Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Магістрально-модульний принцип побудови персонального комп’ютера

Різноманітні пристрої персонального комп’ютера конструктивно згруповані в окремі модулі, які виготовлено у вигляді окремих плат.

Основний модуль персонального комп’ютера називається материнською платою. На материнській платі розташовані центральний мікропроцесор, оперативна пам’ять та інші складові внутрішньої пам’яті, генератор тактової частоти, системна шина, а також спеціалізована мікросхема-чипсет, яка визначає основні характеристики материнської плати.

Персональний комп’ютер в цілому побудовано за магістрально-модульним принципом. Це означає, що різні його модулі пов’язані з мікропроцесором та між собою системною шиною, яку називають магістраллю. Системна шина являє собою сукупність паралельних електричних провідників, по кожному з яких може передаватись один біт двійкового числа. Провідники системної шини розподіляються на три групи:

· шина управління, по якій від мікропроцесора передаються сигнали для управління усіма процесами, які відбуваються у комп’ютері;

· шина адреси, по якій передається адреса вибраної комірки пам’яті;

· шина даних, по якій здійснюється обмін даними між окремими пристроями комп’ютера.

Наприклад, порядок обміну даними між МП та ОЗП має наступний вигляд: по шині управління МП сигналізує в ОЗП, що він збирається прочитати певні дані, і передає по шині адреси комірок, де вони знаходяться; ОЗП у відповідь по шині управління сигналізує у МП про готовність цих даних і передає їх шиною даних.

На системній шині розташовані спеціальні роз’єми, які називаються слотами. Ці слоти призначені для підключення до материнської плати інших модулів.

Для взаємодії ПК із зовнішнім середовищем використовуються пристрої введення та виведення даних. Їх підключення до ПК здійснюється через спеціальні електронні схеми, які називаються адаптерамиабо контролерамив залежності від різновидів пристроїв введення або виведення. Адаптери та контролери конструктивно теж мають вигляд окремих модулів, наприклад, відеоконтролер (відеокарта), який створює відеосигнал для дисплея, звуковий адаптер (звукова карта), до якої підключають звукові колонки та мікрофон, мережева карта для приєднання лінії зв’язку комп’ютерної мережі.

Слід відмітити, що деякі пристрої підключені через контролери, які не мають вигляду окремих модулів, а розташовані безпосередньо на материнській платі (контролери клавіатури, дисків, а в деяких випадках відеокарти та звукові карти).

У вигляді окремих модулів виготовляють також окремі складові оперативної пам’яті. Це є надвеликі інтегральні схеми (НВІС) різної ємності.

Завдяки модульній будові ПК користувач може самостійно комплектувати його для себе з потрібними технічними характеристиками (конфігурацією). Модульна будова полегшує модернізацію ПК та його ремонт.


Читайте також:

  1. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  2. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  3. Аксіоматичний метод у математиці та суть аксіоматичної побудови теорії.
  4. Алгоритм побудови сітьових графіків.
  5. Алгоритми побудови дерев екстремальної ваги
  6. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  7. Антикорупційні принципи
  8. АРХІВНЕ ОПИСУВАННЯ: ПОНЯТТЯ, ВИДИ, ПРИНЦИПИ І МЕТОДИ
  9. Б/. Принципи виборчого права.
  10. Багаторівнева пам’ять комп’ютера
  11. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
  12. Базові принципи психології спорту.




Переглядів: 4724

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття, класифікація та структура ПК | Внутрішня пам’ять.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.