МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
ПРИГОТУВАННЯ ПРЕПАРАТІВ, ДОСЛІДЖЕННЯ БУДОВИ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕУКАРІОТИЧНИХ КЛІТИНЛабораторна робота 4 Обладнання Матеріали й реактиви Готові препарати для мікроскопування (препарати рослинних, тваринних тканин та препарати бактеріальних, грибних клітин), дистильована вода, імерсійна олія. Мікроскоп, предметні та покривні скельця, склянки, піпетки, скляні палички, фільтрувальний папір.
Хід роботи 1. Підготовка мікроскопу до роботи1) Встановити мікроскоп у зручне положення перед собою так, щоб справа можна було покласти зошит. Переміщувати мікроскоп не рекомендується, оскільки його треба буде настроювати знову. 2) Чистим фільтрувальним папером протерти лінзи окуляра, об’єктива, конденсор і дзеркало. 3) Повернути окуляр до себе і поворотом револьверу встановити об’єктив з 10-кратним (найменшим) збільшенням. 4) Перевірити, чи відкрита діафрагма. За допомогою спеціального важеля відрегулювати діаметр отвору діафрагми (оптимальний діаметр – 1см). 5) Використовуючи спеціальний гвинт підняти конденсор до рівня отвору в предметному столику. 6) Обертаючи мікрогвинт, встановити тубус у такому положенні, щоб відстань до фронтальної (зовнішньої) лінзи об’єктива до предметного столика була не більше 1 см. 7) Розмістити препарат на столику мікроскопу і притиснути предметне скло затискачами. 8) Повільно обертаючи макрогвинт, домогтися різкого зображення об’єкту. Підготовку мікроскопу до роботи треба робити тільки при малому збільшенні. Якщо треба вивчати об’єкт при великому збільшенні, то ту частину препарату, що вивчається необхідно розмістити точно у центрі поля зору і повертаючи револьвер до клацання, встановити об’єктив із 40-кратним збільшенням і, обертаючи мікрогвинт, домогтися різкого збільшення. Щоб забрати препарат, який вивчається при великому збільшенні, треба спочатку обережно підняти макрогвинтом тубус і тільки після цього прибрати препарат з предметного столика. Треба ретельно зберігати лінзи від ушкоджень, тому що найменші подряпини виводять їх з ладу. При забрудненні їх протирають м’якою, чистою бавовняною тканиною, змоченою бензином або сумішшю етилового спирту і ефіру (1:1). Не можна протирати лінзи водою, тому що це призводить до корозії оправи, псуванню окулярів та об’єктивів.
2. Вивчення препаратів під мікроскопом.Препарати, в залежності від об’єкту дослідження, розглядають під мікроскопом при різних збільшеннях.
Препарати замальовують в зошит, залишаючи місце для описування дослідженого. Записують висновки. Мета роботи: ознайомитись з методами приготування препаратів тканин і клітин шкірки луски цибулі ріпчастої, листка елодеї та стебла кали. Вивчити будову різних рослинних клітин під мікроскопом. Дослідити рух цитоплазми в рослинній клітині. Короткі теоретичні відомості Клітини шкірки цибулі, листка елодеї та стебла кали належать до рослинних клітин. Рослинні клітини зазвичай мають правильну форму (вони можуть бути квадратними, прямокутними, подовженими та багатокутними). Їх прозорі оболонки щільно притиснуті одна до одної. Під мікроскопом в клітинах не видно цитоплазми і вакуолей, тому що цитоплазма безбарвна. Вакуоль можна спостерігати якщо використовувати сорти цибулі з антоціановим (синьо-фіолетовим) забарвленням. Ядро – світло-сіре округле тільце з одним ядерцем. В цитоплазмі зелених частин рослин також розташовані численні зелені тільця – хлоропласти, які мають форму двояко-вигнутої лінзи, повернутої до клітинної оболонки своєю фронтальною стороною. В клітинах листків елодеї під мікроскопом помітний струйчастий рух її рідкої частини – цитоплазми, в якій рухаються малі та великі органели. Додавання катіонів К+, які знижують в’язкість цитоплазми, підсилює інтенсивність руху цитоплазми. При слабкому нагріванні (до +30°С) та додаванні розведеного етанолу рух прискорюється до моменту загибелі клітини. Матеріали й реактиви Забарвлена луска цибулі ріпчастої, рослина елодеї, 1% розчин йоду в KJ або 5% спиртовий розчин йоду, 0,2М розчин KNO3, розбавлений етанол, імерсійна олія, нагріта дистильована вода (30°С). Обладнання Мікроскоп, предметні та покривні скельця, піпетки, препарувальні голки, пінцети, леза, освітлювач. Хід роботи 1. Приготування тимчасових препаратівНа чисте предметне скельце по центру капають краплину дистильованої води. Із зовнішньої сторони луски цибулі зняти пінцетом шматочок луски і зрізати лезом тоненький шар. Покласти зрізаний шматочок в краплину води і обережно розрівняти препарувальною голкою. Капнути краплину розчину йоду, розмішати голкою. Взяти покривне скельце, піднести його до краплі і обережно покласти зверху. Вода розтечеться та оточить препарат. Препарати розглядають при 10х та 40х збільшеннях.
2. Дослідження руху цитоплазми в клітиніДля спостереження руху цитоплазми готують препарат елодеї: листочки з верхньої частини водорості, витримані в теплій воді та при інтенсивному освітленні протягом 2-х годин, занурюють у краплину теплої води (до +30°С) та накривають покривним скельцем. При малому збільшенні мікроскопу у нижній частині листка ближче до центральної жилки вибрати клітини, в яких спостерігається найбільш інтенсивний рух цитоплазми і вивчити це явище при більшому збільшенні. Для спостереження за рухом цитоплазми із зменшеною в’язкістю, скло з препаратом необхідно підігріти в термостаті до температури приблизно +30-35°С, додати розчин KNO3, розведений спирт.
Всі препарати замалювати, вказавши органоїди. Записати результати спостережень за рухом цитоплазми в клітинах елодеї. Зробити висновки.
Читайте також:
|
||||||||
|