Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Легенева кровотеча

4. септичний стан.

Хронічний абсцес легень.Основним критерієм хронічного перебігу абсцесу є зникнення ознак гострого нагноєння при збереженні самої порожнини на фоні розвитку пневмосклерозу через 2 місяці після початку лікування.

Гангрена легень,як правило, викликається асоціаціями мікроорганізмів, серед яких обов'язковим є анаеробна мікрофлора.Гнійне запалення при гангрені набуває іхорозного характеру, швидко розповсюджується на сусідні ділянки легені, часто некроз охоплює всю легеню, із залученням плеври та розвитком емпієми.

Клініка: початок захворювання характеризує гектична лихоманка, озноб, рясне потовиділення, ознаки інтоксикації. Кашель стає болючим, з'являється харкотин-ня з неприємним запахом, дихання стає смердючим. У легенях визначається велика зона притуплення та послаблення дихання. У крові високий лейкоцитоз нерідко змінюється на лейкопенію з появою юних форм лейкоцитів, прогресує анемія. Дуже швидко, незважаючи на лікування, розвиваються симптоми гній-но-резорбтивного виснаження, септичного стану. Хворі часто гинуть від профуз-ної легеневої кровотечі.

Діагноз гангрени легень базується на особливостях клінічних та рентгеноло-гічних проявів, причому клініка має вирішальне значення. Гангрену легень на рентгенограмах, на відміну від абсцесу, характеризує запальна інфільтрація й затемнення легеневої тканини, що не має чітких меж і захоплює більше однієї частки, нерідко всю легеню. Іноді виявляють різнокаліберні прояснення на місці вогнищ розпаду, у найбільших із них можуть візуалізуватися ділянки тканини, що омертвіла, - легеневі секвестри. Характерним є швидке приєднання рентгено-логічних ознак плеврального випоту, а потім і піопневмотораксу.

Прогноз і лікування.Хворим із гострими гнійно-деструктивними захворю-ваннями легень проводиться комплексна інтенсивна терапія, яка включає забез-печення оптимального дренування порожнин розпаду; антибактеріальну терапію (антибіотики підбирають із урахуванням чутливості до них виділеної мікрофло-ри); корекцію волемічних порушень; дезінтоксикаційну терапію, зокрема плаз-маферез, непряме електрохімічне окислення крові за допомогою гіпохлориту натрію, УФО крові, імунокорекцію; за показаннями - парентеральне харчування та інфузію компонентів крові тощо.

Для відновлення прохідності бронхів, що дренують абсцес, здійснюють їхню комплексну санацію, в якій провідне місце належить бронхоскопії. Із ура-хуванням даних попереднього рентгенологічного дослідження фібробронхоско-пія дозволяє виконати катетеризацію бронха, що дренує гнійне вогнище, проми-ти його й ввести антисептики, протеолітичні ферменти, антибіотики. За необхід-ності лікувальні бронхоскопії проводять багато разів, що дозволяє в більшості випадків добитися позитивного ефекту.

Для поліпшення відходження харкотиння використовують медикаментозні засоби (муколітики, бронхолітики), лікувальну фізкультуру, дихальну гімнастику, фізіотерапевтичне лікування.

Антибіотиками вибору є амоксицилін/клавуланова кислота або ампіци-лін/ сульбактам - внутрішньовенно; можливе застосування цефоперазону/суль-бактаму внутрішньовенно; бензилпеніциліну + метронідазолу внутрішньовенно, потім амоксициліну + метронідазолу всередину (ступінчаста терапія). До альтер-нативних препаратів відносять: лінкозамід + аміноглікозид або цефалоспорин; фторхінолон 11-111 покоління + метронідазол; фторхінолон IV покоління; карбапенем. Тривалість терапії визначають індивідуально, але, як правило, вона складає 3-4 і більше тижнів.

Корисним доповненням до антибіотикотерапії може служити постуральний дренаж, але при цьому не виключається потрапляння гною в неушкоджені бронхи, що призводить до гострої обструкції або розповсюдження процесу.

