Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Загальні відомості

Розділ 4. ЦЕГЛЯНА КЛАДКА

Контроль якості бетонних робіт

Недотримання правил виконання робіт може викликати ряд дефектів, найрозповсюдженіші з яких: напливи, здування, оголення арматури, утворення порожнин тощо.

За якість готової бетонної суміші відповідає завод, що її виготовляє. Бетонна суміш, що надходить з заводу, повинна супроводжуватись накладною, в якій вказується марка бетону, рухомість суміші і час її відправлення з заводу. Приймаючи на об'єкт бетонну суміш, перевіряють, чи вона не розшарувалась на складові частини, чи не змінилась її рухомість і чи витриманий допустимий час перевезення.

Перед бетонуванням потрібно перевіряти наявність мастила на внутрішніх поверхнях опалубки, правильність встановлення опалубки та кріплень, закладних деталей, жорсткість і незмінність всієї системи загалом.

Виявивши деформації або зміщення опалубки, риштувань чи кріплень бетонування, необхідно перервати, а зміщені елементи повернути в проектне положення і за необхідності посилити.

Перевіряючи встановлення арматури, звертають увагу на те, щоб до арматури були прив'язані підкладки з цементного розчину. Використання підкладок з обрізків арматури, дерев'яних брусків і щебеню не допускається. Допустимі відхилення від проектної товщини бетонного захисного покриття: якщо товщина захисного шару до 15 мм - 3 мм; якщо товщина більша за 15 мм - 5 мм.

Вкладаючи бетон, треба дотримуватись таких вимог: швидкість наповнення опалубки за висотою повинна відповідати міцності та жорсткості опалубки; в жарку сонячну погоду бетон необхідно захищати від висихання, в мороз - від промерзання, під час дощу - від розмивання водою.

Виконуючи бетонні роботи взимку, додатково перевіряють температуру бетонної суміші в момент її вкладання, а також температуру вкладеного бетону. Бетонуючи способом термоса, контроль проводять двічі за зміну, під час електропрогрівання - через І год в перші три години, а потім - тричі за зміну. Одночасно тричі за добу заміряють температуру зовнішнього повітря

У спеціальний журнал виконання бетонних робіт щозмінно вно­сять такі дані: кількість вкладеного бетону з вказанням місця його вкладання, дату вкладання, марку бетону, умови виконання робіт (температура повітря, наявність опадів), результати випробувань контрольних кубиків, дату розбирання опалубки. Взимку записують також температуру бетонної суміші в момент вкладання і результати зміни температури в тілі бетону.

Доступність і низька вартість сировини, достатня міцність і стійкість до впливів довкілля зумовили широке використання цегли. Правильність форми і стандартність розмірів цеглин забезпечують можливість певної послідовності їх розташування в будівельній конструкції. Ця послідовність визначається розміщенням цеглин в рядах і чергуванням горизонтальних рядів, тобто певною системою перев'язування вертикальних швів. Найрозповсюдженіші системи перев'язування швів: для стін і простінків - однорядне і багаторядне, для стовпів і простінків, ширина яких до 1 м, - трирядне.

Рис. 4.1. Однорядна (ланцюгова) кладка стіни: а - загальний вигляд стіни завтовшки в дві цегли; б - кладка кута

У однорядній системі кладки тичкові ряди чергуються з ложковими (рис. 4.1 ,а). Цеглини, що вкладені вздовж стіни довгим боком, називають ложками, а коротким - тичками. Лицеві ряди цеглин з обох боків стіни в кожному ряді кладки називають верстами. Версти бувають зовнішні (пофасадні) і внутрішні. Цеглини, що вкладені між верстами, називають забутком). У однорядній кладці вертикальні шви кожного ряду перекриваються цеглинами вищележачого ряду. Якщо тичкові і ложкові ряди чергуються рівномірно, однорядну кладку називають ланцюговою. Для кладки кутів (рис. 18.1,6), простінків і стовпів використовують вкорочену цеглу - 3/4, 1/2 і 1/4 цеглини. Ланцюгова кладка має повну перев'язку всіх вертикальних швів.

Рис. 4.2. П'ятирядна кладка стіни в дві цегли (вигляд з фасаду)

Цегляна кладка стін з лицевого боку може виконуватись з повним заповненням шва розчином і неповним - порожньошовною. Глибина не заповненої розчином частини шва до 15 мм. Поверхню порожньошовної кладки звичайно покривають штукатуркою. Цегляну кладку, яку не передбачається штукатурити, виконують з повним заповненням швів, причому надлишки розчину, що видаляються цеглинами назовні, зрізають кельмою врівень з стіною (кладка впідріз). Коли необхідне старанне обробляння швів, то їм надають випуклої назовні або увігнутої всередину форми, і тоді кладка має назву під розшивку (рис. 4.3).

Рис. 4.3. Шви цегляної кладки: 1 - неповний; 2 - випуклий; З - увігнутий


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  5. Білковий обмін: загальні відомості
  6. Біографічні відомості
  7. Боротьба з проявами національної самосвідомості
  8. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  9. Види правосвідомості
  10. Вимір дохідності та загальні підходи до оцінки ефективності управління інвестиційним портфелем.
  11. ВИМОГИ ДО ОБ'ЄМНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ГАРАЖІВ Загальні вимоги
  12. Виникнення і розвиток свідомості у людини.




Переглядів: 528

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Виконання бетонних робіт в холодну пору року | Інструменти і пристрої для цегляної кладки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.