Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Австралійсько-Океанський регіон

1.Визначте склад Австралійсько-Океанскього регіону

Австралі́йський Сою́з або Австра́лія (англ. Commonwealth of Australia) — держава у Південній півкулі Землі на Австралійському материку і острові Тасманія. До складу країни входять також багато невеликих островів, серед яких Норфолк і Лорд-Хау в Тихому океані, Кокосові острови вІндійському та інші. Найближчими сусідніми країнами є Індонезія, Східний Тимор і Папуа-Нова Гвінея на півночі, Соломонові острови, Вануату іНова Каледонія на північному сході і Нова Зеландія на південному сході.

Щонайменше 40 тисяч років до перших європейських поселенців у 18 столітті, територію країни населяли австралійські аборигени, які належали до однієї або близько 250 мовних груп. Після відкриття континенту нідерландськими дослідниками у 1606 році, на східну частину Австралії у 1770 році висадилася експедиція Великобританії і поступово заселила, головно шляхом виселення злочинців, колонію Новий Південний Уельс. Населення стабільно зростало протягом наступних десятиліть, континент був краще досліджений і згодом було утворено ще 5 самоврядних колоній.

 

2.В якій частині Австралії зосереджені туристські ресурси.?

В Австралійському Союзі зараз більше 1000 охоронюваних територій - резерваціональних парків і парків штатів , що займають в цілому трохи більше 3% території країни. Тільки в одному національному парку Косцюшко площею близько 600 тис. га , створеному в 1944р. , Частково дотримувалися принципи охорони природних комплексів - від альпійських лугів до евкаліптових лісів. Але майже вся територія парку дуже страждає від напливу туристів. Тут побудовано безліч кемпінгів , готелів , ресторанів. З Канберри , розташованої в 50 км від парку , щороку сюди приїжджає понад півмільйона людей . Серед туристів зустрічаються й такі , які їдуть до парку лише для того , щоб з «даху Австралії » побачити схід сонця. Більше схильні до навали туристів ( до 3-4 млн. на рік) такі невеликі національні парки , як Сіднейський і Ройял .

 

В останні роки в Австралії створено кілька великих національних парків в пасовищних районах, у тому числі нині найбільший на континенті парк Грей - Вікторія- Дезерт площею понад 2 млн. га . Він розташований в горбистій пустелі в центрі країни. На острові Грін -Айленд , в штаті Квінслед , недалеко від міста Кернс , організований один з небагатьох у світі підводних парків , де охороняються барвисті зарості коралів з ​​їх мешканцями . Більшість же австралійських національних парків і парків штатів було створено і служить зараз для показу пам'яток природи . Ці парки нерідко нагадують зоологічні сади і дуже привабливі для туристів. Власне зоологічні сади Австралії , розташовані зазвичай в мальовничій місцевості , не поступаються за красою природних ландшафтів національним паркам , так що поняття «зоопарк » і «національний парк» в австралійському Союзі як би зімкнулися .

 

До туристичних пам'яток відноситься також Великий Бар'єрний риф , що простирається на 2500 км вздовж узбережжя у вигляді коралових рифів і островів , найбільший кораловий риф на планеті. При бажанні туристи можуть здійснити круїзи на острови Великого Бар'єрного рифа , зайнятися підводним плаванням , скупатися у водоспадах серед диких джунглів.

 

Великий Бар'єрний риф - входить до списку спадщини ООН , з його відомими на весь світ кораловими рифами і островами - курортами. Це найбільша рифова система в світі і найбільша структура , « створена » живими організмами планети. Коралові рифи по всьому світу знамениті різноманітністю риб , які навідуються туди . Відомо , що в межах Великого Бар'єрного рифа і біля нього мешкає більше 1 500 видів риби - калейдоскоп фарб і візерунків , коли вони зграйками шастають то в одну , то в іншу сторону. Риф важливий і для декількох видів китів , зокрема малого полосатика , касатки і горбаня. Ці води - територія розмноження горбатого кита ; тут часто бачать самок з дитинчатами . Води ці також є будинком для шести з семи існуючих у світі видів морських черепах ; всі вони вимирають і потребують диких островах рифу для безпечного виведення потомства .

