Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інструменти і пристрої для цегляної кладки

Розчини для цегляної кладки звичайної

Для звичайної цегляної кладки застосовують прості цементні й вапняні, складні - цементно-вапняні й цементно-глиняні розчини. Цементні розчини використовують для посилених будівельних конструкцій, а також для кладки у вологих ґрунтах. Кладка, що працює за невеликих навантажень в сухих умовах, виконується на вапняних розчинах.

Цементно-вапняні та цементно-глиняні розчини застосовуються найширше. їх використовують за звичайних навантажень на кладку, що експлуатується в сухих і вогких умовах.

Для вогнестійкої кладки використовують жаростійкі розчини з рідким склом і портландцементом (молотий шамот за вагою 70 90%).

Шамотні розчини складаються з шамотного порошку, вогнетривкої глини і рідкого скла. У шамотно-бокситовий розчин входить шамотний порошок, боксити і рідке скло (вода 15...35%). Розчини на портландцементі складаються з шамотного порошку, вогнестійкої глини і портландцементу.

Шамотні розчини використовують для обмурівки котлоагрегатів будь-яких конструкцій.

Для обмурівки котлів малої продуктивності з ручним завантаженням палива в топку можуть бути застосовані розчини на кварцовому піску (замість шамотного порошку).

За видом наповнювачів розчини поділяються на важкі (об'ємна вага більша за 1500 кг/м3) і легкі (об'ємна вага менша за 1500 кг/м3 ).

Для цегляних кладок внормальних умовах використовують розчини марок М5, 10..25, 50, 75, 100, 150 і 200; взимку - М 10, 15, 25, 35, 50, 100, 150, 200, 300. Марку розчину визначають за міцністю на стискання, випробуючи кубики з ребром 70,7 мм на 28-й день твердіння. Склад розчинів підбирають в будівельних лабораторіях.

Для підвищення рухомості та водовтримувальної здатності розчинів у них додають пластифікатори (глину, вапно, милонафт, сульфітоспиртову барду тощо).

Основними інструментами муляра є кельма, молоток, ківш-лопата, розшивка (рис. 4.4).

Кельма служить для розрівнювання розчину, заповнення розчином вертикальних швів і для підрізання надлишкового розчину з лицевого боку кладки. Звичайно використовують комбіновану кельму, ребром якої можна сколювати цеглу. Для масового сколювання і затесування цегли застосовують молоток, вага якого 500 г.

Ківш-лопату використовують для подання з ящика розчину і розстеляння його на стіні. Розшивка служить для обробляння швів кладки по фасаду будинку.

Контрольно-вимірювальними інструментами і пристроями є порядовки, шнур-причалка, правило, рівень, висок і кутник (рис. 4.5).

Порядовки, тобто рейки з нанесеними на них поділками з розрахунку 13 рядів кладки на 1 м застосовують для розмічування рядів кладки по висоті. Перший ряд порядовок встановлюють на фундаменті стін за нівеліром на одній горизонталі.

Причалки, які натягують між порядовками, служать для забезпечення прямолінійності та горизонтальності рядів під час виконання кладки.

Рис. 4.4. Основний виробничий інструмент муляра: а - кельма; б - ківш-лопата; в,г - розшивки відповідно для випуклих і увігнутих швів; д - молоток

Для причалки використовують міцний скручений шнур товщиною 2-3 мм.

Для перевірки прямолінійності рядів і поверхні стіни цегляної кладки використовують правило - дерев'яний брусок, довжина якого 1,2... 1,5 м і переріз 40x50 мм, або дюралюмінієву рейку завдовжки 1,2 м. Будівельним рівнем перевіряють горизонтальність і вертикальність поверхонь кладки. Спеціальним збавочним (косий) рівнем перевіряють вертикальність цоколю димової труби і нахил її конічної частини (ствола).

Для перевірки правильності кладки кутів застосовують кутник (дерев'яний або металевий). Виском контролюють вертикальність кутів і поверхонь конструкцій.

Рис. 4.5. Контрольно-вимірювальний інструмент та пристрої: а - схема встановлення порядовки; б - висок; в-рулетка; г - кутник; д - будівельний рівень; ж - дюралюмінієве правило; з - збавочний рівень; 1 - порядовка; 2 -шнур-причалка; 3 - скоби для кріплення порядовки; 4 - повзунок; 5 -ампула рівня


Читайте також:

  1. Cпрямляючі пристрої
  2. Акумуляторні батареї та зарядні пристрої.
  3. Аналітичні методи та інструменти підтримки прийняття управлінських рішень.
  4. Багатокаскадні передавальні пристрої - 30 хв.
  5. Бензинові моторні пилки та звалювальні пристрої
  6. ВАЛЮТНО-КРЕДИТНІ ІНСТРУМЕНТИ
  7. Вантажні пристрої
  8. Вентиляційні пристрої в підземних виробках
  9. Вибір мікропроцесорного комплекту для проектування обчислювальних пристроїв і систем
  10. Вибір, розміщення, режими роботи компенсуючих пристроїв.
  11. Види передавальних пристроїв РЛС РТВ та їх параметри
  12. Визначення необхідного технологічного обладнання та пристроїв для виконання технологічних операцій і розробка вимог, яким повинний відповідати кожен тип оснастки




Переглядів: 2012

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні відомості | Технологія цегляної кладки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.