Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Товарів та транспортних засобів

 

Товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України, підлягають митному оформленню. Порядок та умови його проведення регламентуються положеннями розд. ІІІ “Митне оформлення” МК України. Митне оформлення проводиться посадовими особами митного органу одночасно з митним контролем і забезпечує дотримання чинного законодавства й встановленого порядку переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон України.

Місце здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються резидентами та нерезидентами (крім громадян), визначається згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 квіт. 2003 р. № 584[54].

За загальним правилом митне оформлення здійснюється у спеціально визначених для цього місцях у зоні діяльності митного органу, в якому знаходиться відправник або одержувач товарів (за місцем акредитації суб’єкта ЗЕД). Облік суб’єктів у митних органах (акредитація) є обов’язковою умовою для декларування товарів, транспортних засобів та інших предметів у митних органах. Акредитація проводиться в митному органі за місцем державної реєстрації суб’єкта ЗЕД. Процедура акредитації передбачає подання таким суб’єктом у митний орган зазначених документів. Умови і порядок акредитації визначаються ДМС України[55]. Акредитація завершується, коли інспектор ставить на обліковій картці суб’єкта ЗЕД відбиток особистої номерної печатки інспектора, уповноваженого на її проведення. У випадку зміни даних, викладених в обліковій картці, суб’єкт ЗЕД повинен звернутися до митного органу з відповідними документами для внесення до картки змін. Відповідальність за достовірність заявлених в обліковій картці відомостей несе керівник підприємства, на яке оформлена картка. Відсутність облікової картки суб’єкта ЗЕД є підставою для відмови в митному оформленні вантажів.

У разі вивезення (ввезення) резидентами товарів з України (крім переміщення в режимі транзиту) митне оформлення здійснюється митними органами, у зоні діяльності яких розташовані ці резиденти.

За письмовим зверненням резидента і письмовим погодженням між митним органом, у зоні діяльності якого він розташований, та митним органом, у зоні діяльності якого перебувають товари, що підлягають вивезенню, або митним органом у пунктах пропуску через митний кордон України за місцем вивезення цих товарів, митне оформлення товарів може здійснюватися, відповідно, митним органом, у зоні діяльності якого перебувають ці товари, або митним органом у пунктах пропуску через митний кордон України за місцем вивезення цих товарів.

У цьому випадку резидент подає митному органу, у зоні діяльності якого він розташований, лист про погодження питання стосовно здійснення митного оформлення товарів, що підлягають вивезенню, з митним органом, у зоні діяльності якого перебувають товари, або митним органом у пунктах пропуску через митний кордон України за місцем вивезення цих товарів.

З дотриманням цих вимог митне оформлення товарів, що ввозяться в Україну, може здійснюватися митним органом, у зоні діяльності якого розташований одержувач товарів, або митним органом у пунктах пропуску через митний кордон України за місцем ввезення цих товарів.

Митне оформлення товарів, що ввозяться в Україну нерезидентами, здійснюється митним органом, у зоні діяльності якого перебувають товари, що підлягають вивезенню. При ввезенні нерезидентами товарів в Україну, митне оформлення здійснюється митним органом, у зоні якого розташований одержувач товарів.

Митне оформлення транспортних засобів, що використовуються резидентами та нерезидентами для переміщення товарів через митний кордон України, здійснюється разом з цими товарами, за винятком морських, річкових і повітряних суден, митне оформлення яких здійснюється в порту чи аеропорту прибуття на митну територію України або в порту чи аеропорту відправлення з митної території України.

Митне оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через територію України в режимі транзиту, здійснюється митним органом у пунктах пропуску через митний кордон України за місцем ввезення цих товарів і транспортних засобів на митну територію України.

На підставі письмового звернення резидента чи нерезидента та рішення відповідного митного органу митне оформлення товарів і транспортних засобів може здійснюватися поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митних органів.

