Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Первинний облік податкового кредиту

Податковий кредитявляє собою суму, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду. Податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку в звітному періоді в зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат і основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації.

Право на податковий кредит має платник податку, у якого виникають податкові зобов'язання. У випадку, якщо платник податку здійснює операції з продажу товарів (робіт, послуг), звільнених від оподатковування чи не є об'єктом для оподатковування (ст. З і 5 Закони), суми податку, сплачені в зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат, відносяться відповідно до складу валових витрат і в податковий кредит не включаються.

У випадку, якщо товари, що здобуваються, (роботи, послуги) частково використовуються в оподатковуваних податком операціях, а частково — ні, у суму податкового кредиту включається та частка сплаченого податку при їхньому придбанні (чи виготовленні), що відповідає частці використання таких товарів (робіт, послуг) в оподатковуваних податком операціях звітного періоду.

Не дозволяється включення в податковий кредит будь-яких витрат на сплату податку, не підтверджених податковими накладними чи митними деклараціями. При імпорті робіт (послуг) підтверджуючим документом є акт прийняття робіт (послуг) чи банківський документ, що підтверджує перерахування засобів в оплату вартості таких робіт (послуг). Варто пам'ятати, що у випадку, якщо на момент перевірки платника податку податковим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними раніше документами, платник податку несе відповідальність у виді фінансових санкцій.

Платнику податку на додану вартість дозволено збільшувати податковий кредит тільки при наявності податкової накладної. Податкова накладна є


основним первинним документом для підтвердження податкового кредиту у покупця. Без її наявності дані про заявлений податковий кредит у декларації вважаються необгрунтованими. Виключення складають витрати покупця на суму до 20 гривень (при цьому закон не обмежує які-небудь види продажів); на придбання транспортних квитків і оплату готельних рахунків (без обмеження суми). Такі витрати в сумі ПДВ підлягають включенню в ПК без податкової накладної на підставі бухгалтерських платіжних чи розрахункових документів.

Перераховані раніше вимоги до показників ПН і порушення в її виписці в продавця повною мірою відноситься і до покупця. Однак у покупця ці вимоги здобувають велику актуальність, оскільки це прямо зв'язано з правом на одержання податкового кредиту.

Особливості первинного обліку ПДВ при імпорті товарів (робіт, послуг):

• виникнення одночасне податкового зобов'язання і податкового кредиту;

• можливість оформлення податкового зобов'язання векселем.

Тому основними первинними документами при імпорті є вантажна митна декларація (акт приймання-здачі — для робіт, послуг, отриманих від нерезидента) і податковий вексель.

ПДВ з завезених товарів сплачується в бюджет на дату розмитнення вантажів (оформленням ввізної вантажної митної декларації).

Якщо імпортер не має можливості сплатити ПДВ при розмитненні, то він має право надати органам митного контролю простий вексель на суму податкового зобов'язання. Вексель повинний бути погашений протягом 30 днів.

Податкові векселі, виписані платниками податку, що мають статус імпортера, не підлягають авалюванню, тобто забезпеченню гарантіями банку. Статус імпортера можуть одержати платники податку, що мають протягом останніх 12 місяців обсяг оподатковуваних операцій із продажу товарів (робіт, послуг) більш 5 мільйонів гривень і проти яких не порушене справа про банкрутство. Статус імпортера підтверджується довідкою, видаваною податковою адміністрацією на запит платника податку. Така довідка повинна обновлятися


кожні 3 календарних місяці. Податковий вексель не може бути виписаний при ввозі підакцизних товарів (крім тютюнової сировини) і товарів, що відносяться до товарних груп 1—24 Гармонізованої системи опису і кодування товарів.

З оформленням первинних документів пов'язана дата виникнення права на податковий кредит при імпорті. Так, відповідно до Закону про ПДВ датою виникнення права на податковий кредит вважається дата сплати податку, якщо така сплата зроблена коштами. Якщо платником податку при ввозі товару на митну територію України був виданий і погашений у встановлений термін податковий вексель, то право на податковий кредит виникає в наступному звітному періоді. Якщо оплата векселя відбулася до встановленого терміну, то право на податковий кредит виникає в тім звітному періоді, у якому відбулося таке погашення.

Одержані «вхідні» податкові накладні зберігаються в покупця в окремій папці і служать підставою для записів у книгу обліку придбань товарів (робіт, послуг).


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. Автоматизовані форми та системи обліку.
  5. Адміністративна відповідальність за порушення податкового законодавства.
  6. Адміністративна відповідальність осіб, винних в порушенні податкового законодавства
  7. Адміністрування податкового боргу
  8. Акції та їх облік
  9. Акції та їх облік
  10. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  11. Аналітичний та синтетичний облік ГП
  12. Аудит на підприємствах з комп’ютеризованим бухгалтерським обліком




Переглядів: 1435

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зведений синтетичний облік податкових зобов'язань | Зведений аналітичний облік податкового кредиту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.