 

Гідротермальні джерела . Існування гідротермальних джерел було відкрито тільки в 1976 році. Ключі , підігріваються розплавленої породою під океанським дном , можуть піднімати температуру цих дуже глибоких вод від природних для неї 1 градус до 380 градусів. З цими джерелами пов'язана унікальна фауна , в тому числі і « Гігантські » створення - двостулкові молюски , мідії , яскраво розфарбовані погонофори і актинії . Термальні води можуть випускатися або поступово , і тоді їх температура становить від 5 до 250 градусів , або у вигляді високотемпературного викиду ( 270-380 градусів). Високотемпературний джерело схожий на коптять небо трубу через осаждающихся солей або на трубу, що випускає білий дим , через стрімко виривається з нього стовпа гарячої рідини . Незважаючи на винятково високу температуру випускається рідини , вона швидко змішується з навколишнім водою і вистигає до природної температури середовища ( 2 градуси ) . Окремі тварини, що живуть на стінках « коптять небо » шахт , можуть переносити температури до 350 градусів , зокрема деякі поліхети і певні види молюсків. На сході Кімберлі розташований дивовижний гірський масив Бангі - Бангі знаходиться в межах однойменного національного парку. Вертикальні гірські укоси , що досягають у висоту 100 м , розрізані ущелинами , де виростають ендемічні пальми і евкаліпти . Пустеля Сімпсон , близько 400 км . в ширину і 500км в довжину , вважається австралійської Сахарою . Ці неозорі піщані ландшафти сформовані вітрами доісторичних епох. Регіон , який був вперше пройдено в 1973р. , І сьогодні становить інтерес для тих , хто хоче випробувати свої можливості.

 

Гори Снові входять до Великий Вододільний хребет - самий великий гірський масив Австралії. Схили гір утворюють Національний парк Косцюшко , що тягнеться на площі 6900 кв.км. Плоскі вершини гір знаходяться нижче рівня вічних снігів. Взимку , після снігопадів , вони приймають безліч туристів , любителів зимових видів спорту , особливо гірських лиж. Красиво тут і влітку , коли гірські луки покриваються альпійськими квітами.

 

Туристів , які подорожують на автомобілі , все більше привертають видалені і малодосліджені райони. Так , популярним є ексклюзивний тур до Центральної Австралії, де можна побачити скелю Айрес Рок , складену з особливих геологічних порід червоного кольору. До заповідних місцях Австралії , крім Великого Бар'єрного рифа , відносяться Національний парк Какаду , Акулий затоку біля західних берегів Австралії , вологі тропіки на північному сході країни , Західна Тасманійських пустеля , острів Фрейзера , центрально -східний тропічний ліс Австралії та ін.

 

3.Охарактеризувати туристський потенціал національних парків і резерватів Австралії.

 

Національний парк Какаду (англ. Kakadu National Park) — національний парк, розташований в Північній території Австралії, за 171 км від міста Дарвін.

Він розташований в Австралії, на півострові Арнемленд, на південь від міста Дарвін, біля затоки Ван-Дімен.

В Національному парку Какаду понад двісті видів ендемічних рослин, у тому числі пальми, фікуси і евкаліпти.

З тварин в резерваті водяться коала, кенгуру, вомбати, з птахів — казуари, папуги, лірохвости та інші.

У водах національного парку зустрічається багато крокодилів: близько двадцяти п'яти обох різновидів — прісноводних і тих, які мешкають в морській воді. Вони досягають 30 футів у довжину, живуть до ста років і здатні, схопивши за морду бика, затягнути його під воду. У сезон дощів в тутешніх водах з'являються і отруйні медузи-вбивці.

 

Вели́кий бар'є́рний риф — найбільша у світі система коралових рифів, розташована в Кораловому морі, уздовж східного узбережжя Австралії, біля узбережжя штату Квінсленд. Простягається на 2300 км з півдня на північ, починаючи від тропіка Козерога між містами Гладстон і Бандаберг до протоки Торреса, що відокремлює Австралію від Нової Гвінеї. Загальна площа 348 698 км². У північній частині має ширину близько 2 км, у південній — 152 км. На півдні віддалена від берега на 300 км, а далі на північ, біля мису Мелвілла, наближається до материка на відстань до 32 км. Складається з мільярдів коралових поліпів. Найбільша споруда у світі, яку творять живі організми. Велика частина рифів перебуває під водою й оголюються під час відпливів.

