Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Австралійсько-Океанський регіон

1.Визначте склад Австралійсько-Океанскього регіону

Австралі́йський Сою́з або Австра́лія (англ. Commonwealth of Australia) — держава у Південній півкулі Землі на Австралійському материку і острові Тасманія. До складу країни входять також багато невеликих островів, серед яких Норфолк і Лорд-Хау в Тихому океані, Кокосові острови вІндійському та інші. Найближчими сусідніми країнами є Індонезія, Східний Тимор і Папуа-Нова Гвінея на півночі, Соломонові острови, Вануату іНова Каледонія на північному сході і Нова Зеландія на південному сході.

Щонайменше 40 тисяч років до перших європейських поселенців у 18 столітті, територію країни населяли австралійські аборигени, які належали до однієї або близько 250 мовних груп. Після відкриття континенту нідерландськими дослідниками у 1606 році, на східну частину Австралії у 1770 році висадилася експедиція Великобританії і поступово заселила, головно шляхом виселення злочинців, колонію Новий Південний Уельс. Населення стабільно зростало протягом наступних десятиліть, континент був краще досліджений і згодом було утворено ще 5 самоврядних колоній.

 

2.В якій частині Австралії зосереджені туристські ресурси.?

В Австралійському Союзі зараз більше 1000 охоронюваних територій - резерваціональних парків і парків штатів , що займають в цілому трохи більше 3% території країни. Тільки в одному національному парку Косцюшко площею близько 600 тис. га , створеному в 1944р. , Частково дотримувалися принципи охорони природних комплексів - від альпійських лугів до евкаліптових лісів. Але майже вся територія парку дуже страждає від напливу туристів. Тут побудовано безліч кемпінгів , готелів , ресторанів. З Канберри , розташованої в 50 км від парку , щороку сюди приїжджає понад півмільйона людей . Серед туристів зустрічаються й такі , які їдуть до парку лише для того , щоб з «даху Австралії » побачити схід сонця. Більше схильні до навали туристів ( до 3-4 млн. на рік) такі невеликі національні парки , як Сіднейський і Ройял .

 

В останні роки в Австралії створено кілька великих національних парків в пасовищних районах, у тому числі нині найбільший на континенті парк Грей - Вікторія- Дезерт площею понад 2 млн. га . Він розташований в горбистій пустелі в центрі країни. На острові Грін -Айленд , в штаті Квінслед , недалеко від міста Кернс , організований один з небагатьох у світі підводних парків , де охороняються барвисті зарості коралів з ​​їх мешканцями . Більшість же австралійських національних парків і парків штатів було створено і служить зараз для показу пам'яток природи . Ці парки нерідко нагадують зоологічні сади і дуже привабливі для туристів. Власне зоологічні сади Австралії , розташовані зазвичай в мальовничій місцевості , не поступаються за красою природних ландшафтів національним паркам , так що поняття «зоопарк » і «національний парк» в австралійському Союзі як би зімкнулися .

 

До туристичних пам'яток відноситься також Великий Бар'єрний риф , що простирається на 2500 км вздовж узбережжя у вигляді коралових рифів і островів , найбільший кораловий риф на планеті. При бажанні туристи можуть здійснити круїзи на острови Великого Бар'єрного рифа , зайнятися підводним плаванням , скупатися у водоспадах серед диких джунглів.

 

Великий Бар'єрний риф - входить до списку спадщини ООН , з його відомими на весь світ кораловими рифами і островами - курортами. Це найбільша рифова система в світі і найбільша структура , « створена » живими організмами планети. Коралові рифи по всьому світу знамениті різноманітністю риб , які навідуються туди . Відомо , що в межах Великого Бар'єрного рифа і біля нього мешкає більше 1 500 видів риби - калейдоскоп фарб і візерунків , коли вони зграйками шастають то в одну , то в іншу сторону. Риф важливий і для декількох видів китів , зокрема малого полосатика , касатки і горбаня. Ці води - територія розмноження горбатого кита ; тут часто бачать самок з дитинчатами . Води ці також є будинком для шести з семи існуючих у світі видів морських черепах ; всі вони вимирають і потребують диких островах рифу для безпечного виведення потомства .

