Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Рух коштів у результаті операційної діяльності.

Звіт про рух грошових коштів

Зміст статей Звіту про рух грошових коштів і методика його складання

Послідовність складання Звіту про рух грошових коштів


 

Форму звіту про рух грошових коштів наведено в таблиці.




Керівник Головний бухгалтер

Розділ І Звіту про рух грошових коштів «Рух коштів у результаті операційної діяльності» формують статті 010—170.

Рух грошових коштів у результаті операційної діяль­ності визначають коригуванням прибутку (збитку) від звичайної діяльності до оподаткування на суми:

— змін запасів, дебіторської та кредиторської забор­гованостей, пов'язаних з операційною діяльністю, протя­гом звітного періоду;

— наведені в не грошових статтях;

— наведені в статтях, пов'язаних із рухом грошових коштів у результаті інвестиційної та фінансової діяльності.

У статті «Прибуток (збиток) від звичайної діяльності до оподаткування» відображають прибуток або збиток від звичайної діяльності за звітний період до оподаткування, наведений у Звіті про фінансові результати.

У статті «Амортизація необоротних активів» відобра­жають амортизаційні відрахування з матеріальних і нема­теріальних активів, нараховані протягом звітного періоду.

У статті «Збільшення (зменшення) забезпечень» ві­дображають зміну (у графі «Надходження» — збільшен­ня, у графі «Видаток» — зменшення) у складі забезпе­чень майбутніх витрат і платежів, не пов'язаних з інвес­тиційною та фінансовою діяльністю.

У статті «Збиток (прибуток) від нереалізованих кур­сових різниць» у графі «Надходження» відображають збитки, у графі «Видаток» — прибутки від курсових різ­ниць унаслідок перерахунку статей Балансу в іноземній валюті, не пов'язаних з операційною діяльністю.

У статті «Збиток (прибуток) від неопераційної діяль­ності» у графі «Надходження» відображають збиток, у графі «Видаток» — прибуток від володіння (дивіденди, відсотки та ін.) і реалізації фінансових інвестицій, а та­кож від продажу основних засобів, нематеріальних акти­вів, інших довгострокових активів, інші прибутки та збитки від інвестиційної та фінансової діяльності.

У статті «Витрати на сплату відсотків відображають витрати на сплату нарахованих протягом звітного періо­ду відсотків за користування кредитами й позиками.

У статті «Збиток (прибуток) від операційної діяльнос­ті до змін в чистих оборотних активах» відображають різницю між сумами грошових надходжень і сумами гро­шових витрат.

У статті «Зменшення (збільшення) оборотних активів» у графі «Надходження» відображають зменшення, у графі «Видаток» — збільшення статей оборотних активів (крім статей «Грошові кошти та їх еквіваленти», «Поточні фі­нансові інвестиції» та інших статей неопераційних оборот­них активів), що відбулося протягом звітного періоду.

У статті «Зменшення (збільшення) витрат майбутніх періодів» у графі «Надходження» відображають зменшення, у графі «Видаток» — збільшення у складі витрат май­бутніх періодів, що відбулося протягом звітного періоду.

У статті «Збільшення (зменшення) поточних зо­бов'язань» у графі «Надходження» відображають збіль­шення, у графі «Видаток» — зменшення у статтях розді­лу Балансу «Поточні зобов'язання» (крім статей «Корот­кострокові кредити банків», «Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями», «Поточні зобов'язан­ня за розрахунками з учасниками», сум зобов'язань з відсотків та інших зобов'язань, не пов'язаних із опера­ційною діяльністю).

У статті «Збільшення (зменшення) доходів майбутніх періодів» у графі «Надходження» відображають збіль­шення, у графі «Видаток» — зменшення в складі доходів майбутніх періодів протягом звітного періоду.

У статті «Грошові кошти від операційної діяльності» відображають різницю між сумами надходжень і видатків.

У статті «Сплачені відсотки» відображають суми гро­шових коштів, використаних на сплату відсотків за ко­ристування кредитами та позиками.

У статті «Сплачені податки на прибуток» показують використання грошових коштів для сплати податків на прибуток за умови, що вони конкретно не ототожнюють­ся з фінансовою або інвестиційною діяльністю.

У статті «Чистий рух коштів до надзвичайних подій» показують надходження або видаток коштів, відображе­них у статті «Грошові кошти від операційної діяльності», з урахуванням витрати коштів.

У статті «Рух коштів від надзвичайних подій» відоб­ражають відповідно надходження або витрату коштів, пов'язані з надзвичайними подіями у процесі операцій­ної діяльності.

У статті «Чистий рух коштів від операційної діяль­ності» відображають результат руху коштів від операцій­ної діяльності з урахуванням руху коштів від надзвичай­них подій.

Нижче наведено методику розрахунку руху грошових коштів від операційної діяльності непрямим методом.

Інформацію, потрібну для заповнення розділу І Звіту про рух грошових коштів, беруть із:

— Балансу;

— Звіту про фінансові результати;

— аналітичних даних бухгалтерського обліку.
Розрахунок умовно поділяють на чотири етапи:

1. Коригування величини прибутку від звичайної діяльності до оподаткування на негрошові статті (аморти­зацію матеріальних і нематеріальних необоротних акти­вів, нараховану протягом звітного періоду; збитки (при­бутки) від нереалізованих курсових різниць; витрати на сплату відсотків за користування банківськими кредита­ми та позиками, нараховані протягом звітного періоду; збільшення (зменшення) забезпечень).

2. Коригування прибутку від звичайної діяльності до оподаткування на фінансові результати, не пов'язані з операційною діяльністю.

3. Коригування на зміни залишків за статтями обо­ротних активів і поточних зобов'язань.

4.Коригування на зміни внаслідок надзвичайнихподій.

Розглядаючи зміни забезпечень, оборотних активів, поточних зобов'язань, а також рух коштів унаслідок над­звичайних подій, до уваги беруть лише ті, що пов'язані з операційною діяльністю.

За результатами аналізу статей звітності та даних об­ліку розраховують надходження чи видаток грошових коштів, які записують у відповідні графи Звіту про рух грошових коштів.

Схематично методику розрахунку наведено в таблиці (у затемнених рядках подано джерела інформації, потріб­ні для заповнення відповідних рядків):


Таблиця 7.7






Читайте також:

  1. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  2. VIII. Реакції, в результаті яких утворюються високомолекулярні сполуки
  3. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  4. АДАПТАЦІЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ДО ЗМІНИ ЇЇ ЗАВАНТАЖЕННЯ.
  5. Аксіоми безпеки життєдіяльності.
  6. Аксіоми безпеки життєдіяльності.
  7. Активний бюджетний дефіцитхарактеризу­ється спрямуванням коштів на інвестування еко­номіки, що сприяє зростанню ВВП.
  8. Актуальність безпеки життєдіяльності. Сталий розвиток людини
  9. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
  10. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.
  11. Аналіз грошових коштів
  12. Аналіз грошових коштів підприємства




Переглядів: 842

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Структура Звіту про рух грошових коштів | Рух коштів у результаті інвестиційної діяльності.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.