Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


МІКРОСКОПІЧНИЙ МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ ЕУКАРІОТИЧНИХ ТА ПРОКАРІОТИЧНИХ КЛІТИН

Лабораторна робота 3

ТЕМА II. СТРУКТУРА ЕУКАРІОТИЧНОЇ ТА ПРОКАРІОТИЧНОЇ КЛІТИНИ

Клітини - це структурні та функціональні одиниці живих організмів.

Еукаріотичні клітини – клітини, які мають ядро та інші органели, обмежені цитоплазматичною мембраною.

Прокаріотичні – не мають у своїй структурі обмежених мембранами органел та, найголовніше, ядра. Будь-яка клітина складається з поверхневої цитоплазматичної мембрани (надмембранних та під мембранних структур), цитоплазми і ядра. Клітини різних груп організмів мають відмінності у будові цих поверхневих структур. Наприклад, клітини бактерій, грибів, рослин оточує клітинна стінка, тоді як клітини тварин її не мають.

Цитоплазма – це внутрішнє середовище клітини, розташоване між плазматичною мембраною і ядром. Основа цитоплазми – гіалоплазма –безбарвна колоїдна система клітини. До її складу входять розчинні білки, РНК, полісахариди, ліпіди і певним чином розташовані клітинні структури: мембрани, органели, включення.

Клітинні мембрани обмежують різноманітні органели і ділять таким чином цитоплазму на окремі функціональні ділянки. Така система внутрішньоклітинних мембран забезпечує одночасний перебіг багатьох несумісних біохімічних процесів.

Органели – постійні клітинні структури, які виконують певні функції, забезпечуючи ті чи інші процеси життєдіяльності клітини (живлення, рух, зберігання і передачу спадкової інформації тощо).

Ядро – обов’язковий компонент будь-якої еукаріотичної клітини, який являється місцем зберігання і передачі спадкової інформації.

 

 


Мета роботи: ознайомлення з будовою мікроскопу, оволодіння прийомами користування ним. Дослідження будови рослинної, тваринної, грибної та бактеріальної клітин під мікроскопом.

Короткі теоретичні відомості

Одним з поширених методів досліджень морфології бактерій, рослинних або тваринних клітин та тканин є мікроскопування. Будова мікроскопу представлена на Рис.1.

Мікроскоп – складний оптичний прибор, який використовується для вивчення внутрішньої будови органів, тканин, а також для дослідження форми та розмірів мікроорганізмів. У мікроскопі розрізняють три системи: оптичну, освітлювальну та механічну.

Оптична система складається зі змінних окулярів (7-, 10-, 15-кратного збільшення) та об’єктивів (8-, 10-, 20-, 40-, 90-кратного збільшення), з’єднаних пустотілою трубкою – тубусом. Окуляр вставляється в отвір у верхньому кінці тубуса, об’єктиви вгвинчуються в особливий пристрій – револьвер, який знаходиться на нижньому кінці тубуса і дозволяє легко змінювати збільшення препарату в процесі мікроскопування.

Механічна система мікроскопу представлена підставкою, штативом мікроскопу з макрометричним і мікрометричним гвинтами. Використовуючи гвинт, можна піднімати і опускати тубус і таким чином домогтися чіткого зображення предмету, що розглядається. Предметний столик непрозорий, в центрі його є отвір через який направляється потік світла до об’єкту, що вивчається. За допомогою затискачів по краю столика предметне скло, на якому знаходиться об’єкт дослідження, щільно притискається до столика. Переміщувати столик у горизонтальній площині та повертати навколо своєї осі дозволяють гвинти.

Освітлювальна система складається з конденсора з діафрагмою, якою регулюється потік світла направленого до об’єкту, та плоско-увігнутого дзеркала, яке фокусує світловий промінь на об’єкті. Крім того існує спеціальна оправа для світлофільтрів (синього та матового), що забезпечує більш м’яке освітлення.

 

Рис.1 Будова мікроскопу із монокулярною насадкою та вбудованим у підставку освітлювачем із галогенною лампою.

1 - окуляр; 2 - монокулярна насадка; 3 - револьверний пристрій; 4 - об'єктив; 5 - предметний столик; 6 - конденсор; 7 - корпус колекторної лінзи; 8 - патрон із лампою; 9 – гніздо для освітлюючого пристрою; 10 - ручка переміщення кронштейну конденсора; 11 - ручка тонкого фокусування (мікрогвинт); 12 - ручка грубого фокусування (макрогвинт); 13 - тубусо-тримач; 14 - гвинт для кріплення насадки.

 


Читайте також:

 1. D) методу мозкового штурму.
 2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
 3. I Метод Шеннона-Фано
 4. I. Метод рiвних вiдрiзкiв.
 5. VII. Нахождение общего решения методом характеристик
 6. А. науковий факт, b. гіпотеза, с. метод
 7. А. Це наявність в однієї людини кількох ліній клітин з різним набором хромосом.
 8. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
 9. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
 10. АгротехнІЧНИЙ метод
 11. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
 12. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
Переглядів: 701

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ ІІ. Ферменти | ПРИГОТУВАННЯ ПРЕПАРАТІВ, ДОСЛІДЖЕННЯ БУДОВИ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕУКАРІОТИЧНИХ КЛІТИН

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.