 

Гідротермальні джерела . Існування гідротермальних джерел було відкрито тільки в 1976 році. Ключі , підігріваються розплавленої породою під океанським дном , можуть піднімати температуру цих дуже глибоких вод від природних для неї 1 градус до 380 градусів. З цими джерелами пов'язана унікальна фауна , в тому числі і « Гігантські » створення - двостулкові молюски , мідії , яскраво розфарбовані погонофори і актинії . Термальні води можуть випускатися або поступово , і тоді їх температура становить від 5 до 250 градусів , або у вигляді високотемпературного викиду ( 270-380 градусів). Високотемпературний джерело схожий на коптять небо трубу через осаждающихся солей або на трубу, що випускає білий дим , через стрімко виривається з нього стовпа гарячої рідини . Незважаючи на винятково високу температуру випускається рідини , вона швидко змішується з навколишнім водою і вистигає до природної температури середовища ( 2 градуси ) . Окремі тварини, що живуть на стінках « коптять небо » шахт , можуть переносити температури до 350 градусів , зокрема деякі поліхети і певні види молюсків. На сході Кімберлі розташований дивовижний гірський масив Бангі - Бангі знаходиться в межах однойменного національного парку. Вертикальні гірські укоси , що досягають у висоту 100 м , розрізані ущелинами , де виростають ендемічні пальми і евкаліпти . Пустеля Сімпсон , близько 400 км . в ширину і 500км в довжину , вважається австралійської Сахарою . Ці неозорі піщані ландшафти сформовані вітрами доісторичних епох. Регіон , який був вперше пройдено в 1973р. , І сьогодні становить інтерес для тих , хто хоче випробувати свої можливості.

 

Гори Снові входять до Великий Вододільний хребет - самий великий гірський масив Австралії. Схили гір утворюють Національний парк Косцюшко , що тягнеться на площі 6900 кв.км. Плоскі вершини гір знаходяться нижче рівня вічних снігів. Взимку , після снігопадів , вони приймають безліч туристів , любителів зимових видів спорту , особливо гірських лиж. Красиво тут і влітку , коли гірські луки покриваються альпійськими квітами.

 

Туристів , які подорожують на автомобілі , все більше привертають видалені і малодосліджені райони. Так , популярним є ексклюзивний тур до Центральної Австралії, де можна побачити скелю Айрес Рок , складену з особливих геологічних порід червоного кольору. До заповідних місцях Австралії , крім Великого Бар'єрного рифа , відносяться Національний парк Какаду , Акулий затоку біля західних берегів Австралії , вологі тропіки на північному сході країни , Західна Тасманійських пустеля , острів Фрейзера , центрально -східний тропічний ліс Австралії та ін.

 

3.Охарактеризувати туристський потенціал національних парків і резерватів Австралії.

 

Національний парк Какаду (англ. Kakadu National Park) — національний парк, розташований в Північній території Австралії, за 171 км від міста Дарвін.

Він розташований в Австралії, на півострові Арнемленд, на південь від міста Дарвін, біля затоки Ван-Дімен.

В Національному парку Какаду понад двісті видів ендемічних рослин, у тому числі пальми, фікуси і евкаліпти.

З тварин в резерваті водяться коала, кенгуру, вомбати, з птахів — казуари, папуги, лірохвости та інші.

У водах національного парку зустрічається багато крокодилів: близько двадцяти п'яти обох різновидів — прісноводних і тих, які мешкають в морській воді. Вони досягають 30 футів у довжину, живуть до ста років і здатні, схопивши за морду бика, затягнути його під воду. У сезон дощів в тутешніх водах з'являються і отруйні медузи-вбивці.

 

Вели́кий бар'є́рний риф — найбільша у світі система коралових рифів, розташована в Кораловому морі, уздовж східного узбережжя Австралії, біля узбережжя штату Квінсленд. Простягається на 2300 км з півдня на північ, починаючи від тропіка Козерога між містами Гладстон і Бандаберг до протоки Торреса, що відокремлює Австралію від Нової Гвінеї. Загальна площа 348 698 км². У північній частині має ширину близько 2 км, у південній — 152 км. На півдні віддалена від берега на 300 км, а далі на північ, біля мису Мелвілла, наближається до материка на відстань до 32 км. Складається з мільярдів коралових поліпів. Найбільша споруда у світі, яку творять живі організми. Велика частина рифів перебуває під водою й оголюються під час відпливів.

