Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Техніка безпеки при експлуатації електроприводів

Перед тим як приступити до будь-якої роботи по обслуговуванню електроприводу, необхідно перевірити стан захисного заземлення при знятій напрузі. У відсутності напруги на електроприводі впевнюються за допомогою покажчика напруги, при наближенні якого до частини електроустановки, яка завідомо знаходиться під напругою, він повинен підтверджувати наявність напруги.

При оглядах елементів працюючого електроприводу не слід наближатися до струмо - ведучих частин електроустановки, необхідно проявляти обережність при очищуванні елементів електроприводу, тому що такі роботи, що виконуються без зняття напруги, створюють небезпеку для виконавця.

Слід враховувати, що небезпека, яка викликається порушенням правил техніки безпеки, при обслуговуванні електроприводів збільшується в цехах, які відносяться до категорії приміщень з «підвищеною небезпекою» і «особливо небезпечних».

Без зняття напруги з електроустановки, але з дотриманням мір обережності можна при експлуатації виконувати такі роботи, як чистку та обтирку корпусів електрообладнання, доливку масла в підшипники електродвигунів, заміну запобіжників, шліфовку кілець і колекторів по спеціальним інструкціям.

Якщо потребується виконати які-небудь ремонтні роботи в електродвигунах або апаратах управління, а також замінити плавкі вставки відкритого типу, то їх доручають одній особі після відключення електродвигуна або апарата від джерел живлення не менше ніж в двох місцях (наприклад, на щиті і безпосередньо на місці роботи) рубильником, зі зняттям запобіжників. На місці робіт, на рукоятках апаратів відключення, за допомогою яких може бути подана напруга, вивішують попереджувальні плакати «Не включать працюють люди». По закінченні робіт плакати знімають.

Якщо указане відключення не може бути виконано, то ремонтні роботи виконуються двома особами.

Ручне керування пусковими пристроями, які мають відкриті струмоведучі частини, являється операцією, яки при не дотриманні правил техніки безпеки представляють небезпеку для обслуговуючого персоналу, тому вказану операцію виконують в діелектричних рукавичках, а перед пусковими пристроями кладуть ізолюючі прокладки.

В процесі експлуатації може виникнути необхідність в тому, щоб відкрити ящик пускового пристрою, який знаходиться під напругою. При напрузі електродвигуна і в установці його пускового пристрою вище 1000 В відкривати ящик дозволяється лише особі, яка має необхідну для таких робіт кваліфікацію. Якщо необхідно виконувати які-небудь роботи всередині ящика, попередньо з ділянки ремонту знімають напругу.

При обертанні електродвигунів виконувати будь-які роботи в його колах небезпечно, але якщо це все ж необхідно, то треба підняти щітки або повністю вивести реостат і цю роботу виконують в діелектричних рукавичках або інструментом з ізольованими рукоятками, стоячі на гумовому килимці.

Якщо електродвигун тривалий час працює з підвищеною вібрацією, що є шкідливим для здоров’я обслуговуючого персоналу, то її необхідно усунути в короткий термін.

 


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. IV. Агротехніка квітково-декоративних рослин відкритого грунту.
  7. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  8. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  9. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях
  10. Абіотичні та біотичні небезпеки.
  11. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  12. Агротехніка вирощування сіянців модрини




Переглядів: 3249

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Експлуатація автоматизованих електроприводів | Обсяг і послідовність прийомки в експлуатацію електроустаткування кранів і ліфтів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.