Деякі рифи під впливом абразійно-акумулятивній діяльності моря перетворилися на коралові острови. Морський національний парк (площею понад 5 мільйонів га, заснований в 1979 році) включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Важливим видом економічної діяльності в регіоні є туризм, який дає близько 1 мільярда доларів США на рік

 

Національний парк Улуру-Ката Тьюта (англ. Uluru-Kata Tjuta National Park) - національний парк в Австралії. З 1987 року в списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Національний парк Улуру-Ката Тьюта знаходиться в Північній території, за 1431 кілометр на південь від міста Дарвін і за 440 кілометрів на південний захід від Аліс-Спрінгс. Парк займає площу в 1 326 км². Частинами парку є знамениті скелі Улуру, а також що знаходиться західніше від Улуру за 40 кілометрів Ката Тьюта (Маунт Ольга).

Середня температура в літні місяці в парку становить 45 °C, середня зимова температура -5 °C. У рік тут у середньому випадає 307,7 мм опадів.

Територію парку населяють аборигени анангу, багато з яких в наш час[Коли?] працюють провідниками і екскурсоводами туристичних груп.

 

 

4.Які види туризму характерні для Австралії і Океанії.?

ПЛЯЖНИЙ ВІДПОЧИНОК

 

Головним місцем для пляжного відпочинку є район Голд -Кост ( Золоте узбережжя) , розташований між Сіднеєм і Брісбені . Практично 40- кілометровий піщаний пляж притягує до себе не тільки австралійців , а й багатьох європейських поціновувачів подібного відпочинку . Оскільки район розташований на кордоні тропічній та субтропічній кліматичній областей , він приваблює туристів погожої сонячною погодою 300 днів у році , а єдиним погодних незручністю є лише підвищена вологість повітря , що має місце в сезон дощів.

 

На Голд -Кості виділяються три основні групи пляжів:

 

Main Beach - найпопулярніший і фешенебельний район з безліччю ресторанчиків , бутиків і кафе на будь-який смак . Тут же знаходяться 2 найкращих готелю узбережжя - Sheraton Mirage Gold Coast і самий новий готель - Palazzo Versace .

 

Surfers Paradise - це головний курорт Голд- Коста , на території якого розташовані більшість готелів ( ANA , Novotel і інші). Тут все передбачено для відпочинку , активного спорту , масових розваг. Саме тут знаходяться кращі поля для гольфу. Також тут розташовані більше трьох десятків нічних клубів і дискотек.

 

Третя пляжна частина узбережжя - Broadbeach з готелях Grand Mercure , Conrad Jupiters .

 

На Голд -Кості звикли до заможним туристам - місцеві професіонали турбізнесу готові виконати будь-який каприз за Ваші гроші - тут можна замовити всілякі екскурсії: сафарі в тропічний ліс , польоти на вертольоті , повітряній кулі , круїзи , парки атракціонів.

 

ДАЙВІНГ

 

Справжньою меккою для шанувальників дайвінгу є Великий Бар'єрний Риф , состояшіх майже з трьох тисяч окремих невеликих коралллових рифів. В даний час це природне диво знаходиться під контролем екологів , оскільки , на думку багатьох вчених , якщо глобальне потепління клімату продовжиться таким ж темпами , до 2050 року риф може повністю зникнути. Тому тим дайверам , хто ще не занурювався у підніжжя Рифа , про всяк випадок варто поквапитися - підводний світ тут виключно багатий. Варто лише сказати про те , що з 350 відомих науці видів коралів тут представлені більше 90%. Пліч-о -пліч з ними уживаються 10 тис. видів одних тільки губок , 1,5 тис. видів риб і 4 тис. видів молюсків.

ЕКСКУРСІЇ (детально ) І ЕКОТУРИЗМ

 

У плані екскурсійного туризму , Австралія являє собою практично невичерпне джерело вражень. Як і припускали наші далекі предки - відмінності між " землею антиподів " і Європою вельми і вельми великі , хоча перші і не живуть " вниз головою". Особливий інтерес європейців викликає не тільки унікальна природа австралійського континенту , а й звичаї корінного населення Австралії - аборигенів. Незважаючи на наступаючу з усіх боків цивілізацію , їм вдалося зберегти звичаї своїх предків - відомі випадки , коли аборигени відмовлялися від легких будиночків , побудованих для них урядом , оскільки корінному австралійцю покладено жити під відкритим небом. Вже мало кого в Австралії дивує вид родини аборигенів , смажачі м'ясо чесно видобутої ними на полюванні кенгуру на багатті за допомогою .... тефлоновою сковороди.