Деякі рифи під впливом абразійно-акумулятивній діяльності моря перетворилися на коралові острови. Морський національний парк (площею понад 5 мільйонів га, заснований в 1979 році) включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Важливим видом економічної діяльності в регіоні є туризм, який дає близько 1 мільярда доларів США на рік

 

Національний парк Улуру-Ката Тьюта (англ. Uluru-Kata Tjuta National Park) - національний парк в Австралії. З 1987 року в списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Національний парк Улуру-Ката Тьюта знаходиться в Північній території, за 1431 кілометр на південь від міста Дарвін і за 440 кілометрів на південний захід від Аліс-Спрінгс. Парк займає площу в 1 326 км². Частинами парку є знамениті скелі Улуру, а також що знаходиться західніше від Улуру за 40 кілометрів Ката Тьюта (Маунт Ольга).

Середня температура в літні місяці в парку становить 45 °C, середня зимова температура -5 °C. У рік тут у середньому випадає 307,7 мм опадів.

Територію парку населяють аборигени анангу, багато з яких в наш час[Коли?] працюють провідниками і екскурсоводами туристичних груп.

 

 

4.Які види туризму характерні для Австралії і Океанії.?

ПЛЯЖНИЙ ВІДПОЧИНОК

 

Головним місцем для пляжного відпочинку є район Голд -Кост ( Золоте узбережжя) , розташований між Сіднеєм і Брісбені . Практично 40- кілометровий піщаний пляж притягує до себе не тільки австралійців , а й багатьох європейських поціновувачів подібного відпочинку . Оскільки район розташований на кордоні тропічній та субтропічній кліматичній областей , він приваблює туристів погожої сонячною погодою 300 днів у році , а єдиним погодних незручністю є лише підвищена вологість повітря , що має місце в сезон дощів.

 

На Голд -Кості виділяються три основні групи пляжів:

 

Main Beach - найпопулярніший і фешенебельний район з безліччю ресторанчиків , бутиків і кафе на будь-який смак . Тут же знаходяться 2 найкращих готелю узбережжя - Sheraton Mirage Gold Coast і самий новий готель - Palazzo Versace .

 

Surfers Paradise - це головний курорт Голд- Коста , на території якого розташовані більшість готелів ( ANA , Novotel і інші). Тут все передбачено для відпочинку , активного спорту , масових розваг. Саме тут знаходяться кращі поля для гольфу. Також тут розташовані більше трьох десятків нічних клубів і дискотек.

 

Третя пляжна частина узбережжя - Broadbeach з готелях Grand Mercure , Conrad Jupiters .

 

На Голд -Кості звикли до заможним туристам - місцеві професіонали турбізнесу готові виконати будь-який каприз за Ваші гроші - тут можна замовити всілякі екскурсії: сафарі в тропічний ліс , польоти на вертольоті , повітряній кулі , круїзи , парки атракціонів.

 

ДАЙВІНГ

 

Справжньою меккою для шанувальників дайвінгу є Великий Бар'єрний Риф , состояшіх майже з трьох тисяч окремих невеликих коралллових рифів. В даний час це природне диво знаходиться під контролем екологів , оскільки , на думку багатьох вчених , якщо глобальне потепління клімату продовжиться таким ж темпами , до 2050 року риф може повністю зникнути. Тому тим дайверам , хто ще не занурювався у підніжжя Рифа , про всяк випадок варто поквапитися - підводний світ тут виключно багатий. Варто лише сказати про те , що з 350 відомих науці видів коралів тут представлені більше 90%. Пліч-о -пліч з ними уживаються 10 тис. видів одних тільки губок , 1,5 тис. видів риб і 4 тис. видів молюсків.

ЕКСКУРСІЇ (детально ) І ЕКОТУРИЗМ

 

У плані екскурсійного туризму , Австралія являє собою практично невичерпне джерело вражень. Як і припускали наші далекі предки - відмінності між " землею антиподів " і Європою вельми і вельми великі , хоча перші і не живуть " вниз головою". Особливий інтерес європейців викликає не тільки унікальна природа австралійського континенту , а й звичаї корінного населення Австралії - аборигенів. Незважаючи на наступаючу з усіх боків цивілізацію , їм вдалося зберегти звичаї своїх предків - відомі випадки , коли аборигени відмовлялися від легких будиночків , побудованих для них урядом , оскільки корінному австралійцю покладено жити під відкритим небом. Вже мало кого в Австралії дивує вид родини аборигенів , смажачі м'ясо чесно видобутої ними на полюванні кенгуру на багатті за допомогою .... тефлоновою сковороди.