Розмір плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів, справляється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січ. 2003 р. № 931.

Під час прийняття товарів і транспортних засобів для митного оформлення перевіряється відповідність поданих документів і відомостей вимогам, передбаченим у нормативно-правових актах, що регулюють порядок митного оформлення товарів і транспортних засобів та порядок заповнення митної декларації та товаросупровідних документів.

Митне оформлення розпочинається після пред’явлення митному органу в установленому порядку товарів та транспортних засобів і подання митної декларації та інших необхідних для цього документів і відомостей.

Під час митного оформлення посадові особи митного органу проводять митний огляд, перевіряють правильність кодування товарів згідно з УКТЗЕД і визначення їх митної вартості, достовірність та повноту справляння передбачених законом податків і зборів, застосовують відповідні заходи нетарифного регулювання та здійснюють відповідно до законодавства інші процедури, пов’язані з митним оформленням товарів і транспортних засобів.

Здійснюється митне оформлення, як правило, протягом однієї доби з часу прийняття митної декларації і всіх необхідних для цього документів, відомостей та пред’явлення товарів і транспортних засобів для митного оформлення.

Митне оформлення товарів і транспортних засобів вважається завершеним після виконання митним органом усіх митних процедур відповідно до заявленого декларантом митного режиму.

У разі відмови в митному оформленні товарів і транспортних засобів та пропуску їх через митний кордон України митний орган зобов’язаний надати заінтересованим особам письмове повідомлення із зазначенням причин відмови та вичерпним роз’ясненням вимог, виконання яких забезпечує можливість митного оформлення та пропуску цих товарів і транспортних засобів через митний кордон України.

Митне оформлення товарів і транспортних засобів, які вивозяться за межі митної території України громадянами, може здійснюватися в будь-якому митному органі на всій митній території України.

Митне оформлення товарів (крім тих, що переміщуються в несупроводжуваному багажі, а також автомобілів), які ввозяться на митну територію України громадянами, здійснюється в пунктах пропуску через митний кордон України.

При ввезенні громадянами товарів у несупроводжуваному багажі митне оформлення здійснюється митними органами за місцем проживання або тимчасового перебування громадянина. Місце здійснення митного оформлення автомобілів, які ввозяться громадянами, встановлює Держмитслужба України.

Ціла низка випадків, коли митне оформлення проводиться за спрощеним порядком, визначена МК України. Спрощений порядок застосовується в разі переміщення через митний кордон України товарів, необхідних для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій, а також живих тварин, органів та інших анатомічних матеріалів людини для потреб трансплантації, товарів, що мають обмежений строк чи особливий режим зберігання, радіоактивних матеріалів, фото-, аудіо- і відеоматеріалів для засобів масової інформації, товарів міжнародної технічної та гуманітарної допомоги, товарів, що слідують за процедурою МДП. Митне оформлення цих товарів здійснюється першочергово, згідно з Положенням про спрощений порядок, затверджений наказом Держмитслужби України від 24.12.2003 р. № 9081.

Спрощений порядок передбачає спрощення процедури митного оформлення, скорочення часу його проведення. Основні вимоги митного оформлення, встановлені МК України, повинні дотримуватися.

 


Читайте також:

  1. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  2. IV. Вартість знака для товарів і послуг та фірмового найменування
  3. V теорія граничної корисності визначає вартість товарів ступенем корисності останньої одиниці товару для споживача.
  4. VII. За видами товарів і послуг
  5. Автомати для продажу штучних товарів
  6. АВТОМАТИЗАЦІЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОМПЛЕКСУ ЗАДАЧ З ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ
  7. Амортизація основних засобів
  8. Амортизація основних засобів
  9. Амортизація основних засобів
  10. Амортизація основних засобів і нематеріальних активів.
  11. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  12. Амортизація основних засобів.




Переглядів: 418

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Глава 5. МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ | Попередні операції, їх призначення та застосування у процесі митного оформлення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.