Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Процесуальний порядок розгляду цивільних справ судами касаційної і наглядової інстанції.

Судовий розгляд – та тих же самих принципах, що і суд першої інстанції. Провадження в суді касаційної інстанції починається з часу надходження справи за касаційною скаргою. Головуючий судової колегії в цивільних справах касаційної інстанції доручає одному з членів колегії підготувати справу до розгляду. Саме цій член колегії і буде доповідати по справі на засіданні колегії. Суддя судової колегії перевіряє відповідність скарги вимогам закону, чи подана вона протягом строку, визначеного для касаційного оскарження. Якщо в касаційній скарзі є недоліки, то вона повертається до районного суду для виправлення недоліків. Якщо недоліків немає, то суддя перевіряє, чи повно вивчені матеріали скарги, мотиви скарги, пояснення по скарзі, встановлює коло нормативних актів, якими необхідно було керуватися при постановленні рішення суду першої інстанції і підготовлює доповідь на засіданні колегії. Касаційна скарга розглядається на відкритому судовому засіданні колегією суддів. До колегії суддів входять 3 професійні судді. Відповідно до ст.10 ЦПК якщо справа розглядається в суді першої інстанції закрито, то і в касаційному суді також розглядається закрито, але про це обов‘язково виноситься ухвала. Така ухвала обов‘язкова як в суді першої інстанції, так і в суді касаційної інстанції. Головуючий відкриває засідання, об‘являє, яка справа буде розглядатись, з‘ясовує, хто з‘явився, перевіряє їх особи і повноваження на участь у розгляді справи. Якщо головуючий з‘ясував, що хтось не з‘явився з осіб, які беруть участь у справі і є дані, що вони повідомлені про час і місце розгляду справи, суд може слухати справу без них. Але якщо причина нез‘явлення визнана важливою, або відсутні відомості про повідомлення про часі місце судового розгляду, суд може відкласти розгляд справи. Якщо розгляд справи не відкладений, головуючий оголошує склад суду і роз‘ясняє сторонам право на відвід судді. Порядок про відвід (ст.18-23 ЦПК). Після цього Головуючий роз‘яснює сторонам їх права і обов‘язки і з‘ясовує чи надійдуть від них якісь клопотання або заяви. Розгляд справи починається доповіддю Головуючого або того члену суду, хто підготовлював матеріали, який викладає обставини справи, рішення суду та доводи касаційної скарги, чи надійшли пояснення по касаційній скарзі на зміст поданих до суду нових матеріалів. Після того, як доповідь зроблено, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, роблять пояснення по справі. Першою виступає сторона, яка подала касаційне подання. Якщо надійшло касаційне подання від прокурора і сторін – першим буде виступати прокурор. Після того, як суд вислухав пояснення всіх учасників, він віддаляється в нарадчу кімнату для постановлення ухвали суду касаційної інстанції. Відповідно до ст.310 ЦПК суд зобов‘язаний перевірити справу в повному обсязі.

Перегляд цивільних справ у порядку судового нагляду здійснюється судом наглядової інстанції залежно від судового рішення, постанови, ухвали, законність яких перевіряється. Відповідно до ст.330 ЦПК справи в порядку нагляду розглядаються президіями ВС АРК, обласного, Київського та Севастопольського міських суді, за протестами голови ВС України, Генерального прокурора України та його заступників, за протестами Голови ВС АРК, обласного, Київського та Севастопольського міських судів і міжобласного суду, тобто судів обласного рівня, та їх заступниками. Військовий суд регіонів, військово-морських сил розглядають за протестами Голови ВС та їх заступниками, Генерального прокурора України та його заступниками, Голови військового суду України, військово-морських сил та їх заступників, військових прокурорів області на рішення місцевих судів гарнізонів. Справи в порядку нагляду розглядаються в судових колегіях цивільних справ ВС України за протестами Голови ВС України, Генерального прокурора України та його заступників на рішення і ухвали районних судів, районних в містах, міських судів, міжрайонних окружних судів та ВС АКР, обласних судів, Київського та Севастопольського міських судів. Розглядаються на Пленумі ВС України за протестами Голови ВС України, Генерального прокурору України та його заступників на рішення і ухвали судової колегії в цивільних справах і військової колегії ВС України.

 


Читайте також:

  1. The peace – порядок
  2. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  3. А.А.Налчаджан виділяє: образ тіла (тілесне Я), наявне Я (справжнє-Я), динамічне-Я, фактичне-Я, ймовірне-Я, ідеалізоване-Я, уявне-Я та інші.
  4. Адміністративні справи, пов'язані із реалізацією вибор­чих прав (ст.ст. 172, 173, 174, 175, 176).
  5. Аналіз фактичних обставин справи.
  6. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  7. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  8. Апеляційний розгляд справи у судовому засіданні
  9. АРХІВНА СПРАВА В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ, НА БУКОВИНІ ТА ЗАКАРПАТТІ У 1920-1930-Х РР.
  10. Архівна справа в Україні в роки другої світової війни
  11. АРХІВНОЇ СПРАВИ ТА ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА
  12. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата




Переглядів: 690

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перегляд у порядку нагляду рішень, ухвал, постанов у цивільній справі, завдання, суб‘єкти опротестування, суди, які розглядають справи. | Перегляд у зв‘язку з нововиявленими обставинами рішень, ухвал і постанов суду: значення, підстави і процесуальний порядок перегляду.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.023 сек.