 

САФАРІ

 

У перекладі з мови суахілі " сафарі " - це " поїздка" , "подорож" . І якщо раніше в більшості випадків під сафарі малася на увазі справжнє полювання з відстрілом тварин , то тепер - це споглядання дикої природи в усьому її пишноті.

 

Привертає сьогодні мандрівників на сафарі і та обставина , що всі труднощі , з якими зіткнулися на своєму шляху перші мандрівники , вирушаючи в випалені сонцем австралійські степи , залишилися позаду. На сафарі мандрівників везуть джипи , обладнані кондиціонерами , провідники готують табір загодя , а єдиним нагадуванням про пригоди залишаються шкури тварин , а відеофільми і фотографії .

 

Також популярні і дайв - сафарі біля берегів Великого Бар'єрного Рифа . Тут , до радощів звичайного дайвінгу , додаються ще й гострі відчуття при зйомці акул та інших морських мешканців.

 

СЕРФІНГ

 

Австралія завжди виступала в авангарді історії підкорення хвиль. " Країна ему і кенгуру " подарувала світові багатьох знаменитих серферів , а крім того , звідси беруть свій початок найвідоміші серф- турніри . Сьогодні Австралія - кращий майданчик для тренувань , як для початківців , так і для профі.

 

Південь, захід чи схід , три океани і хвилі будь-якого ступеня складності - такий вибір щедро пропонує серферам Австралія .

 

На східному узбережжі найкращий час для серфінгу - літо і осінь ( грудень - червень) , хоча хвилі приходять сюди круглий рік.

 

При цьому варто мати на увазі , що північну частину узбережжя Квінсленда закривають від хвиль Великий Бар'єрний риф і гряда дрібних островів. У деяких місцях , куди час від часу штормами приносить невеликі мінливі хвилі , серфінг унеможливлюють медузи - коробочки , зустріч з якими може коштувати людині життя . У районі Брісбена можливі зустрічі з акулами.

 

ГІРСЬКІ ЛИЖІ

 

Вершина плато Бен-Ломонд (Ben Lomond) на острові Тасманія є другою по висоті точкою в Австралії і досягає 1572 м. Сама плато має 14 км в довжину, 6 км завширшки, а переважаючі висоти в його межах перевищують 1300 м. Бен-Ломонд - головний гірськолижний район Тасманії. Він оснащений сучасним обладнанням, що забезпечує відмінне катання, яке починається в липні і закінчується у вересні. Для підйому на гору працює 3 підйомника T-bar і 3 підйомника Poma. Тут можна взяти обладнання на прокат, а також найняти інструктора. Біля підніжжя гори розташоване село. Плато дуже мальовничо; є національним парком, де охороняються альпійська флора і фауна. Дорога від Хобарта до цього місця займає 2,5 години.

 


Читайте також:

 1. Автономна Республіка Крим, регіональні та місцеві органи державної влади.
 2. Азіатсько-тихоокеанський та Американський туристичні макрорегіони.
 3. Африканський та Близькосхідний туристичні макрорегіони.
 4. Валютна система - це державно-правова форма організації валютних відносин. Слід розрізняти національну, міжнародну (регіональну) та світову валютні системи (ВС).
 5. Взаємовідносини «регіон-столиця».
 6. Видатки на дослідження і розробки, видатки державного (регіонального) значення плануються за КЕКВ 2280.
 7. Виробництво яєць в окремих країнах та регіонах світу, тис, т
 8. Виробнича інфраструктура регіону
 9. Відкриття Музею – лабораторії загальної та регіональної геології ім. В.І. Вернадського увічнює пам’ять видатних учених і створює базу для подальшого розвитку їх спадщини.
 10. Головні завдання Регіональної схеми розселення на Україні.
 11. Державна регіональна фінансова політика: сутність
Переглядів: 1588

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Колонізація Південної і Центральної Америки | Сутність і особливості поняття “туристичний продукт”.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.