Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Монтаж комплектних розподільчих пристроїв

Комплектним розподільчим пристроєм (КРП) називається пристрій, який складається з повністю або частково закритих шаф або блоків з вбудованими в них апаратами, пристро- ями захисту і автоматики, вимірювальними приладами та допоміжними пристроями і поставляється в зібраному або повністю підготовленому для зборки вигляді.

Комплектним розподільчим пристроєм зовнішньої установки (КРПЗ) називають розподільчий пристрій, призначений для зовнішньої установки.

На рис.1.7.9 показана камера КРП внутрішньої установки. Камери цього типу являються закінченими елементами розподільчих пристроїв на напругу 6 – 10 кВ і на номінальні струми 600, 1000 і 1250, 1500, 2000, і 2750 А.

 

 

Рис.1.7.9. Камера КРП внутрішньої установки:

1,2 – ліва і права двері; 3 – болти для заземлення; 4 – трансформатори струму типу ТЗЛ; 5 – заземлювач; 6, 15 – нижні і верхні ножі штепсельних роз’єднувачів; 7 – кабельні воронки (місця установки); 8, 24– нижня і верхня шторки; 9 – відсік трансформаторів струму і кабельних розробок; 10 – трансформатори струму типу ТПЛ-10; 11 – знімний лист; 12, 14 – нижня і верхня знімні кришки; 13, 16 – перегородки; 17 – ізолятори перехідні типу ОМБ-10; 18 – ізолятори опорні типу ОМБ-Н); 19 – відпайка від збірних шин; 20 – збірні шини; 21 – кришка; 22 – відсік збірних шин; 23 – лист; 25 – скоби для підйому шафи; 26 – знімний лист; 27 – релейна шафа; 28 – корпус шафи; 29 – низьковольтна контактна система; 30 – викотний візок; 31 – ручка; 32 – відсік викотної частини; 33 – опорні швелери шафи; 34 – напрямні для переміщення візка.

 

При необхідності ревізії візок викочують з камери. Візок в камері може знаходитись в двох фіксованих положеннях. В робочому положенні (фіксується жорстким упором механізму вкочування) первинні і вторинні кола замкнуті і забезпечують нормальну роботу пристрою. Для перевірки роботи вимикача з приводом візок може знаходитися в контрольному положенні, при якому первинні кола розімкнені, а вторинні замкнені. Для попередження помилкових операцій в шафах з вимикачем передбачене механічне блокування, яке не допускає при включеному вимикачі викочування візка з робочого положення і вкочування його в шафу. Крім того, це блокування не допускає включення вимикача в проміжку між робочим і контрольним положеннями візка. В КРП встановлені заземлюючі ножі з блокуванням.

Порядок монтажу. При монтажі візок з камери викочують. Спочатку встановлюють, відповідно проекту, крайню камеру, до якої приставляють наступну. Камери скріплюють між собою болтами, при цьому нижню частину скріплюють з закладними металевими конструкціями (рис.1.7.10).

 

Рис.1.7.10. Кріплення камер КРП до полу: 1 – викотна частина; 2 – відсік вими -кача; 3 – відсік трансформаторів струму;

4 – відсік збірних шин; 5 – відсік магістраль -них шин вторинної комутації; 6 – релейна шафа; 7 – камера КРП; 8 – шафа КРП; 9 – анкерний болт; 10 – швелер № 5; 11 – швелер № 8÷10.

 

 

Вертикальне положення камер вивіряють по виску, горизонтальне – по рівню.

По закінченні установки камер монтують зборні шини. Контактні поверхні збірних шин промивають бензином і змащують вазеліном. Зачищати ці поверхні напилком або шкір- кою не можна, тому що вони покриті на заводі протикорозійним покриттям (сплав олова і цинку).

Болти в контактних з’єднаннях і в шинотримачах затягують після монтажу збірних шин усієї секції КРП. Потім прокладають магістральні шинки вторинних кіл для управлення, захисту і сигналізації.

Після приєднання силових і контрольних кабелів вкочують візки, перевіряючи при цьому збіг низьковольтних контактів візка з контактами, що встановлені на релейній шафі; збіг високовольтних штепсельних контактів, заземлюючих контактів візка з контактами заземлення корпуса, а також роботу шторок (вони повинні підніматися і опускатися без перекосів і заїдань) і дію механічного блокування.

Подібним чином монтують камери КРП всіх інших типів.

Усунення несправностей, регулювання і налагодження виконують відповідно інструк- цій заводів-виробників.

Апарати в шафах КРП заземлюють через металоконструкції, на яких вони змонтовані. Тому місця установки болтів, що кріплять апаратуру, ретельно зачищають, болти надійно затягують.

Зберігають і транспортують камери тільки у вертикальному положенні.

