Аналіз грошових коштів здійснюється в такій послідовності:
1) Оцінюється вартість грошових коштів і їх динаміка, питома вага в загальному обсязі оборотних активів і т.д.
У процесі аналізу необхідно врахувати, що ріст і значна частка грошових активів підприємства свідчать про його готовність вчасно покривати свої зобов’язання та використовувати їх в інших цілях, однак гроші є монетарним активом, що змінює свою вартість у часі. Тому політика управління грошовими активами зводиться до оптимізації їх залишку, мінімізації рівня втрат при їх зберіганні та розробці заходів протиінфляційного захисту.
2) Аналізується структура грошових коштів у розрізі їх видів (в національній валюті, в іноземній валюті) виявляються причини змін та оцінюються наслідки.
3) Проводиться коефіцієнтний аналіз грошових коштів:
Коефіцієнт оборотності грошових коштів характеризує швидкість обороту грошових коштів: , де ЧД – чистий дохід (виручка) від реалізації(товарів, робіт, послуг); ГК – середньорічна вартість грошових коштів. Позитивною тенденцією є тенденція до збільшення.
Коефіцієнт абсолютної ліквідності показує, яка частина короткострокових зобов'язань може бути погашена негайно: , де ГК – грошові кошти та їх еквіваленти, ПЗ – поточні зобов‘язання.