Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Монтаж силових трансформаторів

Зовнішній вигляд силових трансформаторів показано на рис.1.7.11.

Зміст робіт по монтажу силових трансформаторів. До монтажу трансформаторів ТП входять наступні роботи: ревізія, зборка, установка на робочому місці і уведення в експлу- атацію.

Роботи по монтажу трансформаторів проводяться звичайно в два етапи:

- підготовчі роботи;

- безпосередньо монтажні роботи.

До початку монтажу (заздалегідь) проводять підготовчі заходи: приймають під монтаж будівельну частину споруд, призначених для установки трансформаторів (фундаментів, камер, закладних частин, каналів і т. д.), під’їзди і підходи, приміщення для трансформа- торної майстерні; підбирають і перевіряють такелажне обладнання і механізми, призначені для розвантаження і переміщення трансформаторів відповідно з «Інструкцією по монтажу силових трансформаторів».

При прийомці будівельної частини звертається увага на улаштування під кожним трансформатором маслоприймача і на розміри дверей в трансформаторних камерах.

 

 

 

а) б)

Рис.1.7.11. Зовнішній вигляд силових трансформаторів: а – масляного з примусовим повітряним охолодженням (дуттям), б – сухого з литою ізоляцією.

 

Прийомка, зберігання, зовнішній і внутрішній огляд. Прийомка трансформатора представником замовника від постачальника здійснюється безпосередньо на транспорт- ному засобі з метою визначення умов транспортування. При цьому зовнішнім оглядом перевіряють надійність кріплення трансформатора на залізничній платформі або трейлері. При цьому звертається увага на цілісність упаковки, на комплектність відповідно паку -вального листа, на відсутність видимих механічних пошкоджень, підтікання масла, пору- шення лакофарбового покриття, наявність документації.

Трансформатори потужністю до 6300 кВ·А, напругою до 35 кВ (включно) транспор -тують з заводу з встановленими і заповненими маслом (до нормального рівня) розширю- вачами; трансформатори потужністю 2500, 4000 і 6300 кВ·А транспортуються з демонто- ваними радіаторами, розширювачем і вихлопною трубою, газовим реле, термометром і термосифонним фільтром. Залізничні габарити і вагові норми дозволяють перевозити трансформатори потужністю до 1800 кВ·А, напругою до 35 кВ повністю зібраними і заповненими маслом.

 

Під час зберігання вказаної групи трансформаторів необхідно:

- періодично перевіряти рівень масла в розширювачі і при пониженні рівня (в зв’язку

зі зміною температури) доливати масло;

- при зберіганні більше року не рідше 1го разу в три місяці перевіряти електричну

міцність масла, яка повинна відповідати наступним нормам: Таблиця 1.7.3.

Напруга трансформатора, кВ до 15 15 – 35 60 – 220
Найменше допустиме значення пробивної напруги проби масла на стандартному розряднику, кВ      

 

На трансформатори потужністю 10 000 кВ·А і більше, напругою до 35 кВ (включно), які відправляються з заводу заповненими маслом, але без встановленого розширювача, по прибутті на площадку слід встановити розширювач не пізніше ніж через шість місяців після відправки з заводу-виробника і призвести добавку сухим маслом, що відповідає нормам.

Герметичність ущільнень трансформатора перевіряють, враховуючі що трансформатори потужністю до 1000 кВ·А заводи відправляють в зібраному стані і залиті маслом, наявністю масла в розширювачі по відміткам на маслопокажчику. У трансформаторів, які транспортувалися з маслом, але зі знятим розширювачем, герметичність баків перевіря -ють тиском стовпа масла висотою 1,5 м від рівня кришки на протязі 3 год. Трансформатор вважається герметичним, якщо при перевірці не виявлена теча масла. Допускається виконувати попередню перевірку герметичності трансформаторів створенням в баку залишкового тиску 1,5 · 104 Па. Трансформатор вважається герметичним, якщо протягом 3 год. тиск понизиться не більше ніж до 1,3 · 104 Па. Остаточна перевірка герметичності проводиться після монтажу трансформатора. Герметичність трансформаторів, які транспортуються без масла, заповнених сухим повітрям або азотом, перевіряють створенням в баку залишкового тиску 2,5 • 104 Па. При заповненні бака трансформатора азотом або повітрям приймаються спеціальні міри для попередження потрапляння в

трансформатор зволоженого газу.

Документація на трансформатор при поставці:

- паспортна табличка на стінці баку, де вказується: тип трансформатора, основні технічні дані, назва заводу-виробника, рік і місяць випуску;

- технічний паспорт;

- виписка з протоколів заводських випробувань;

- інструкції по монтажу і експлуатації.