З метою протизапальної терапії, зняття болю та набряку доцільним є призначення НПЗП із селективною дією - німесуліду (ремесулід) 100 мг 2 рази на добу не менше 5 діб.

Ослабленим або паралізованим хворим іноді показана трахеостомія й відсмоктування гною. Зрідка дренування полегшується після бронхоскопії з аспірацією.

При хронічних абсцесах легені операція є єдиним радикальним методом лікування.ЇЇ краще проводити в період ремісії, але при агресивному перебігу захворювання, при обширній деструкції легені, що ускладнилась емпіємою плеври або піопневмото-раксом, операцію доводиться виконувати в період загострення, максимально підготувавши до неї хворого. Об'єм резекції в ускладнених випадках, як правило, буває значним і супроводжується плевректомією. Найчастіше при гострих гнійних і хронічних абсцесах легень виконується лобектомія, хоча іноді попередня комплексна терапія дозволяє провести резекцію абсцесу з використанням прецизійної техніки.

Цікаво!!! Найважча група хворих із гнійними ураженнями легень - це пацієнти з гангреною й ган-гренозними абсцесами легень.Консервативне лікування гангрени легень і гангренозних абсцесів ма-лоефективне й закінчується, як правило, смертю хворого. Водночас, за даними літератури, леталь-ність після резекції легень або пневмонектомії залишається високою й коливається від 27 до 70 %. У хворих із гангренозними абсцесами й гангреною легені внаслідок важкої гнійної інтоксикації, вира-жених волемічних розладів, супутніх захворювань, кахексії та важкого загального стану, радикальні оперативні втручання пов'язані з надзвичайно високим ризиком. Крім тяжкості й небезпеки радикаль-ного оперативного втручання слід враховувати можливість важких післяопераційних гнійно-запальних ускладнень - емпієми плеври, нагноєння післяопераційної рани, розвитку бронхоплевральних і тора-коплевральних нориць, легенево-серцевої недостатності в результаті попередньої важкої інтоксикації. Операцією вибору при гангренозних абсцесах і гангрені легені є торакоабсцесотомія з подальшими етапними некросеквестректоміями й санацією порожнини розпаду. Торакоабсцесостомія виконується за життєвими показаннями й найчастіше веде до клінічного одужання.

Найчастіша причина розвитку емпієми плеври - це бактеріальна пневмонія з проникненням інфекції в плевральну порожнину.Емпієма плеври, що ускладнює пневмонію, може бути: парапневмонічною - тобто виникати в процесі розвитку пневмонії та метапневмонічною - тобто проявлятися після розрішення пневмонії.

Парапневмонічний випіт,що розвинувся у зв'язку з легеневою інфекцією (пневмонія або абсцес легені), діагностується у 20-60 % хворих, які госпіталізо-вані з приводу пневмонії. У більшості випадків це - так званий, неускладнений ексудативний плеврит, що швидко розсмоктується. Від 10 до 15 % парапневмо-нічних випотів прогресують, стають інфікованими й вимагають встановлення дренажної трубки в грудній порожнині. Коли плевральне скупчення містить гній або в плевральній порожнині визначаються мікроорганізми, такий ускладнений плеврит, як було зазначено, називається емпіємою плеври,із розвитком ЕП значно погіршується прогноз захворювання та збільшується смертність від пневмонії.


Читайте також:

  1. Г. Бронхолегенева ДН Евакуація бронхіального секрету
  2. Кровотеча – вихід крові з кровоносних судин при їх ушкодженні або порушенні проникності стінки.
  3. Легенева вентиляція
  4. Перша допомога при внутрішніх кровотечах
  5. Перша допомога при кровотечах.
  6. Профілактика та перша допомога при серцево – судинних захворюваннях і кровотечах
  7. Серцево-легенева реанімація.
  8. ШЛУНКОВО-КИШКОВА КРОВОТЕЧА




Переглядів: 1576

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Гострі абсцеси легень поділяють на прості (гнійні) і гангренозні. | Рівень глюкози 40 мг/дл або в 2 рази нижчий, ніж рівень глюкози сироватки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.