 

Випробування обладнання розподільчих пристроїв. Електрообладнання РП після монтажу проходить відповідні випробування і наладку, після чого здається в експлуа- тацію по акту. Перед вводом в експлуатацію перевіряють всі з’єднання і кола, а наладку і випробування виконують в обсязі і по нормам відповідно ПУЕ.

1. Вимірювання опору ізоляції:

а) первинних кіл. Виконується мегомметром на напругу 2,5 кВ.

Опір ізоляції повністю зібраних первинних кіл КРП з встановленим в них обладнанням і вузлами повинно бути не менше 100 МОм.

При незадовільних результатах випробувань вимірювання опору виконується окремо для кожного елементу, при цьому опір ізоляції кожного елементу повинен бути не менше 1000 МОм. Випробування КРП, заповнених елегазом на заводі-виробнику, які не розкриваються в протягом всього терміну служби, не виконується.

б) вторинних кіл. Виконується мегомметром на напругу 500-1000 В.

Опір ізоляції кожного приєднання вторинних кіл зо всіма приєднаними апаратами реле, приладами, вторинними обмотками трансформаторів струму і напруги і т. п.) повинно бути не менше 0,5 МОм.

2. Випробування підвищеною напругою промислової частоти:

а) ізоляції первинних кіл чарунок КРП. Випробувальна напруга повністю змонтованих чарунок КРП, коли візки знаходяться в робочому положенні візків і закритих дверях указана в табл. 1.7.1.

 

Таблиця 1.7.1. Випробувальна напруга промислової частоти чарунок КРП

Клас напруги, кВ Випробувальна напруга, кВ, чарунки КРП з ізоляцією
керамічної з твердих органічних матеріалів
0,69 21,6 28,8 37,8 49,5 58,5 85,5

 

Тривалість прикладання нормованої випробувальної напруги — 1хвилина.

б) ізоляції вторинних кіл. Виконується напругою 1 кВ. Тривалість прикладання нормованої випробувальної напруги — 1хвилина.

3. Вимірювання опору постійному струму.

Опір роз’ємних і болтових з’єднань постійному струму повинен бути не більше значень, приведених в табл. 1.7.2.

 

Таблиця 1.7.2. Допустимі значення опорів постійному струму елементів КРП

Елемент вимірювання * Допустимі значення опору
1. Встромлювальні контакти первинного кола   2. Зв’язок заземлення висувного елементу з корпусом Допустимі значення опору контактів приведені в заводських інструкціях. Якщо значення опору контактів не приведені в заводських інструкціях, вони повинні бути не більше: для контактів на 400 А — 75 мкОм; для контактів на 630 А — 60 мкОм; для контактів на 1000 А — 50 мкОм; для контактів на 1600 А — 40 мкОм; для контактів на 2000 А і вище — 33 мкОм. Не більше 0,1 Ом.

* Вимірювання виконується, якщо дозволяє конструкція КРП.

 

4. Механічні випробування.

Виконуються відповідно інструкціям заводу-виробника. До випробувань відносяться:

а) вкочування і викочування висувних елементів (візків). При цьому перевіряється робота шторок, блокувань, фіксаторів та ін., збіг контактів візка з контактами релейної шафи;

б) перевірка роботи і стан контактів заземлюючого роз’єднувача.

При здачі комісії пред’являють перелік відхилень від проекту, креслення робочого проекту з нанесеними на них змінами, акти скритих робіт, протоколи сушки, ревізії, формовки батарей, принципові схеми, а також протоколи випробувань і наладки електрообладнання з вказаними виправленнями, що виконані в процесі наладки.

Змонтоване електрообладнання розподільчих пристроїв пред’являють до здачі після усунення дефектів і недоробок, що виявлені в процесі попередніх оглядів.

При прийомці закінчених електромонтажних робіт комісія перевіряє відповідність їх проекту і вимогам ПУЕ і ДБН.

 

 


Читайте також:

  1. Cпособы монтажа стальных пролётных строений.
  2. Cпособы монтажа стальных пролётных строений.
  3. Будівельний генеральний план на стадії виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт.
  4. Вибір будівельних машин, механізмів і технологічного транспорту для комплексної механізації монтажних робіт
  5. Вибір мікропроцесорного комплекту для проектування обчислювальних пристроїв і систем
  6. Вибір, розміщення, режими роботи компенсуючих пристроїв.
  7. Види передавальних пристроїв РЛС РТВ та їх параметри
  8. Визначення необхідного технологічного обладнання та пристроїв для виконання технологічних операцій і розробка вимог, яким повинний відповідати кожен тип оснастки
  9. ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ
  10. Вимірювання параметрів електротехнічних пристроїв.
  11. Вимоги безпеки під час обслуговування пристроїв механізованих і автоматизованих сортувальних гірок.
  12. Вимоги до документів, що виготовляються за допомогою друкарських пристроїв




Переглядів: 2355

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Монтаж роз’єднувачів, вимикачів і запобіжників | Монтаж силових трансформаторів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.