Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Характерні пошкодження трансформаторів та їх ознаки

Трансформатори являють собою досить надійну конструкцію. Вони надійні і зручні в експлуатації. Пошкодження силових трансформаторів, як правило, виникають внаслідок порушення діючих правил експлуатації, аварійними і ненормальними режимами роботи, старінням ізоляції обмоток, неякісною зборкою їх на заводі при виготовленні або при монтажі і ремонті.

Досвід експлуатації силових трансформаторів показує, що дві третини пошкоджень виникає в результаті незадовільного ремонту, монтажу і експлуатації і одна третина – внаслідок заводських дефектів. Основні пошкодження приходяться на обмотки, відводи, виводи і перемикачі (понад 84%).

Найбільш серйозне пошкодження трансформатора — «пожежа» сталі, яке виникає внаслідок замикання листів сердечника між собою або зі стяжними шпильками.

Ознаки пошкодження: погіршення характеристик масла, зниження температури спалаху, підвищення втрат і струму холостого ходу.

Причини пошкодження: сторонні металеві або струмопровідні частинки на магнітопро -воді трансформатора, випадіння на ярмо осадів з розширювача, наявність вологи в трансформаторному маслі, руйнування ізоляції листів електротехнічної сталі сердечника і стяжних шпильок в результаті місцевих нагрівів, вібрації активної частини з-за недостатнього кріплення і неякісної зборки.

Обрив заземлення активної частини трансформатора характеризується наявністю тріску всередині трансформатора при підвищенні напруги, а збільшення повітряних зазорів між пластинами сердечника збільшенням струму холостого ходу при нормальних втратах холостого ходу.

Будь яке пошкодження магнітопроводу вимагає повного розбирання трансформатора, а його усунення значних затрат труда і часу.

Основна частина трансформаторів обмотки, які виходять з ладу в результаті не тільки старіння ізоляції, але і її руйнування від електродинамічних зусиль, що виникають при наскрізних коротких замиканнях і атмосферних перенапругах.

При транспортуванні трансформаторів по поганим дорогам може виникати руйнування вивідних кінців, а іноді і обмоток. Такі пошкодження супроводжуються спрацюванням захисту трансформатора, а також можуть бути визначені по результатам електричних випробувань обмоток.

Атмосферні перенапруги, накид металевих предметів, потрапляння тварин і птахів на трансформатор, запиленість і т. п. приводять до пошкоджень виводів трансформаторів.

Ці пошкодження можуть бути визначені або зовнішнім оглядом, або за допомогою електричних вимірювань.

Пошкодження бака, радіатора і розширювача визначають по течі масла при огляді.

Відомості про несправності трансформатора получають від експлуатаційного персоналу і доповнюють при проведенні дефектації перед ремонтом.

Обриви в обмотках трансформаторів і замикання обмоток між собою або на магніто- провід можна визначити, якщо продзвонити контрольною лампою або мегомметром.

Виткові замикання в обмотках визначають методом симетрії струмів або напруг. При відсутності виткових замикань струми по фазам обмотки і напруги на обмотках при включенні трансформатора на холостому ходу (обмотку ВН підключають до мережі НН) будуть однакові на всіх фазах.

 


Читайте також:

  1. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  2. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  3. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  4. Адміністративно-командна система, її ознаки та механізм функціонування.
  5. Аксіоми. Теореми. Ознаки.
  6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  7. Аналіз однієї ознаки
  8. Атрибутивні ознаки і властивості культури
  9. Банківські правовідносини мають такі самі характерні риси, що властиві усім видам правовідносин, але в них є і свої специфічні ознаки.
  10. Біологічна дія іонізуючих випромінювань. Ознаки радіаційного ураження
  11. Біосфера Землі, її характерні властивості
  12. Будова трансформаторів




Переглядів: 1822

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Структура ремонту силових трансформаторів | Прийом трансформатора в ремонт, розібрання і дефектація трансформатора

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.