Ревізія трансформаторів. В ревізію трансформатора входять:

- детальний зовнішній огляд;

- відбір проби на хімічний аналіз масла;

- вимірювання опору ізоляції обмоток відносно корпусу (при температурі, близький при вимірюванні на заводі);

- внутрішній огляд активної частини (якщо передбачено інструкцією заводу).

Сушка ізоляції трансформаторів. Результати вимірювань і ревізії дають можливість визначити необхідність сушки трансформаторів.

Маслонаповнені силові трансформатори потужністю до 1000 кВ · А, що поступають з заводів-виробників в зібраному стані і заповненими маслом, при правильному транспор- туванні і зберіганні, як правило, не потребують сушки перед здачею в експлуатацію.

Включення без сушки сухих трансформаторів малої потужності визначається умовами, що надаються в заводських інструкціях, яких і слід строго дотримуватися.

Трансформатори зі зволоженими обмотками включати під напругу забороняється.

Для визначення стану ізоляції трансформаторів вимірюють величину опору ізоляції його обмоток R60 і коефіцієнт абсорбції R60/R15.

Опір ізоляції обмоток трансформаторів вимірюють мегомметром на напругу 2500 В з верхньою межею вимірювання не нижче 10 000 МОм. При вимірюванні всі виводи обмоток однієї напруги необхідно з’єднати. Перед кожним вимірюванням обмотку заземлюють на час не менше 2 хв.

Покази мегомметра необхідно визначати через 15 і 60 с після прикладання напруги до ізоляції обмотки; допускається за початок відліку приймати початок обертання рукоятки мегомметра. По результатам вимірювання опору ізоляції визначається коефіцієнт абсорбції: Кабс.= R60 / R15.

Найменше допустиме значення R60 обмоток трансформаторів в маслі на напругу до 35 кВ, потужністю до 10 000 кВ ·А приведено нижче:

Температура обмоток, °С 10 20 30 40 50 60 70

Опір ізоляції, МОм 450 300 200 130 90 60 40.

Умови включення трансформаторів без сушки:

а) –рівень масла повинен бути в межах відміток покажчика рівня масла,

б) –масло повинне мати мінімальну пробивну напругу для трансформаторів до 15 кВ – не менше 25 кВ, вище 15 до 35 кВ – не менше 30 кВ,

в) –величина коефіцієнту абсорбції при температурі масла від 10 до 30 °С не повинна бути нижче ніж 1,3, тобто: Кабс. ≥ 1,3,

г) –якщо умови «а» і «б» або «в» не виконані, то додатково вимірюється відношення: С2 / С50 2 – ємність, що виміряна при частоті 2 Гц, С50 – при частоті 50 Гц). Для транс - форматорів, які вводяться в експлуатацію і залиті маслом відношення С2 / С50 не повинно

перевищувати: 1,1 при 10°С, 1,2 при 20°С, 1,3 при 30°С;

д) – С2 / С50 не задовольняє нормам або відсутній прилад для вимірювання С2 / С50,вимірюється tgδвсіх обмоток в маслі, який має бути не більше 1,2 при 10°С, 1,5 при 20°С, 2,0 при 30°С, 2,5 при 40°С, 3,4 при 50°С, 4,5 при 60°С, 6 при 70°С;

е) –не виконана умова «а», але обмотки і перемикач секцій покриті маслом;

ж) –не виконана умова «б», але пробивна напруга масла зменшена не більше ніж на 5 кВ.

По робочій напрузі, потужності і умовам транспортування силові масляні трансформа- тори поділяються на 2 групи:

І група – трансформатори до 1000 кВ ·А до 35 кВ включно, які транспортуються з маслом і з розширювачем.

ІІгрупа – трансформатори від 1600 до 6300 кВ · А, 35 кВ включно, які транспортуються з маслом і розширювачем.

Для включення під напругу трансформаторів І групи достатнім є виконання однієї з наступних комбінацій приведених вище умов:

1) «а», «б», «в»;

2) «е», «б», «в», «г»;

3) «а», «ж», «в», «г» (або «д»);

4) «а», «б», «г» (або «д»);

Для трансформаторів потужністю до 100 кВ · А включно достатнім є виконання однієї з наступних комбінацій приведених вище умов:

1) «а», «б»; 2) «е», «б», «г» (або «д»); 3) «а», «ж», «г» (або «д»).