 

САФАРІ

 

У перекладі з мови суахілі " сафарі " - це " поїздка" , "подорож" . І якщо раніше в більшості випадків під сафарі малася на увазі справжнє полювання з відстрілом тварин , то тепер - це споглядання дикої природи в усьому її пишноті.

 

Привертає сьогодні мандрівників на сафарі і та обставина , що всі труднощі , з якими зіткнулися на своєму шляху перші мандрівники , вирушаючи в випалені сонцем австралійські степи , залишилися позаду. На сафарі мандрівників везуть джипи , обладнані кондиціонерами , провідники готують табір загодя , а єдиним нагадуванням про пригоди залишаються шкури тварин , а відеофільми і фотографії .

 

Також популярні і дайв - сафарі біля берегів Великого Бар'єрного Рифа . Тут , до радощів звичайного дайвінгу , додаються ще й гострі відчуття при зйомці акул та інших морських мешканців.

 

СЕРФІНГ

 

Австралія завжди виступала в авангарді історії підкорення хвиль. " Країна ему і кенгуру " подарувала світові багатьох знаменитих серферів , а крім того , звідси беруть свій початок найвідоміші серф- турніри . Сьогодні Австралія - кращий майданчик для тренувань , як для початківців , так і для профі.

 

Південь, захід чи схід , три океани і хвилі будь-якого ступеня складності - такий вибір щедро пропонує серферам Австралія .

 

На східному узбережжі найкращий час для серфінгу - літо і осінь ( грудень - червень) , хоча хвилі приходять сюди круглий рік.

 

При цьому варто мати на увазі , що північну частину узбережжя Квінсленда закривають від хвиль Великий Бар'єрний риф і гряда дрібних островів. У деяких місцях , куди час від часу штормами приносить невеликі мінливі хвилі , серфінг унеможливлюють медузи - коробочки , зустріч з якими може коштувати людині життя . У районі Брісбена можливі зустрічі з акулами.

 

ГІРСЬКІ ЛИЖІ

 

Вершина плато Бен-Ломонд (Ben Lomond) на острові Тасманія є другою по висоті точкою в Австралії і досягає 1572 м. Сама плато має 14 км в довжину, 6 км завширшки, а переважаючі висоти в його межах перевищують 1300 м. Бен-Ломонд - головний гірськолижний район Тасманії. Він оснащений сучасним обладнанням, що забезпечує відмінне катання, яке починається в липні і закінчується у вересні. Для підйому на гору працює 3 підйомника T-bar і 3 підйомника Poma. Тут можна взяти обладнання на прокат, а також найняти інструктора. Біля підніжжя гори розташоване село. Плато дуже мальовничо; є національним парком, де охороняються альпійська флора і фауна. Дорога від Хобарта до цього місця займає 2,5 години.

 


Читайте також:

  1. Автономна Республіка Крим, регіональні та місцеві органи державної влади.
  2. Азіатсько-тихоокеанський та Американський туристичні макрорегіони.
  3. Африканський та Близькосхідний туристичні макрорегіони.
  4. Валютна система - це державно-правова форма організації валютних відносин. Слід розрізняти національну, міжнародну (регіональну) та світову валютні системи (ВС).
  5. Взаємовідносини «регіон-столиця».
  6. Видатки на дослідження і розробки, видатки державного (регіонального) значення плануються за КЕКВ 2280.
  7. Виробництво яєць в окремих країнах та регіонах світу, тис, т
  8. Виробнича інфраструктура регіону
  9. Відкриття Музею – лабораторії загальної та регіональної геології ім. В.І. Вернадського увічнює пам’ять видатних учених і створює базу для подальшого розвитку їх спадщини.
  10. Головні завдання Регіональної схеми розселення на Україні.
  11. Державна регіональна фінансова політика: сутність




Переглядів: 1688

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Колонізація Південної і Центральної Америки | Сутність і особливості поняття “туристичний продукт”.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.214 сек.