Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Меланхолічний темперамент.

Холеричний темперамент.

Люди цього темпераменту швидкі, понадміру жваві, неурівноважені, збудливі, всі психічні процеси протікають у них швидко, інтенсивно. Переваження збудження над гальмуванням, властиве цьому типу нервової діяльності, яскраво виявляється в нестриманості, поривчастості, запальності, дратівливості холерика. Звідси і виразна міміка, голосна мова, різкі жести, нестримані рушення. Почуття людини холеричного темпераменту сильні, звичайно яскраво виявляються, швидко виникають; настрій іноді різко міняється. Неурівноваженість, властива холерику, яскраво зв'язується і в його діяльності: він із збільшенням і навіть пристрастю береться за справу, показуючи при цьому поривчастість і швидкість рухів, працює з підйомом, долаючи труднощі. Але у людини з холеричним темпераментом запас нервової енергії може швидко виснажитися в процесі роботи і тоді може наступити різкий спад діяльності: підйом і натхнення зникають, настрій різко падає. У спілкуванні з людьми холерик допускає різкість, дратівливість, емоційну нестриманість, що часто не дає йому можливості об'єктивно оцінювати вчинки людей, і на цьому грунті він створює конфліктні ситуації в колективі. Зайва прямолінійність, запальність, різкість, нетерпимість часом роблять важким і неприємним перебування в колективі таких людей.

У меланхоліків повільно протікають психічні процеси, тривале і сильне напруження викликає у людей цього темпераменту уповільнену діяльність, а потім і припинення її. В роботі меланхоліки звичайно пасивні, часто мало зацікавлені (адже зацікавленість завжди пов'язана з сильним нервовим напруженням). Почуття і емоційні стани у людей меланхолійного темпераменту виникають повільно, але відрізняються глибиною, великою силою і тривалістю; меланхоліки легко вразливі, важко переносять образи, засмучення, хоч зовні всі ці переживання у них виражаються слабо. Представники меланхолічного темпераменту схильні до замкненості і самотності, уникають спілкування з малознайомими, новими людьми, часто бентежаться, виявляють велику незручність в новій обстановці. Все нове, незвичайне спричиняє у меланхоліків гальмовий стан. Але в звичній і спокійній обстановці люди з таким темпераментом відчувають себе спокійно і працюють дуже продуктивно. У меланхоліків легко розвивати і вдосконалити властиву їм глибину і стійкість почуттів, підвищену сприйнятливість до зовнішніх впливів.

Психологи встановили, що слабість нервової системи не є негативною властивістю. Сильна нервова система більш успішно справляється з одними життєвими задачами, а слаба - з іншими. Слаба нервова система - нервова система високої чутливості, і в цьому її відома перевага. Знання темпераменту, знання особливостей природженої організації нервової системи, що впливає на протікання психічної діяльності людини, необхідне для будування спілкування слідчому, оперативнику. Потрібно пам'ятати, що розподіл людей на чотири типи темпераменту дуже умовний. Існують перехідні, змішані, проміжні типи темпераменту; часто в темпераменті людини сполучаються межі різних темпераментів.

"Чисті" темпераменти зустрічаються відносно рідко.


Читайте також:

  1. Загальне поняття про темперамент.
  2. ЛЕКЦІЯ № 7. Класичне вчення про темперамент. Психологічна характеристика типів нервової діяльності та темпераменту
  3. Поняття про темперамент.
  4. Різновиди темпераменту співрозмовників: холеричний, сангвінічний, флегматичний та меланхолічний
  5. Темперамент.
  6. Темперамент. Типи темпераменту.
  7. Флегматичний темперамент.




Переглядів: 1476

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Флегматичний темперамент. | Фізіологічні основи характеру.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.