Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Призначення та ремонт виконавчих механізмів.

Виконавчі механізми типу МЭО призначені для переміщення регулювальних органів у системах релейного (трипозиційного) регулювання. Випускаються двох типів: МЭОБ - для безконтактного керування регулювальними органами через підсилювачі тиристорні трипозиційні типу В-101 і МЭО ДО - для контактного керування регулювальними органами через пускачі магнітні реверсивні типу ПМРТ-69.

Виконавчі механізми типу МЭОК і МЭОБ складаються з електродвигуна, редуктора, блоку датчиків. Для зчленування виконавчих механізмів з валом регулювального органа служить кривошип. Як електропривод залежно від модифікації використовуються двофазні двигуни з порожнім ротором або трифазні асинхронні двигуни з короткозамкненим ротором.

Для зменшення вибігу вихідного вала після відключення двигуна застосоване електромагнітне гальмо.

Виконавчі механізми виконуються з діапазонами вихідного вала 0—90° і 0—240°. Робочий кут вихідного вала в цих межах регулюється зміною положення кулачків блоку датчиків. Застосовуються наступні блоки датчиків: індуктивний БДИ-6, індуктивний із пристроєм люфт Ди-61, реостатний БДР.

Блок датчиків БДИ-6 складається із двох індуктивних датчиків переміщення, профільного кулачка, чотирьох мікроперемикачів, чотирьох штовхачів і важелів. Індуктивний датчик складається з корпуса, усередині якого поміщені дві однакові котушки із сердечниками. При зсуві сердечника індуктивність котушок міняється, що викликає зміну спадання напруги на котушці. Спрацьовування мікровимикачів залежить від величини ходу штовхачів, що регулюється переміщенням штовхачів.

Блок датчиків БДР відрізняється від описаного вище тим, що замість індуктивних датчиків у ньому є чотири реостати по 120 Ом зі струмознімачем і контактними кільцями. Настроювання реостатів здійснюється поворотом на валу й закріпленням у необхідному положенні струмознімача.

Механізм дистанційного управління типу КДУ складається із двох вузлів: привода механізму (трифазний асинхронний двигун з редуктором) і колонки дистанційного керування (кінцеві й шляхові вимикачі, реостатний датчик переміщення, індуктивний датчик зворотного зв'язка).

Для зменшення вибігу вихідного вала виконавчі механізми типу КДУ постачені фрикційним і електричним гальмами.

При налагодженні перерахованих однообертових механізмів проводять наступні роботи:

1. Зовнішній огляд і перевірку справності механічної частини. При цьому звертають увагу на наступне: наявність і справність заземлення; відсутність пилу й бруду; наявність масла в редукторах, змащення в підшипниках і шарнірних з'єднаннях, зубчастих зчепленнях, зношування зубів передачі; можливість провернути редуктор від руки або за допомогою штурвала ручного керування; наявність люфтів.

2. Вимір опору ізоляції електричних кіл (воно повинне бути не менш 20 Мом).

3. Настроювання механічних упорів і кінцевих вимикачів.

4. Настроювання елементів захисту.

При ремонті редукторів заміняють зношені шестірні, елементи черв'ячних пар і підшипників. Після ремонту редуктор промивають гасом, потім маслом, змазують. Для змащення базового редуктора при температурі вище 0 °С рекомендується застосовувати масло індустріальне 45 і 50 (ДЕРЖСТАНДАРТ 20799—75), при температурі нижче 0 З-С— масло АкЗп—6—(М-65).

Для змащення малого редуктора рекомендується консистентне змащення ЦИАТИМ-201 (ДЕРЖСТАНДАРТ 6267-74).

 

Лекція №32

Тема 8.3 Ремонт, наладка, повірка та експлуатація пневматичних виконавчих механізмів.

[4]c. 155 -159
 

 


Читайте також:

 1. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
 2. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
 3. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
 4. Безпека під час обслуговування і ремонту автомобілей.
 5. Бізнес-планування, його суть та призначення
 6. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
 7. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.
 8. Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.
 9. Бурові долота спеціального призначення
 10. Бурові установки для буріння стволів, їх призначення і класифікація.
 11. Бюджетна класифікація: будова, роль і призначення видатків.
 12. Бюджетні призначення
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | МОДУЛЬ 1. ЕТИЧНІ КАТЕГОРІЇ В ПСИХОЛОГІЇ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.