пеню). При цьому повинні бути взяті до уваги:
- ступінь виконання зобов'язання боржником; майновий стан сторін,
- які беруть участь у зобов'язанні; не тільки майнові, але й інші
- інтереси сторін, щозаслуговують на увагу.
Арбітраж або третейський суд у виняткових випадках вправі з урахуванням інтересів сторін, що заслуговують на увагу, зменшити належну до сплати кредиторові неустойку (штраф, пеню).

 

 

Список використаної літератури:

1.Господарський кодекс від 16.01.2003 № 436-IV

2.Цивільний кодекс від 16.01.2003 № 435-IV

3.Беляневич О.А. Господарське договірне право України (теоретичні аспекти) : Монографія. – Юрінком Інтер, 2006 – С. 420 – 423.

4.Беляневич О.А. Господарський договір та способи його укладання:Навчальний посібник. - К.: Наукова думка, 2002. – 279 с.

5. Вінник О. М. Господарське право : Навчальний посібник.- К.: Правова єдність Всеукраїнська асоціація видавців, 2008. – 1007

6. Віхров ОТ. Господарське право: Спеціальна частина. Навчальний посібник. - К.: Видавничий дім «Слово», 2004. – 344 с.

7. Гайворонський В.М., Жушман В. П. Господарське право України : Підручник.- Х.: «Право», 2005.-380 с.

8. Господарське законодавство: Курс лекцій // за ред. Панікарова В.Д. - X. 2003.-124с.

9. Жук Л.А., Жук І.Л., Неживець О.М. Господарське право : Навчальний посібник.-К.: Кондор, 2003.- 400 с.

10.Несинова С. В. Господарське право України : Навчальний посібник.- К.: Центр учбової літератури,2012.- 564 с.Смолин Г. В. Господарське право України : Загальна частина.-Львів, 2008.-467 с.

11.Саніахметова Н. О. Господарське право України: Навчальний посібник .-X.: «Одіссей»,
2005. —608 с.

12. Старцев О. В. Підприємницьке право : Навчальний посібник.- К.: Істина, 2006.-208 с.Щербина В. С. Господарське право: Підручник. — 2-е вид., перероб. і доп. — К.: Юрінком Інтер, 2005. — 592 с.

 


Читайте також:

  1. IV. Перевірка розв’язання і відповідь
  2. Виберіть ОДНУ вірну відповідь
  3. Визначте відповідність. Обкресліть правильну відповідь.
  4. Визначте та обгрунтуйте вірну відповідь
  5. Відповідь для тестів
  6. Відповідь лабораторії.
  7. Відповідь на питання № 1
  8. Відповідь на практичне завдання.
  9. Відповідь Німеччини та її союзників на ноту уряду УНР до усіх воюючих нейтральних країн з наміром виступити на мирних переговорах цілком самостійно
  10. Відповідь: 1 – а, в, г; 2 – д, б; 3 – а, е, ж; 4 – а, е, з.
  11. Відповідь: 1 – а, г; 2 – б,в.




Переглядів: 585

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Задача №1. | ТЕМА 13. ОСНОВНІ ЗАСАДИ ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.023 сек.