Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пошук несправностей в системах освітлення і способи їх усунення

Випробування і контроль якості ремонтних робіт

Електропроводки напругою до 1 кВ випробуються шляхом вимірювання опору ізоляції мегомметром з тестовою напругою 500 – 1000 В. Опір ізоляції при цьому повинен бути не менше 0,5 МОм.

Силові і освітлювальні електропроводки випробуються шляхом вимірювання опору ізоляції мегомметром з тестовою напругою 1000 В. Опір ізоляції при цьому повинен бути не менше 0,5 МОм.

Випробування в освітлювальних проводках проводяться без ламп з приєднанням нульового провідника до корпусу світильника. Опір ізоляції вимірюється між проводами і відносно землі на ділянках між двома суміжними запобіжниками або іншими апаратами захисту.

Кола управління, захисту і збудження машин постійного струму напругою до 1,1 кВ випробуються шляхом вимірювання опору ізоляції мегомметром з тестовою напругою 500 – 1000 В. Опір ізоляції при цьому повинен бути не менше 1 МОм.

Якщо опір ізоляції не відповідає вказаному, то по правилам технічної експлуатації передбачається випробування ізоляції підвищеною напругою по нормам ПУЕ протягом 1 хвилини.

 

Основним видом несправностей в світильниках з лампами розжарювання являється перегорання самих ламп. Перегорівши лампи замінюють новими. Неможна встановлю - вати в світильники лампи більшої потужності, щоб не допустити надмірного нагріву світильника, патронів та проводив. Одночасно з ремонтом звичайно виконують чистку освітлювального приладу та перевіряють цілість і кріплення патронів, ковпаків, контактів заземлення. Замічені несправності усувають.

Ремонт світильників з люмінесцентними лампами. Експлуатація і ремонт люмінесцент- них ламп відрізняється від експлуатації і ремонту ламп розжарювання. Люмінесцентні лампи не запалюються при низьких температурах і малий величині напруги.

Несправність лампи приводить до пошкодження стартера і баластного пристрою. В свою чергу несправність стартера викликає порчу лампи і баластного пристрою.

Нижче приведені найбільш характерні несправності люмінесцентних ламп і способи їх усунення:

1. Лампа не запалюється. Причиною може бути порушення контакту або обрив проводу, обрив електродів в лампі, несправність стартера і баластного пристрою, відсут- ність напруги на контактах та тримачі. Для визначення і усунення несправності раніш за все слід замінити лампу; якщо вона не буде горіти, замінити стартер і перевірити напругу на контактах тримача. При відсутності напруги на контактах тримача лампи необхідно знайти і усунути обрив в мережі і перевірити контакти в місцях приєднання проводив до баластного пристрою і до тримача.

2. Лампа мигає, але не запалюється, свічення спостерігається на одному кінці лампи. Причиною несправності може бути замикання в проводах, тримачі або в виводах самої лампи. Для визначення і усунення несправності необхідно переставити лампу таким чином, щоб кінець лампи, що світиться і несправний кінці помінялися місцями. Якщо при цьому несправність не буде усунена, слід замінити лампу або шукати дефект в тримачі або проводці.

3. На кінцях лампи видно тускле помаранчеве свічення, яке то зникає, то знов появляється, але лампа не запалюється. Причина несправності – наявність повітря в лампі. Така лампа належить заміні.

 

4. Лампа спочатку запалюється нормально, але потім відбувається сильне потемніння її кінців, і вона не запалюється. Звичайно такий дефект пов'язаний з несправністю баластного опору, який не забезпечує необхідний режим роботи лампи; при цьому пусковий і робочий струми більше вказаних в табл.3.1.1. Слід замінити баластний опір.

5. Лампа періодично запалюється і тухне. Це може відбуватися в результаті пошкод- ження лампи або стартера. Для усунення несправності необхідно виміряти величину падіння напруги лампи і, якщо ця величина буде більше вказаної в табл.3.1.1, замінити лампу або стартер.

6. При включенні лампи перегорає спіраль і чорніють кінці лампи. В цьому випадку слід перевірити напругу мережі живлення і відповідність його напрузі лампи, а також баластний пристрій. Якщо напруга мережі відповідає напрузі лампи, то несправний баластний пристрій, який необхідно замінити.

 

Таблиця 3.1.1. Номінальні значення напруги і струму ламп

  Потужність, Вт Номінальне значення
Напруга мережі, В Струм лампи, А Напруга Лампи, В
Робочій Пусковий
0,30 0,32 0,35 0,41 0,82 0,39 – 0,7 0,39 – 0,7 0,48 – 0,7 0,52 – 0,8 1,00 – 1,4

 

Для безперебійної роботи освітлювальних пристроїв з люмінесцентними лампами необхідно щоденно оглядати їх і усувати виявлені дефекти. Не менше одного разу в місяць люмінесцентні лампи і всю освітлювальну апаратуру необхідно очищувати від пилу і перевіряти в роботі.

Черговий монтер, що обслуговує освітлювальні установки, повинен мати в запасі справні і перевірені лампи і стартери в кількості 5 – 10% від загальної кількості ламп, що знаходяться в експлуатації.

Зберігати лампи слід в заводський упаковці на спеціальному стелажі або в ящику окремо від негодних ламп.

Утилізація негодних ламп здійснюється у встановленому порядку.

 


Читайте також:

  1. Абсолютизація формально-технічних пошуків у мистецтві ХХ ст.
  2. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  3. Аналогія закону як форма усунення прогалин у законодавстві.
  4. Арифметичні операції в різних системах числення
  5. Багатомовна пошукова система
  6. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  7. Бібліографія. Інформаційно-пошукові мови бібліографічних фондів. Види каталогів: систематичні, предметні, абеткові.
  8. Біологічні способи лікування ран.
  9. Будівельний підряд. Підряд на проектні та пошукові роботи.
  10. В системах електропостачання.
  11. В. Усунення перешкод у здійсненні права власності – негаторний позов. (ст. 391 ЦКУ).
  12. Валютний курс і способи його визначення




Переглядів: 1648

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Матеріали для ремонту електромереж. | Визначення зон і місць пошкодження в кабельних лініях

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.