Для включення під напругу трансформаторів ІІ групи достатнім є виконання однієї з наступних комбінацій приведених вище умов:

1) «а», «б», «в»;

2) «е», «б», «в», «г» (або «д»);

3) «а», «ж», «в», «г» (або «д»);

4) «а», «б», «г» (або «д»).

Невиконання вказаних вище умов свідчіть про зволоженість ізоляції обмоток трансфор- матора і потребує виконання сушки.

Розповсюдженим методом сушки ізоляції обмоток є метод індукційних втрат в сталі бака трансформатора при злитому маслі з використанням вакуум-насосу при розрідженні 100 ÷ 150 мм. рт. ст. і температурі 95 ÷ 105°С. Бак нагрівають за допомогою намагнічу -вальної обмотки з ізольованого або голого проводу, яка накладається на бак трансфор- матора. Трубу вакуум-насосу, з’єднують з отвором на кришці баку. При використанні голого проводу стінки баку необхідно обгорнути сухим азбестовим полотном.

Методика розрахунку намагнічувальної обмотки.

Потужність, яка необхідна для нагріву трансформатора:

Р = ΔР·l·h , де:

ΔР – питома потужність нагріву, кВт/м2, визначається по таблиці 1.7.4,

l – периметр баку, м, Таблиця 1.7.4.

Периметр бака, м Питома потужність, кВт/м2
До10 Від11 до 15 Від16 до 20 Від 21 до 25 До2 2– 2,8 2,9 – 3,6 3,7 – 4

h –висота бокової поверхні баку, м.

Кількість витків обмотки:

w = A ·U / l , де:

А – коефіцієнт, який залежить від ΔР і визначається по таблиці 1.7.5,

U – напруга живлення обмотки.

Сила струму в обмотці:

Переріз проводу обмотки: S = І / δ ,де

δ – допустима густина струму в обмотці, А/мм2:

- для мідних голих проводів – 6 А/мм2,

- для мідних ізольованих проводів – 3 ÷ 3,5 А/мм2,

- для алюмінієвих голих проводів – 5 А/мм2,

- для алюмінієвих ізольованих проводів – 2 ÷ 2,5 А/мм2.

 

При живленні трьохфазним струмом: . Кількість витків обмотки:

w1, w2, w3 – кількість витків відповідно в нижній, середній і верхній частинах баку.

Загальна кількість витків намагнічувальної обмотки:

w = w1+ w2+w3.

Сушку закінчують тоді, коли величина опору ізоляції обмоток протягом 8 годин при постійних величинах вакууму 100—150 мм рт. ст. і температурі 95— 105° С залишається без зміни і коли відсутнє виділення конденсату.

Таблиця 1.7.5. Залежність коефіцієнту А від ΔР

ΔР, кВт/м2 А ΔР, кВт/м2 А ΔР, кВт/м2 А ΔР, кВт/м2 А
0,75 0,8 0,85 0,9 0,95 1,0 1,05 1,1 1,15 2,33 2,26 2,18 2,12 2,07 2,02 1,97 1,92 1,88 1,2 1,25 1,3 1,35 1,4 1,45 1,5 1,6 1,7 1,84 1,81 1,79 1,77 1,74 1,71 1,68 1,65 1,62 1,8 1,9 2,0 2,1 2,2 2,3 2,4 2,5 2,6 1,59 1,56 1,54 1,51 1,49 1,46 1,44 1,42 1,41 2,7 2,8 2,9 3,0 3,25 3,5 3,75 4,0 --- 1,39 1,38 1,36 1,34 1,31 1,28 1,25 1,22 ---

 

При температурі навколишнього повітря нижче 15°С сушку і просочування активної частини виконують в приміщенні.

 


Читайте також:

  1. Cпособы монтажа стальных пролётных строений.
  2. Cпособы монтажа стальных пролётных строений.
  3. Біохімічні основи розвитку силових і швидкісних якостей
  4. Будівельний генеральний план на стадії виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт.
  5. Будова трансформаторів
  6. Вибір будівельних машин, механізмів і технологічного транспорту для комплексної механізації монтажних робіт
  7. Вибір кількості і потужності цехових трансформаторів з врахуванням компенсації реактивної потужності.
  8. Вибір трансформаторів ГПП.
  9. ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ
  10. Вимоги до монтажу систем газопостачання
  11. Демонтажні роботи
  12. До початку монтажу газових вводів повинні бути загерметизовані вводи в підвальні приміщення всіх інженерних комунікацій.




Переглядів: 1757

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Монтаж комплектних розподільчих пристроїв | Фазування силових трансформаторів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.