Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правові вимоги екологічної безпеки при поводженні з небезпечними хімічними речовинами.

 

У цей час у нашій країні існує велика кількість правових актів у сфері регулювання обігу з хімічними речовинами, Зазначений масив нормативних актів можна підрозділити на законодавство: регулюючі загальні вимоги по обігу з хімічними речовинами; регулюючий обіг з хімічними речовинами, які можуть використовуватися для виробництва хімічної зброї; що забезпечує захист прав споживачів по постачанню їх продукцією належної якості; регламентуючі особливі вимоги по перевезенню небезпечних хімічних вантажів. Певною мірою до цього законодавства можна віднести й правові вимоги по обігу з хімічними відходами, що утворяться в промисловому виробництві й комунально-побутовій сфері й регульованими в цей час відносно обособленно.

Регулювання загальних вимог по обігу з хімічними речовинами складається у встановленні загальних основ класифікації хімічних речовин і правового регулювання їхнього використання. Згідно ст. 52 Закону «Про охорону навколишнього природного середовища» підприємства, установи й громадяни зобов'язані дотримувати правил транспортування, зберігання й застосування токсичних хімічних речовин і інших препаратів для того, щоб не допустити забруднення ними навколишнього середовища й продуктів харчування. При створенні нових хімічних препаратів і інших речовин, а також потенційно небезпечних субстанцій, повинні розроблятися й затверджуватися у встановленому законодавством порядку припустимі рівні утримання цих речовин у навколишнім середовищі й продуктах харчування, методи визначення їхньої залишкової кількості й утилізації після використання.

Хімічні речовини являють собою індивідуальні технічні з'єднання й технічні продукти, препарати й матеріали, що провадяться відповідно до нормативно-технічної документації й стандартами. Як джерело екологічної небезпеки хімічні речовини - це ті речовини, які в чинність хімічних характеристик впливають на живі організми.

У відповідності зі ст. 9 Закону «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» виробництво особливо небезпечних хімічних речовин підлягає ліцензуванню. Перелік особливо небезпечних хімічних речовин, виготовлення й реалізація яких підлягає ліцензуванню, установлений постановою Кабінету Міністрів України.

Регулювання обігу з хімічними речовинами, які можуть використовуватися для виробництва хімічної зброї, здійснюється на виконання міжнародної Конвенції про заборону розробки, виробництва, нагромадження й застосування хімічної зброї й про його знищення. На підставі положень Конвенції розроблена Програма виконання її вимог на 1999-2008.

Забезпечення захисту прав споживачів по постачанню їхньою продукцією належної якості здійснюється на підставі Закону «Про захист прав споживачів».

 


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  3. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  5. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  9. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  10. IV. ВИМОГИ ПРОФЕСIЇ ДО IНДИВIДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГIЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФАХIВЦЯ
  11. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  12. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях




Переглядів: 1378

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття екологічної безпеки й система мер по її забезпеченню. | Правове забезпечення екологічної безпеки від радіоактивного забруднення середовища перебування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.026 сек.